Kupovina telefona uzetih kod operatera.

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od El Laki »

Čak i da imaš garantni list teško da fizičko lice može da je ostvari jer se vodi na pravno tj firmu. Izbegavaj takve telefone.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od drom »

Mobis je ovlasceni servis za Huawei.
Vrlo su korektni, i bilo je slucajeva da su uvazili garanciju cak i bez garantnog lista, ali naravno potrebno je da je legalno uvezen (Roaming), sto oni lako provere, pretragom baze podataka.
Savet - kontaktirati Mobis i pitati.

Sent from my S7 Edge

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Deksi »

Hvala na savetima.
Ma uopšte garanciju koja se dobije od operatora je znak pitanja i dali je ostvarljiva ako je telefon kupilo treće lice. Ali eto za utehu nije loše da se ima i za nedaj bože kvara jedini neki način da se garancija uvaži je da se obrati direktno u servis.

Послато са ZTE Blade III уз помоћ Тапатока

sstanke91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 01:03

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od sstanke91 »

Evo ovako narode da vas niko ne laze i ne prica price koje nije doziveo.

Kupio sam samsung s6 edge plus posle pola sata od osobe koja ga je uredno uzela kod operatera. Naravno dobio sam full kutiji i papire sa sve fiskalnim racunom.

Telefon je imao problem sa lcd-om i odnesen je kod operatera. Po pravilu bez ovlascenja uredjaj mogu predati kod operatera na servis ali ga samo vlasnik tj osoba na koju se vodi moze podici. Nekako ja uspem da podignem uredjaj. Da vam se ovakve stvari ne bi desavale nosite uredjaj pravo kod servisera ovlascenog za samsung ili ne znam ni ja koju vec marku telefona koristite.

Posle mesec dana mi se desio isti problem sa uredjajem i ja ga ponovo odnesem ali ovaj put kod ovlascenog servisera. Nije proslo ni nedelju ipo dana zovu me ljudi i kazu da sam dobio zamenu uredjaja za nov. Ja sav srecan dobicu nov telefon kad ono d***a.

Nov uredjaj moze preuzeti samo osoba na koju vazi ugovor ili ja uz sudsko ovlascenje. Takodje u mom slucaju covek je uzeo telefon na najacoj tarifi sa sve brojem koji nikada nije ni aktiviran pa i u slucaju da nadjem ovlascenje ne mogu da podignem telefon jer nije placano nista ;).

Moj savet vam je da ako kupujete telefone koji nisu marke Apple i koji nemaju internacionalnu garanciju od god dana da lepo prilikom kupovine proverite da li je osoba koja vam prodaje pravi vlasnik i da vam da ovlascenje.

Ova prica nije izmisljena vec je pravo stanje koje je mene zadesilo i informacije su vam iz prve ruke.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Lobachewsky »

Nije mi samo jasno kakve veze imaju serviseri sa operaterima. Na garanciji ne stoji da je telefon pod ugovorom ili bilo sta.

Imace, pre 3 godine sam direktno kod vipa odneo telefon pod garancijom iako se nije vodio na moje ime, a zatim sam ga posle desetak dana opet ja podigao kod Vipa. Ali dobro, to se mozda promenio od tada, neki mi ni tada nisu verovali, ali ja znam da sam uspeo bez ikakvih problema.

Bilo kako bilo, nisam to pokusavao ponovo, uvek fon nosim direktno u servis, par puta sam nosio tudje telefone jer sam u beogradu pa mi ortaci slali da popravim za njih.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od fannY »

Kada prodajem telefon koji je pod ugovorom da bi kupac mogao da ostvari tu garanciju sta treba da mu dam? I da me naravno on ne prevari.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Baraba »

Ovlašćenje iz opštine ili suda za fizičko lice. Ako je pravno lice, ovlašćenje sa pečatom firme i potpisom odgovornog lica. Mogu da traže i aneks ugovora.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od fannY »

A ne moze samo garantni list?

Sent from my F3111 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Baraba »

Može ako se servisira telefon (menja neki deo, tipa displej) i nosi direktno u servis, ne kod operatera. Problem nastaje ako uređaj treba da se zameni, ne menja servis već operater, a da bi preuzeo nov uređaj moraš imati gore iznad navedeno, ili da si u kontaktu od koga si kupio (i on takođe mora da isprati proceduru u firmi sa odgovornim licem).
Mts ne izdaje fiskalne ako se uređaj plati računom umesto na licu mesta i zahteva fiskalni (bilo 1din ili 50k din, to provuku kao da plaćaš račun za telefon, šteta što ih ne penale svi za te fiskalne, što im ne traže).
Garancije po oglasima bez fiskalnog, odnosno od firme, račun postoji i na tom računu su svi uređaji zbog čega ne može da ti da račun, probaj da dobiješ overenu kopiju, nisu dobili na maglu. U suprotnom, takva garancija bez fiskalnog je za mene polu garancije, radiće u servisu, ali ako treba zamena kod operatera otpiši ako si kupio od preprodavca. Ovo važi za mts i telenor, sa VIP još nisam imao iskustva. Zašto je ovo bitno? U prvih 6 meseci imaš pravo da tražiš nov uređaj a ne da servisiraju. Zamisli posle 10 dana rikne fon, kakav bre servis, nov ili inspekcija i tužba istog trenutka. Ako te savataju na foru da ide na servis i potpišeš (oni uzmu i kažu da će poslati na servis, ti potpišeš, pitaju da da li si saglasan, ti jesi... a u startu ako kažeš da nisi saglasan sa popravkom i da zahtevaš nov uređaj, nema servis, novo).

Nemanja je pravnik, mogao bi bolje da objasni od mene, možda sam zakomplikovao :)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od yocasylver »

Ja mislim da je moglo samo garantni list jer kad sam reklamirao LG G2 u ovlascenom servisu racun mu nisam ni pokazao vec samo garantni.Inace,racun sam imao,bio je u kutiji.
Predpostavljam da oni znaju o cemu se radi.CIm sam usao i poceo da pricam,izneo problem i poceo da rasklapam papire presece me covem uzede kontkt i otkaci me.Zvao me posle tri dana da dodjem po telefon.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Baraba »

yocasylver, zar to nisam napisao gore? Može da se servisira, ali servis ne radi zamenu uređaja ukoliko se radi zamena (ne može da se popravi), operater menja uređaj, izdaju potvrdu da ne ne može da se zameni i da s emenja uređaj.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od fannY »

Baraba, a sto ne bi onda sa tom potvrdom uzeo novi telefon u poslovnici? :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od znemanja »

@Baraba je upravu. Ako želite da servisirate telefon nosite direktno u servis. Problem nastaje kada u servisu utvrde da popravka nije moguća, tada zamenu vrši operater i tada je potrebno sa operaterom da zamenu uređaja izvrši lice koje je ugovorna strana tj. potpisnik ugvora.
Jedino punomoćjem može lice iz ugovora da prenese na drugo lice prava iz ugovora za ostvarivanje garancije.
Naravno,to punomoćje je potrebno overiti u sudu ili opštini i taksa je oko 400-500 din.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od yocasylver »

Baraba napisao:yocasylver, zar to nisam napisao gore? Može da se servisira, ali servis ne radi zamenu uređaja ukoliko se radi zamena (ne može da se popravi), operater menja uređaj, izdaju potvrdu da ne ne može da se zameni i da s emenja uređaj.
Jesi,sad vidim.Bio u prevozu pa na telefonu nissm ispratio celu temu vec samo naslov i poslednji post

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od nidzo80 »

Prošlog mjeseca sam odnio Honor 7 u ovlašćeni servis MOBIS zbog zelenih fleka na ekranu (mrtvi pikseli). Ponio sam sve moguće papire jer sam uzeo fon u Telenoru pa čak i kutiju. Lik na prijemu je uzeo samo garanciju i skenirao bar kod sa kutije i dao mi potvrdu. Sutradan mi javili da ne mogu da poprave telefon i da mogu da dođem po novi uređaj.
Otišao u MOBIS i pokupio novi telefon doduše bez kutije i ostalih dodataka. To mi ostalo od starog.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od fannY »

Hvala na odgovorima. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Sent from my F3111 using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od djole1989 »

Ima li neko sablon ili promer kako to punomocje treba da izgleda?
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od znemanja »

Možeš u slobodnoj formi da sastaviš punomoćje.

Na početku navedeš svoje podatke (ime, prezime, adresu, jmbg) zatim napišeš da ovim ovlaćuješ tog i tog (ime prezime, adresa, jmbg) da ostvaruje prava i obaveze iz ugovora tog i tog, navedeš broj ugovora kada je zakkjučen kod kog operatera za koji uređaj i sl.

Na kraju navedeš da se to punomoćje prevashodno odnosi na ostvarivanje prava iz garancije na uređaj za koji je ugovor zaključen kod operatera kod koga je ugovor zaključen i to je to.
Na kraju obavezno staviš svoj potpis kao vlastodavac.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od srđan obradović »

znemanja napisao:@Baraba je upravu. .
Naravno,to punomoćje je potrebno overiti u sudu ili opštini i taksa je oko 400-500 din.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Ili kod notara 360din.

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Baraba »

Kod notara ne ulazim dobrovoljno, kao što Srbin rado ide u vojnike, tako ja mogu kod notara. Dosta su me ošišali za stan. Majko moja. Ne verujem da nešto može kod njih biti jeftinije.

Odgovori