Najbogatiji čovek sveta bi Telekom?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Najbogatiji čovek sveta bi Telekom?
27. novembar 2010. | 20:01 | Izvor: Beta
Beograd -- Karlos Slim, preko svoje američke kompanije “Amerikan mobajl“, je otkupio dokumentaciju za učešće na tenderu za kupovinu dela akcija Telekoma Srbije.

Slika


Vlasnik američke kompanije je najbogatiji čovek na svetu, meksikanac, Karlos Slim čija se imovina procenjuje na 83 milijarde dolara.

Kompanija “Ameriken mobajl“ je u vlaništvu porodice Slim i najvećeg američkog operatetera AT&T. Slim je vlasnik 45 odsto, a AT&T 25 odsto, a ostatak akcija imaju mali akcionari i jedan fond.

Kompanija je megaoperater i ima više od 211 miliona korisnika mobilne i 25 miliona korisnika fiksne telefonije.

Vlada Srbije produžila je u četvrtak "zbog velikog interesovanja" rok za otkup tenderske dokumentacije za kupovinu dela akcija Telekoma do 10. decembra. Dokumentaciju za učešće na tenderu ranije su otkupili “Telekom Austrije“, “Dojče telekom“ i “Frans telekom“.

Vlada Srbije poseduje 80 odsto akcija Telekoma, a preostalih 20 odsto akcija poseduje grčki OTE, u kojem Dojče telekom ima 30 odsto udela. Inače, kako Beta saznaje, Grci su najavili da će sigurno prodati svojih 20 odsto akcija kompanije Telekom, a zvaničnu odluku će saopštiti do kraja godine.

Ministarstvo finansija Srbije objavilo je 20. oktobra tender za prodaju 51 odsto akcija Telekoma Srbije, čija je ukupna vrednost procenjena na 2,43 milijarde evra.

Kompanija Telekom Srbija imala je profit od 13,3 milijarde dinara u 2009. godini i prema tome bila kompanija sa najvećom neto dobiti na sprskom tržištu.
B92

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

"Amerikan mobajl" :roll:
Шта рећи....
http://tinyurl.com/2ujweld

ПрофесиЈоналнос' на ниво!Slika
Слобода или смрт

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Treba da se ukuca America movil pa će se naći njihov sajt, ne znam odakle našima amerikan mobajl.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

A gde bi tajkunčić nego kod svojih tajkunskih drugara u tajkunsku zemlju :D možda ima nešto što ne zna pa oće da nauči 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

sigi, bas tako Slika.
I mene je iznenadila ova vest,ko je pa sad ovaj cikica nama skroz nepoznat.Ma ako je mocan moze,jer takvi se i traze radi vece konkurencije medju operatere Slika.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Ja i nisam oduševljen jer sam čuo da se u Americi plaća i kada primite i kada pošaljete SMS, isto važi i za pozive. Ne vidim šta je tu tako dobro. A i čim je najbogatiji na svetu, mora da dobro dere.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ne,ne,ne Vi ste svi .... u krivu.Kad ministar kaze da mora da se proda onda mora jer ako se ne proda Srbija propadeeeee. 100 god. je Srbija u ekonomskoj krizi a ova svetska im je dala samo opravdanje da i dalje ne rade nista.Sto se mene tice bolje je da organizuju boks mesece generalnih direktora kompanija koje hoce telekom a nagrada neka bude bas telekom ali za Dz bice korisnje da se narod zabavi gledajuci nego da se proda i da narod ne vidi ni dinar od tih para.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

mp3 kako to moze,sta to znaci da kada nemas kredita ne mozes da primis sms ili npr moze neko da ti salje poruke da bi ti skidao kredit,malo mi je to cudno...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne nego se u besplatne minute unutar paketa računaju i odlazni i dolazni pozivi. :lol: :lol: :blinky:
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

dzonsi, telep, tako sam čuo stvarno i kada nemate kredita ne možete da primite poziv ili SMS. I meni zvuči čudno mada možda to važi u pojednim regionima, jer se možda vodi kao roming, ne znam ali ipak je velika Amerika da bi pozivi bili kao za jednu državu.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Kako god da je u Americi, ne verujem da će oni tu praksu preneti kod nas, jer bi u tom slučaju ostali sa jedno 5% od sadašnjih korisnika. Inače, meni je pričao drugov brat, koji je pre godinu-dve bio u "stejtu", da je tamo kupio njihovu karticu (mislim AT&T), za nekih 4-5$ i da je na njoj imao 1000 poruka koje su važile i za inostranstvo, tako da ne mora da znači da je tamo sve skuplje i nepovoljnije od nas.
Inače, ako kupe Telekom, to će im biti prvenac u Evropi.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Večeras je bilo i na dnevniku RTS o Amerikancu, ljudi su zbunjeni za njegovo interesovanje, pošto nema ni jednu od 200 firmi koje ima u Evropi. Više bih voleo da neko iz Ameriku kupi nego Tmobile. Ne znam zašto ali nekako od Američkih firmi očekujem drugačiji koncept poslovanja i usluga. Videćemo...

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

i mene je jako začudilo...
kapiram dojče telekom-ima ih u regionu,kapiram i austrijance...
pa i francuze,ima ih negde-negde...
ali at&t???
koji ne posluju nigde u svetu osim u SADu???

možda ulaze ovde da se oprobaju i vide kako je poslovati u evrozoni-pa da sačekaju uvođenje još po jednog operatera u regionu i zemlji...!?

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Nasli su gde ce da se oprobaju :)
mezzano drugar se dopisuje sa nekom ribom iz amerike,i ova mu je to isto rekla da kupi karticu i da su jos poruke dzabe gde kod da ih salje,a njemu 20 kinti,kako to ispratiti :D

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ne palite se unapred već sačekajte tender. Ja dok ne vidim ko je kupio neću ništa da komentarišem. Jedino bih izrazio želju da to budu Francuzi. Nekako ih volim više od ostalih... :oops:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aleksaboy, samo steta sto je Frans Telekom, a ne recimo Orange... Jer imaju sjajne akcije ponekad... bar u Francuskoj :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, Orange i jeste France Telekom. U mobilnoj telefoniji nastupaju pod brandom Orange :wink:

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Tako je araphel. Evo linka, čisto da se ljudi upoznaju malo: http://en.wikipedia.org/wiki/France_T%C3%A9l%C3%A9com
France Telecom je moj favorit i držaću im palčeve kada počne tender. :D

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Јао што вас волим што сте оптимисти али не долазе они овамо да нама понуде нешто добро већ да нам покупе паре. Њихове цене и акције ићи ће ка томе да нам узму што више пара а не да нама остане више или да више разговарамо за мање.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E nisam to znao, hvala na informaciji.
LittlePrince, jasno da dolaze da uzmu pare, ali znaju takodje da ce vishe muva da navataju na med nego na lepak. Vrlo prosto.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori