Kupovina telefona uzetih kod operatera.

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Evindzer »

Znemanja, hvala za detaljan opis punomoćja. Ne sumnjam da bih se i sam snašao ako bi mi zatrebalo (sastavljao sam svašta sebi i drugima po opštinama i sudovima), ali je uvek dobro čuti predlog stručnjaka, jer laik uvek može izostaviti nešto.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od srđan obradović »

Ako vec navodite sve te podatke u punomoćju nije zgoreg navesti i izjavu prodavca-vlastodavca da je prinio iznos od xxx dinara na ime kupoprodajne cene za navedeni model. Onda je to ujedno i priznanica.

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od znemanja »

Priznanca treba da bude drugi dokument, nije praksa da se to stavlja u punomoćje.
@Evindzer, nema na čemu, ako treba neka pomoć oko pravnih zavrzlama, tu sam.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od srđan obradović »

A ja iz prakse kazem ako vec pises pisi kako treba. Sacini ugovor u pet recenica sa kompletnim podacima iz licnih karata i overis potpise u sudu, opstini ili kod notara i taj ugovor je keva za sve posle. Pogotovu kad kupujes skupe telefone. Ako pises pisi do kraja.

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od znemanja »

Nema potrebe bilo kakv ugovor da se sastavlja. Punomoćje je jedna stvar ugovor druga. Pritom, vlastodavac punomoćjem ovlašćuje nekog da umesto njega ostvaruje određena prava, a priznanica je samo dokaz da je jedno lice od drugog lica primilo neki iznos.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od гари »

Osim toga, kad kupuješ polovnu stvar od tako nekog, svakako nemaš garanciju, nego kupuješ tu stvar u viđenom stanju. Tako da, potrudi se da vidiš stanje telefona što bolje umeš. Da je u pitanju prodavnica u kojoj prodaju polovne stvari, onda je to drugo (barem po zakonu, ali u praksi to je divljina, ni oni ti ne daju nikakvu garanciju osim onog "pa dobro, ako za ovih nedelju dana nešto bude"), ali kad kupuješ od fizičkog lica - kako on da ti bilo šta garantuje. :) Osim ako telefonu još nije istekla garancija...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Evindzer »

Gari, pogrešio si temu. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od гари »

Nisam pogrešio, nadovezao sam se na ono što je Srđan rekao. :)

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od lepiroki »

Evo da i ja kazem svoje iskustvo u vezi garancije .. imao sam problem sa mate 7 , da odma napomenem da nisam prvi vlasnik telefona nego drugi ... telefon sam kupio od momka koji ga je kupio u mts dobio sam mts garnciju sa 2 pecata i sve uredno popunjeno od imei broja datuma kupovine mesta kupovine itd ... Roaming electronics .... Odneo sam telefon u ovlasceni servis Mobis na Novom Beogradu posle nekog vremena su mi javili da telefon ne moze da se popravi i da je telefon zamenjen za nov mate 7 ... pokupio sam telefon u servisu nov sa fabrickim folijama sa novim Imei brojem i papirom na kome pise da je prilikom pregleda i testiranja telefona navedena nesaobraznost uocena i da je prema istrukcijama proizvodjaca uredjaj zamenjen za novi mate 7 i pise novi imei broj ... tako da ona prica od gore pada u vodu sto su neki clanovi pisali da telefon moze da preuzme samo vlasnih , i ako ne moze servis da ga popravi da ga menja operater onda a ne servis , meni je upravo servis promenio nov telefon ... preuzeo sam telefon niti me je ko sta pitao , samo uzeli garanciju i zvali me da pokupim nov telefon , toliko o tome .. to je bar sto se tice mog iskustva , a pricao sam sa jos ljudi kojima se to isto desilo :)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od shocky »

Pozdrav,

zamolio bi nekog da me posavetuje. Iskreno nisam u toku sa telefonima, tako da ne znam situaciju sta je za izbegavanje, sta je best bay, koje marke se vise traze, koje danas manje,...
Gledam na MTS-u sta ima. Ja sam na terifi Mix net M, koje nema da se filtrira pa da trazim tel. za tu tarifu. Ako budem morao da menjam tarifu onda bi uzeo Miks M
https://www.mts.rs/privatni/mobilna/mob ... undefined3

A sada postoji sansa posto su moji na VIP i Telenor ako tamo ima dobrih ponuda i telefoni nisu kodirani video bi i tako da se uzme.

Dugo imam S2 i bio sam zadovoljan sa njim, sada je definitvno vreme da ga zamenim. Hteo bi da ima vec ekran oko 5", baterija da duzi sto duze, da je brzi odziv a verovatno su svi sada vec dosta brzi od S2. Igre ne igram i kada igram drzi me do 2 dana, nemam neke zahtevne aplikacije koje koristim ali bi da mi bude pouzdan.

Ako nemam neki izbor za nesto bolje da uzmem onda mi preostaje jedino iz radnje da kupujem ili od nekog iz Madjarske.


Kakav je HUAWEI P9 LITE ?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Deksi »

P9 lite je odlican telefon, brat ga ima, probam ga i ja ponekad. Otvori temu u poredjenje modela i tamo stavi koji te modeli interesuju pa ces dobiti vise odgovora.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od shocky »

Gledao sam malo specifikacije, video review-e. Ovo je odlican telefon! Jedino pitanje koje me sada interesuje eventualno zbog drugih opcija u ponudi je da li su kodirani telefoni u VIP-u i Telenor-u?
Ako jesu idem danas vec da uzmem ovaj telefon.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Deksi »

Tu nema pravila, primer P8l proletos nisu bili kodirani kupljeni kod vipa. Idi pa pitaj, mozda znaju prodavci, ali i da znaju verujem da te informacije javno i nesmeju da govore.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od djole1989 »

Vip ne zakljucava telefone


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od shocky »

Uzeo p9 lite u MTS-u. Odusevljen sam! Bas sam zaostao za telefonima :oops: a volim tehniku. Ne znam sta mi bi pa nisam pre menjao, imam s2 maltene od kada je izasao.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Deksi »

Epa nek je sa srećom, i uzdravlje da se služiš.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od sugarcoated_ass »

Oho! Još jedan brat po telefonu! :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Drakenzen »

lepiroki napisao:Evo da i ja kazem svoje iskustvo u vezi garancije .. imao sam problem sa mate 7 , da odma napomenem da nisam prvi vlasnik telefona nego drugi ... telefon sam kupio od momka koji ga je kupio u mts dobio sam mts garnciju sa 2 pecata i sve uredno popunjeno od imei broja datuma kupovine mesta kupovine itd ... Roaming electronics .... Odneo sam telefon u ovlasceni servis Mobis na Novom Beogradu posle nekog vremena su mi javili da telefon ne moze da se popravi i da je telefon zamenjen za nov mate 7 ... pokupio sam telefon u servisu nov sa fabrickim folijama sa novim Imei brojem i papirom na kome pise da je prilikom pregleda i testiranja telefona navedena nesaobraznost uocena i da je prema istrukcijama proizvodjaca uredjaj zamenjen za novi mate 7 i pise novi imei broj ... tako da ona prica od gore pada u vodu sto su neki clanovi pisali da telefon moze da preuzme samo vlasnih , i ako ne moze servis da ga popravi da ga menja operater onda a ne servis , meni je upravo servis promenio nov telefon ... preuzeo sam telefon niti me je ko sta pitao , samo uzeli garanciju i zvali me da pokupim nov telefon , toliko o tome .. to je bar sto se tice mog iskustva , a pricao sam sa jos ljudi kojima se to isto desilo :)
Za to je se znalo odavno.
U serivsu ih ne interesuje odakle ti on sve dok imas uredno popunjenu garanciju.
Zasto operateri prave problem ne znam ni sam....

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od shocky »

Hvala braco :D

lepiroki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2016. 19:12
:: Huawei Ascend Mate 7

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od lepiroki »

Drakenzen pa nije bas da se znalo ...vidis da ljudi gore tvrde da servis ne moze da zameni novi telefon , nego ga menja operater :) ... meni je upravo servis dao nov telefon ... ljudi gore pisali da servis samo moze da zameni deo ako se pokvari (ekran , plocu itd ) a kad dodje do toga da treba da se zameni telefon to ne moze servis nego operater ...ispada da to nije tacno .. bar iz mog iskustva , a vidim i jos dosta ljudi ima slicno

Odgovori