Anketa: Kod kog operatera bi preneli svoj broj?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Nakon uvodjenja mogućnosti prenosa mobilnog broja, svoj broj preneću u:

mts
2
5%
Telenor
11
28%
VIP mobile
6
15%
Ne zanima me prenos mobilnog broja./Ostajem tu gde jesam.
21
53%
 
Ukupno glasova: 40

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

LittlePrince, pusti ti brojke... internet im se raspada.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Meni je primarni broj VIP ugovor mi ističe 2012. godine. Najverovatnije ću ostati kod njih ako poprave pokrivenost 3G odnosno do tada 4G signalom. Inače uslugom i paketom 325 sam zadovoljan. Možda bih prešao kod Telenora, zavisno od ponude telefona, stanj mreže i ponude paketa, u principu najviše bi mi odgovarao neki paket 500 min, 100 SMS i 500 MB, o MTS ne razmišljam.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Post od potraga »

Imam 2 postpaid broja, jedan kod mts-a i drugi kod Telenora. I s obzirom da koristim stare pakete kod kojih je obracun u sekundama (Telenor) i 60+1s (mts) bas mi se i ne isplati da prelazim sad na ove nove pakete 60+60s kod bilo kog operatera.
A ako i predjem, to moze biti samo sa mts-a na vip, jer bi mi bilo glupo da imam 2 kod telenora.
Telenor mi je sasvim ok, a kod mts me nervira provera stanja .

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Da dodam, moja sestra će se prebaciti sa mt:s-a na Telenor čim to bude bilo moguće. Mnogo je nervira to što joj se na postpaidu prvo troše besplatni minuti, pa onda tarifira "Omiljeni broj". Ispada da nikada nema besplatne minute. Kod Telenora se "Omiljeni broj" tarifira nezavisno od ostalog saobraćaja što njoj, a i svima drugima, mnogo više odgovara.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Aleksaboy napisao:Mnogo je nervira to što joj se na postpaidu prvo troše besplatni minuti, pa onda tarifira "Omiljeni broj".
:o Dal' je moguce? Da li je moguce? :D :D :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Lobachewsky, kada je mt:s u pitanju, sve je moguće. Oni su doktori nauka za gluposti i nelogičnosti. Trebalo bi, po ovom sistemu, na prepaidu da stave da se prvo troši kredit sa računa, pa se onda tarifira "Omiljeni broj". :uhuh: :uhuh: :uhuh:

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

Trenuno na telenoru i veoma zadovoljan. Na leto planiram da uzmem neki smart fon a posto ce mi tada trebati megabajti paket za koji bi se opredelio bio bi vip 600 i presao bi na vip. Ali do tada ima jos dosta toga zanimljivog da se desi (novi gazda mts_a, telenor u fiksnoj) tako da ocekujem da ponuda bude zanimljiva. Znaci sa telenora na vip, mozda

Uskok
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 01:08

Post od Uskok »

Ja koristim mix net m tarifni profil kod mts-a, koji mi skoro pa savrseno odgovara i prosto ne vidim neku slicnu alternativu kod bilo kog drugog opertatera, za ovaj novac, tako da cu verovatno ostati tu gde jesam. Srecom, nikada se nisam vezivao ugovorom, pa cu lako odreagaovati ako neko zaista ponudi nesto bolje ili povoljnije.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Lobachewsky napisao:internet im se raspada.
Ех јбг то једноставно није тачно.
Задњих 6 месеци сам користио 3гб података укључених у пакет и веза је била стабилна и са добрим протоком. Покривеност одлична, чак сам у викендици на Тари, Богу из ногу, као и у Београду имао hsdpa сигнал и велику брзину.
:)
Poslednja izmena od bestboy u Sub, 19. Feb 2011. 02:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Слобода или смрт

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Na mt:s-u sam, i mnogo toga mi se ne sviđa kod njih. Možda je najmanji problem porivenost ali pošto imam i Telenorov pripejd on ipak ima bolju pokrivenost i kvalitet veze i brzinu neta. Provera stanja - da ne trošim reči - bolje da je nemaju, pri uzimanju nove kartice (da ne kažem duplikata) sam ponovo morao da aktiviram roaming jer oni to po defaultu drže isključeno iako sam višegodišnji korisnik, a to naravno saznaš tako što ti ne radi kad ti treba :shock: ...... Za internet sam ih pljuvao misleći da su katastrofalni jer mi ni u WM-u ni u Androidu više nije radio net nego što je radio ali sa NAND verzijom se to drastično popravilo i radi samo malo lošije od KLIKa. A da imaju izblansirane pakete sa internetom - imaju. Prvo sam mislio da je (MIX NET S) 200 SMS, 200 MB i 100 min. malo neizbalansiran paket dok nisam video PRENESI+500MB gde je 500 SMS, 500 MB i 150 min.

Tako da ne znam...... što se pokrivenosti i kvaliteta signala i usluge uopšte tiče - najradije Telenor. Što se jeftinih i izbalalnsiranih paketa tiče - mt:s, a VIP mislim da i dalje ima relativno lošu pokrivenost i prvi paket sa MB je tek 325 (što je ok paket ali mi ne treba račun od 1000 + dinara), dok kockaste pakete ne bih ni da komentarišem. Najviše bi mi odgovaralo nešto sa 200/200/200 ili 300/300/300, za do 1000 dinara i kod Telenora. Eto Telenore, sondirao si tržište a sad pravi nove pakete pred MNP :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori