Kupovina telefona uzetih kod operatera.

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od drdekzar »

To je po zakonu ali ja provodim mnogo vremena u maloprodajama it opreme po gradu i niko ne resava reklamaciju odmah, pa cak i kad je od kupovine proslo 2 dana.Vec salju u servis pa kad oni odobre onda te razduze ili zamene.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od miodrage »

Pisao sam o ovome, samo u vezi uzimanja 950xl, u Telenoru. Moj savet, pravac tržišna inspekcija. Zakon je jasan, tvoja prava takođe. Teraj do kraja. Javljaj ovde šta se dešava.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od srdjanyo »

Ja sam u Kanadi pre 7 godina uzeo mobilni Samsung i Acer laptop.Posle par dana nije mi se svideo nijedan od ova dva uređaja.Otišao u radnju sa fiskalnim računima i vratio im uređaje a oni meni novac.Bez nekog posebnog objašnjenja njima.Novac mi je prebačen na račun i to je to.U stvari,to je to kada država stoji iza potrošača,odnosno iza svojih Zakona.To se poštuje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od miodrage »

srdjanyo, Ovde ipak pricamo o zemlji Stradiji...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od dzonsi »

srdjanyo, znaci u Kanadi kupis telefon,nosis ga 10 dana,vratis ga u radjnu,uzmes pare nazad,vratis se u radnju posle sat vremena,opet kupis isti uredjaj,i tako u krug,stalno furas ekstra fon za dzabe? :) A trgovac ce da te gleda,i da ti se smeska :)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od matorix »

^Covek prica o situaciji da drzava stoji iza potrosaca, a ne da su kompletni retardi. :D

Ja sam kod nas imao prilike da uredjaj uredno vratim jer nije zadovoljavao moje potrebe i novac je vracen na racun posle 3 dana. Jesam ih 2x zvao, ali opet, ispadose korektni.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od godja »

prva veoma bitna stvar da svima bude lakše - operateri ne rade servis,niti imaju svoj servis niti uvežavaju garancije - samo prosleđuju aparate u ovlašćene servise sa kojim imaju ugovor. Samim tim brige da li će vip mts telenor da dobro uradi servis padaju u vodu. servis radi ovlašćeni servis proizvođača,tako da realno,nema brige.
druga stvar, ako već kupujete telefone na oglasima a imaju garanciju operatera,nosite direktno u servis jer servis to ne zanima ko je potpisao ugovor i ostalo ako imate račun i garanciju
treće isto bitni,neki servisi menjaju sami telefone a neki daju naloge za zamenu. e sad od operatera do operatera je kako će vam zameniti ako vi niste potpisnik ugovora ili će tražiti da dođe potpisnik ( meni kad su menjali uređaj potpisivao sam aneks neki jer nije isti model i IMEI kao na prvom ugovoru )
Samsung S10+ red

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od rm:a »

Pozdrav. Kupio sam Meizu m2 preko oglasa, u tom trenutku star nekoliko dana, kao nov. Kupljen je 8.1.2016 u Handy-ju, preko mts paketa. Naime, igrice ne igram, sve je radio savrseno dok odjednom nije poceo previse da se greje. Nakon nekoliko dana je poceo da mesa boje na ekranu, ja ga odnesem u servis kao sto pise na garanciji, bgelektronik.
Sve proslo kako treba, onaj lik jasno video sta mu fali, stavio i komentar da je uocio nedostatak.
Naime, kako sam stvarno pazio mobilni, u najgorem slucaju cu prihvatiti zamenu za isti :) nego me interesuje da li je moguce da trazim raskid ugovora, tj. taj postpaid ugovor bi bio na delu, mts je verovatno platio Handy-ju cenu tog telefona u tom trenutku, a u zakonu jasno pise da ukoliko se u prvih 6 meseci ustanovi nesaobraznost robe da je potrosac u mogucnosti da izabere popravku, zamenu za istu stvar ili raskid ugovora i povrat novca.
Zvao sam Nacionalnu sluzbu potrosaca i gospodja mi je rekla da je tako nesto moguce, ali kad sam se prikacio na net i video raznoraznih komentara ispada da je i zamena za isti uredjaj premija :lol:
Sta mislite o svemu ovome?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od El Laki »

Pusti komentare, zakon je zakon. Svi se oni prave ludi dok ne zapretiš.

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od rm:a »

To si upravu, licno sam ga jednom primenio, cizme su bile u pitanju. Na zalost, dok se ne iscimas, ne zapretis inspekcijom i ne pozoves se na zakon ozastiti potrosaca nista nisi uradio...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Dexter »

Kako da raskines tudji mts ugovor? Ti si kupio samo telefon od njega, ne i paket...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Drakenzen »

Ili ja nisam čitao šta je čovek napisao ili ti nisi. Nema on ništa sa tim sto je mts ovlastio treće lice za prodaju ugovora, zakon je jasan i to je to.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Azimuth »

Nisam bas razumeo. Ti si kupio telefon i samo telefon od nekoga iz oglasa ko je taj telefon kupuo preko svog paketa? Ako je tako, onda ne znam po kom osnovu bi TI mogao da trazis raskid ugovora i zasto bi to uopste radio jer sa samom pretplatom nemas nista. Ako mislis da bi ti time mts vratio pare, od toga nema nista jer ti za to treba vlasnik broja preko kog je uzet telefon i onda njega moras da nagovors da mu ne odgovara to sto mu odgovara.
Ako si ti pak preuzeo ugovornu obavezu, sto opet ne razumem zasto bi radio jer si i sam mogao u mts-u uzeti na svoje ime broj i telefon, onda je prica drugacija.

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od rm:a »

Jeste malo konfuzno, ali evo malo objašnjenje, npr:
Napravim ja salu za klizanje, i odradim neke tarife za mesečno klizanje na primer 2000dinara.
Ljudi hoće da se klizanju ali nemaju klizaljke i ne daju im se pare konkretno za njih u tom trenutku.
Da bi ja podstreko ljude da se klizanju i samim tim povećao moj biznis kazem da ko se obaveze da plaća članarinu naredna 24 meseca može da bira, da plaća mesečnu članarinu 1000dinara ili da dobije gratis klizaljke.
A te klizaljke kostiju 24000 dinara i meni je svejedno šta ljudi izaberu, samo mi je cilj da znam da će svaki od njih da se kliza kod mene dve godine a ne kod konkurencije.
Kako mi je već teret da održavam tu salu, čistim led i te stvari, neću da nabavljam klizaljke jer mogu da nastanu peripetije od pucanja pertli pa do habanja ili pucanja đona, obratim se nekoj radnji koja ih prodaje i kazem im da kupcima koji dođu da kupe klizaljke ponude moju akciju i ja ću njima da platim te 24000, a za uzvrat ću svakog ko dođe kod mene i izabere akciju klizaljke gratis da pošaljem kod njih da kupi klizaljke za dinar, a sve što je vezano za njih ta radnja daje garanciju i imaju sva prava o zaštiti potrošača kao da su ih oni kupili u kešu, a mene se ništa ne tiče.
To bi u normalnoj državi trebalo tako da funkcioniše.
Jel jasnije sada? :roll:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Azimuth »

To tako i funkcionise ukoliko si ti potpisnik ugovora, ali nisi i tu je kraj sa tvojim klizalistem, klizakljkama i odrzavanjem istih.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Deksi »

Nudi covek huawei telefon, kupljen u telenoru, kutija neotvorena ali nema garanciju. Kaze da nije dobio garanciju jer je telefon kupljen za firmu, pa valjda se i za takve telefone dobija garancija. Zna li neko kakva je situacija kod tako kupljenih telefona oko garantnog lista?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Azimuth »

Za svaki kupljeni telefon se dobija garantni list.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Baraba »

Ne daju sve firme garantni list... Ali te firme duže radnika reversom da je dobio na zaduženje to i to...
Taj telefon tretiraš da nema garanciju, po dosta nižoj ceni.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od godja »

ili odeš u telenor i tražiš da ti izdaju saobraznost kako bi mogao da reklamiraš...ako je kutija neotvorena možda je unutra garantni list ali nije overen
Samsung S10+ red

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina telefona uzetih kod operatera.

Post od Deksi »

Ma da telenor će jedva da me dočeka, nema ništa od toga da mi oni daju.
Radi se o telefonu Huawei y550 uzeti od operatera se cene oko 60e. Toliko i ovaj traži, pre neki dan bio jedan sve po ps-u za 50e. I dok se ja nakanih da upalim komp i pogledam slike on se prodade.

Послато са ZTE Blade III уз помоћ Тапатока

Odgovori