Najvise bih voleo da novi vlasnik Telekoma bude?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

novi vlasnik?

niko, bolje da ostane u vlasnistvu drzave
41
47%
vodafoe
9
10%
t-mobile
16
18%
a1
7
8%
at&t
3
3%
nekog drugog
12
14%
 
Ukupno glasova: 88

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

samo da se ne pojaki mk sa jedan evro i kupi telekom..... a ovo je farsa, strasno, kad covek pomisli da ne moze gore oni izmisle nove rokove, neke uslove, tajne pregovore :shock: :shock:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ok kad su rekli : "dajemo im vremena da poboljšaju ponudu" i ako je ne poboljšaju, onda kraj, propada tender. To ima nekog smisla, ali ovo, "ako ne ponude koliko tražimo, pokušaćemo da pregovaramo". Pa ko je lud da ponudi 1.4 milijardi kad su mu jasno poručili da, iako ne ponudi toliko ima šanse da ipak dobije Telekom? Na kraju će ga prodati za onoliko koliko im ponude. Bedno!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Tako je a druga stvar je da vip uzima mts samo ako može da radi vip mobile u suprotnom neće uložiti novac, tako da ne samo da će se prodati telekom i mts nego će i vip mobile ostati. Po mom mišljenju imaju najmanje usluga i za skormnije prepaid/postpaid korisnike nemaju povoljnosti.

To kažem jer im niže postpaid tarife imaju daleko manje minuta i usluga od mts-a i telenor-a.
Na prepaidu su promocije minimum 200din i 250din na vipu dok kod mts-a i telenor-a mogu biti i 50din. I opet ni na prepaidu nema vip usluga kao konkurenti.


Ako radi telecom austia i vip mislim da će kroz par godina bar 20% preći na Telenor ako budu vip i telenor poslovali kao do sada.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Konacno mozda i lepe vesti:
blic.rs napisao: Austrijanci kupuju Telekom, Nemcima prodaju VIP mrežu

BEOGRAD - Telekom Austrija spreman da plati Srbiji 31 odsto, a da za 20 odsto OTE-ovih akcija da VIP. Dodatni rokovi traženi su zbog stava EU da nije prihvatljivo da Telekom Austrija drži 70 odsto tržišta.


Telekom Austrija u pregovorima za kupovinu Telekoma Srbija pokušava da izdejstvuje novo, dosta komplikovanije rešenje. Prema nezvaničnim saznanjima “Blica”, ideja je da Telekom Austrija kupi od Vlade Srbije 31 odsto akcija, dok bi za 20 odsto akcija koje drži OTE bila napravljena razmena - Dojče telekom (vlasnik OTE-a) prepustio bi te akcije austrijskom operateru, ali bi u zamenu za njih preuzeo VIP mobile.

Naš sagovornik iz Vlade Srbije tvrdi da bi to bila “win-win” kombinacija, dakle dobitna za sve - država bi za svojih 31 odsto dobila traženih 840 miliona evra, Telekom Austrija bi preuzeo 51 odsto kompanije bez dodatnih naprezanja da dostigne sumu od 1,4 milijarde evra, a Dojče telekom bi konačno ušao na tržište Srbije preko VIP-a.

izvor: http://www.blic.rs
Ovo je mozda i najbolja kombinacija, jer treba nam T-mobile kao treci operater. A zasto sam boldovao onu recenicu gore? Zato sto ne mogu da verujem sta sam procitao. Ispada da nam EU zeli vise dobra od nas samih. Da se ovi nasi pitaju uvaljali bi ga telekom austriji pa makar austrijanci imali apsolutni monopol u telekomunikacijama.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Јао, да наша земља нема вишак наркомана ово би народу и сметало овако је ово најбоље што може. Наша земља је била толко богата да на лер живимо већ 11 година а колико видим моћи ћемо још доста само не знам шта ћемо после.

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Kakvi preokreti i neocekivani rasplati... cudo se i Telenor ne umesa i kupi sve :)

Pozdrav is zemlje domovine T-Com-a... Ovde i nije tako jak :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Polako, prvo da vidimo sta ce razne nam vajne komisije da kazu na sve ovo. Pa onda ko ce koliko da se ugradi. Bice tu jos dosta raznih preokreta, zapleta i raspleta. I naravno, pitanje je da li Nemci hoce tako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Zanimljivo bi bilo da imamo tri T.
Telenor
T mobile
Telekom Austrija.

Mada sve nesto mislim da nece biti toga.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Citiracu deo svog posta pisanog 03.02.,klik:
Fox napisao:...Telekom ce ili kupiti Austrijanci pa potom prodati "nas" VIP svojim "komsijama" DT,ili ce ga DT kupiti i to za onu svotu koju su nudili jos pre godinu dana - 800 miliona dolara i ni dolar vise...
Ova kombinacija generalno odgovara DT jer ovom "transakcijom" ne bi imali problema na drugim trzistima gde su vec prisutni (CG,BiH) a gde bi se javio neki vid monopola ukoliko bi kupili "nas" Telekom.Postoji velika verovatnoca da ce ovo biti i konacno resenje.
Da li je to dobro za nas - videcemo,moje misljenje je da tesko moze da bude gore nego sada.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Da,da,da, :roll: ,mislio sam da sam danas od Vipovog prodavca cuo "strasnu" vest,tj.rekao mi je ono sto sam na kraju krajeva procitao na ovoj stranici:
1. Mts "kupuje" austrijski telekom(ex.Vip),citaj Vodafon.
2. Vip se ustupa T-mobile-u
3 .Telenor ostaje to sto jeste(cak je i direktore razmenio sa Vip-om)
Dakle,a verujte da covek zna sta prica,karte su podeljene.

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Ako sve bude ovako...

nesto sam razmisljao, kako ce se onda zvati Telekom Srbija? Sumnjam da ce se zvati i dalje TS... a sumnjam da ce biti i Telekom Austrija, jer to pa tek nema smisla... U Austriji je A1, znaci mozda S1 :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mdenic85, zvace se onako kako marketinski eksperti procene da im se najvise isplati. Ako zakljuce da im se vise isplati novo ime, naci ce ga lako. Ako zakljuce da im se vise isplati staro ime, zadrzace ga.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Kad moze Fox da se zove Prva srpska televizija (gde nema ni p od prve, ni s od srpske), onda je mozda najbolje (po austrijance) da ostane Telekom Srbija.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Pa da... mozda na kraju i ima smisla da se zove Telekom Srbija. Marketing, ljude ce i dalje asocirati na Srbiju, a velika vecina nece ni znati da je to sada austrijska kompanija... Ajde, videcemo... :|

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

a mozda namerno ostane VIP mobile,cisto da nam dokazu ko je glavna faca sad u drzavi :)
i da od nase ionako jadne srbije nema nista!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Neka se zovu kako hoce, neka samo ponude dobre i jeftine usluge, veliki izbor telfona po povoljnim cenama, pogodnosti za postojece korsnike... i bice sve u redu. :wink:

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Fox televizija je prodata grcima tako da je promenila ime u Prva srpska televizija a po svemu sudeci bice uskoro RTL :)
Da se manemo offtopica, nepredvidivo je da li ce menjati ime ili nece. Mozda u pocetku nece ali posle hoce, ko zna.

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Ja mislim da hoce... posle nekog vremena, i to ne samo ime, nego i brend, tj. uradice rebranding... uglavnom svi to rade... mada, kao sto sam vec rekao, mozda i zadrze Telekom Srbija, ili barem rec "Srbija" u nazivu, kako bi se ljudi vise pozvezali sa kompanijom, ne bi je dozivljavali kao stranu... ma videcemo, slazem se sa mezzano, velika je odgovornost na njima, imace fiksnu, mobilnu i internet mrezu....

A ovo znaci da ce Vip postati T-Mobile SRB?

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

meni je cudno za nemce, da su zainteresovani ponudili bi pare (imaju ionako dosta, prodali t-mobile usa) a m:tel-ove su mogli da prodaju i da nemaju frke. videcemo, ovde se nikad ne zna

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »


Odgovori