provera trenutnog stanja na mts-u

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
pexter1981
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Jul 2010. 11:25

provera trenutnog stanja na mts-u

Post od pexter1981 »

Pozdrav svima. Izvinjavam se sto ovako upadam ali imam problem jer ne mogu nikako da vidim trenutno zaduzenje. Opetater je mts, tarifa bel sms. Kucam *797#, pokusavam preko sms-a ali servisi ne rade. Od pre par dana sam na postpaidu. Jel zna neko u cemu je fora. Hvala i pozdrav

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

pexter1981, fora je da do nekog dana u mesecu taj servis ne funkcionise - obicno je funkcionalan od 10-og u mesecu, ali izgleda ovog meseca kasne.
P.S Meni inace trenutno radi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

QRencoded
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 26. Jun 2008. 18:41

Post od QRencoded »

Isti slucaj je i kod mene. Od korisnickog servisa sam dobio info da im je potrebno 7-8 dana da aktiviraju tu uslugu. Isti slucaj je i za pozive na '788'. Pozdrav.

pexter1981
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Jul 2010. 11:25

Post od pexter1981 »

Moguce. Kad okrenem 788 kaze mi da je servis namenjen samo post p. korisnicima (sto ja jesam) i prekine se veza. Zvao sa fixnog,cekam pomoc operatera 15 min bezuspesno...

Inace presao sam sa pre paida na post p. pa moguce da jos uvek nisu sve "proknjizili"
Hvala vam svima na informacijama.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

pexter1981, QRencoded, nema to veze sa nekakvim aktiviranjem - servis jednostavno ne funkcionise, obicno do 10-og u mesecu. I to se ponavlja svakog meseca. U vasem slucaju posto ste novi korisnici moguce je da jos uvek nije aktivan, ali nemojte se iznenaditi kada npr. 1-og avgusta opet prestane da radi do 10-og.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

:P Epa to u Telenoru radi posle treceg u mesecu,najkasnije posle cetvrtog kada je neki praznik :P
uvek je tako i nikad mi se nije desilo za 4 godine da tokom meseca ovaj servis ne radi,kao sto se zale korisnici mts mreze.

Insider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 01. Mar 2010. 01:43
Lokacija: NBGD

Post od Insider »

Vise od 10 god. sam na mts postpaidu i ne pamtim kada sam mogao da vidim stanje izmedju 25-og i 10-og.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa sad, evo ja sam prosli mesec iz Francuske gledao svoje stanje 30.06. u 18:42 i sve je radilo normalno. Ovaj mesec sam prvi put video stanje 4.07. u 09:54 Nemojte toliko da osipate paljbu po mt:s, nisu sjajni, ali kako je bilo pre 6 meseci, jako su se popravili.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pexter1981
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Jul 2010. 11:25

Post od pexter1981 »

Proradio juce servis pa eto da javim... .

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

pexter1981, nemoj mnogo da imaš poverenja u njega. :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

miodrage napisao:Nemojte toliko da osipate paljbu po mt:s, nisu sjajni, ali kako je bilo pre 6 meseci, jako su se popravili.
Zaslužili su najgoru paljbu koja može da ih snađe :disgust:
Na mts i kad radi provera ona nije tačna (neažurna, kasni po nekoliko sati a nekad i ceo dan). Koristim uporedo mts/telenor, na telenoru od 3. u mesecu može da se proveri (ne može samo prvi i drugi u mesecu) a ono što je najbitnije, ažuriranje stanja je za 2-3min najduže posle razgovora.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ako moze samo neko da mi objasni, koja je poenta post pejda ako ces posle svakog razgovora proveravati stanje? Toliko ti je bitno da slucajno ne prekoracis minute i poruke iz pretplate? Predji na pri pejd i resi se tenzije i straha da ces napraviti racun za koji dinar veci od pretplate... :dry:

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

Bitno je,jer nisu svi rokfeleri i snobovi! Svako normalan zeli da zna koliko mu je sta naplaceno,cist racun duga ljubav!;-) I to sto pre! Nije poenta,da li ce se potrositi minuti iz pretplate ili ne, normalno je da imas kontrolu nad svojim rashodima! Isto,kad odes u restoran, otprilike procenis koliko ce te sta kostati,i plus racun na sunce,i to sto pre! Kad bi mi tako donosili racune kao ovi iz mts-a,nikad im vise ne bi otisao!:-D pozz svima
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nije poenta proveravati stanje posle svakog razgovora, ja proveravam stanje na 5 - 6 dana, ali kad si na kraju minuta i poruka u mreži nije loše to znati, a i kad se prekorači neću na digitronu računam koliko sam prekoračio tarifu posebno ako imam po nekoliko razgovora dnevno. Kakva ti je to logika koja opravdava neažurnost i bezobrazluk?!?!? Čemu servis ako ne radi pola meseca? Ako ih zbog nečeg budem napustio onda će to biti zbog ovoga. A opska za prepaid ti je na nivou: "pa ako nemaju hleba nek jedu kolače" (Marija Antoaneta o gladnom narodu), ili: "pa ako ti se ne sviđa ti se vozi taxijem" (kad neko kaže penzioneru) :angry:

Hoću da mogu da završim razgovor i da posle najviše minut mogu da vidim novo stanje ako to želim, i ne zanimaju me izgovori. Zašto na prepaidu to može? Ovde namerno kasne po dan-dva da bi potrošače dovrli u zabludu i da bi se više potrošilo.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ne slazem se sa tobom Azimuth. :uhuh: Sto kaze gargamel4, necu da proveravam stanje svakih pola sata, ali kada ga proverim, mozda jednom u 3 dana, hocu da bude istinito i realno, a ne da mi daje stanje od pre 6 dana.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

To u telenoru radi odlicno nakon 5 minuta odma ti azurirju stanje. Evo jos jedne mane mts-a.Zasto skuplje telefone nema u ponudi u najnizim tarifama,kao sto nude telenor i vip u pakete prenesi 60 ili 80.

nivaclick
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2010. 15:03

Post od nivaclick »

mts-u nikad ne radi stanje od prvog do desetog u mesecu. i to sto se vidi nije tacno. ogradjuju se time da to nije osnovna usluga koja je navedena u ugovorima nego dodatna, tako da im to za sada pali.
kada je neko nov korisnik, njemu ce se aktivirati stanje nek nakon 7 dana, jer ga sistem ne prepoznaje odmah :) sarena laza, ali i to sam cula

u vipu i telenoru sasvim druga prica. kartica se aktivira za 20 minuta, i ako ti ne vidis svoje stanje, mogu operateri da vide kad pozoves.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Od 2003 sam kod mts-a na post pejdu i provera stanja im je uzas!!!! :x
od 10og mozda koji dan ranije ali mozda i proradi ali nije tacna, npr. pustim poruku za parking i tek posle 2 dana mi se prikaze na stanju tj. da sam prekoracio paket.
Dok kod telenora je druga prica u roku od par minuta a meni se cini da je u roku od par sekundi skidaju ti utorsene minute i poruke.
Kako je kod vip-a?
and justice for all...

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

U proseku svakih pola sata se azurira stanje.
Dakle radi vrlo dobro, sve OK i precizno.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Koliko kradu i zakidajumenjaju nacin obracuna nama bi trebalo ustvari da bude normalno da stanje proveravamo svaki put kad bilo sta zavrsimo na telefonu .
Jednostavno sto neko rece gore cist racun duga ljubav :)

Odgovori