Anketa: Kod kog operatera bi preneli svoj broj?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Nakon uvodjenja mogućnosti prenosa mobilnog broja, svoj broj preneću u:

mts
2
5%
Telenor
11
28%
VIP mobile
6
15%
Ne zanima me prenos mobilnog broja./Ostajem tu gde jesam.
21
53%
 
Ukupno glasova: 40

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Anketa: Kod kog operatera bi preneli svoj broj?

Post od evolution »

Da li bi ste preneli svoj broj kod drugog mobilnog operatera kada se uvede ova mogućnost, i koji operater bi u ovom trenutku to bio?
iPhone 6 Plus

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

necu prenositi broj,prezadovoljan sam uslogom Vipovaca,kao i svojim paketom,tako da meni ovo nista ne znaci ;)
pozz!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Наравно да ћу пренети! Из МТС-а у Телеком. :roll:
Слобода или смрт

gaston
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 10:39

Post od gaston »

Mislim da ce od svega toga biti ona stara- 'tresla se gora rodio se mis...' U svoj toj trci za klijentelom svesce se na isto kod svih operatera. Ako neko doda megabajte ili minute odmah ce za njim i ostali tako da ce samo ispasti seljakanje od jednog do drugog operatera u zavisnosti ko pre spusti cene telefona ili poveca pakete... A takodje mislim da ce operateri uvesti i obavezne ugovore na 12 ili 24 meseca nevezano za telefone da bi izbegli osipanje i 'smaranje' sa stalnim odlascima i dolascima korisnika.. Al' videcemo... Ja verovatno necu menjati operatera...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Nisam veyan ni ya jednog operatera,a broj i moj novac cu dati onome koji mi u tom trenutku ponudi najvise ,i to pre svega u smislu cena aparata i ostalih pogodnosti.
Tu ne ubrajam minute,sms i mb jer njih trosim koliko trosim,tako da mi neko da za 1000 din 5000 min prema svim mrezama meni ne znači to puno.....opet bih potrosio standardnih 900 min (mozda jos 10%)
D500&E71

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

iako sam momentalno van ugovorne obaveze - ostajem na VIPu dok ne vidim da neko drugi nudi nešto zanimljivije...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Za sada ne. U stvari, i da hocu, ne mogu trenutno, jer sam do marta 2012. vezan za mt:s. Ali i da nisam vezan, verovatno bih ostao kod njih, osim ako bi iskrsla neka povolja telefon + paket ponuda.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Mozda se vratim kod Telenora kada mi kod Vipa istekne ugovor - za dve godine.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 15. Feb 2011. 20:24, izmenjeno 1 put ukupno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Idem kod onog ko mi ponudi najvise za najmanje para. Moram da priznam da me Vipovi Smart paketi trenutno jako interesuju, ali smatram da su prekupi. Ne dam preko 1500 din za racun, a za to mi treba minimum 1000 smartova. Mozda mi je i Telenor privlacan sa Prenesi paketima, i uplacenim Klikom.
Kad pocne prenos, donecu odluku, najbitniji mi je broj!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ja primarno koristim Telenor postpaid i, za sada, sam prezadovoljan uslugom. Sekundarno koristim jedan 064 prepaid broj, koji imam od početka svog korišćenja mobilnog telefona, i on mi je jako važan zato što ga svi znaju. Kada bude uveden MNP, ja ću sigurno ugasiti primarni 063 broj, a potom prebaciti sekundarni 064 na Telenor mrežu. Tako ću imati jedan broj za sve, usluge koje mi odgovaraju i kraj priče. Telenor ovim mojim potezom neće dobiti novog korisnika ali će imati za nijansu veće prihode od mene, jer će njima ići sav novac, pa i onaj koji sam uplaćivao u vidu dopuna zarad održavanja broja.
Međutim, moram da napomenem da ću tako postupiti samo u slučaju da se stanje na tržištu ne promeni ili Telenor poboljša svoje usluge i cenovnik. Ukoliko se VIP i/ili mt:s probude i ponude nešto primamljivo, odoh ja kod njih.
Obzirom da je ovu temu postavio evolution, imam jedan predlog za njega, odnosno Telenor: promenite način naplate usluge "Omiljeni broj" za prepaid korisnike, tako da bude kao što je sada na postpaidu. Prepaid korisnici se verovatno osećaju kao korisnici drugog reda zbog ovakvih stvari i stvarno nije u redu da ih derete ovako pokvareno.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ostajem na poslovnom telefonu na Telenoru jer mi je tu najbitnije da budem svuda dostupan (na pojedinim mestima koja su mi bitna Telekom ima kriminalno losu pokrivenost) i da veza bude stabilna i kvalitet prenetog govora odlican.

Privatni broj ostaje na Telekomu dok ne ponudi neko interesantan telefon ili dok mi ne presedne pucanje veze koje ponekad ume da bude bas ucestalo i kvalitet zvuka u slusalici koji se krece od pristojnog do tragicnog.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Svoj broj cu preneti tamo gde mi je najpovoljnije, kao sto su mnogi rekli, i to tamo gde za odredjenu lovu mogu da dobijem najvise minuta prema svima. Meni trebaju minuti prema svima i to je jedna od glavnih opcija koju pratim. A druga najvaznija opcija koju pratim je prelazak sa post paida na pre paid. Necu ni razmisljati o prenosu broja ako ne postoji mogucnost da se sa post paida vratim na pre paid posle obavzenog vremena provedenog kod provajdera, ako mi to bude trebalo. Fakticki MNP za mene ne postoji dok se to ne omoguci.


Necu zuriti, jer sam od pre 2 meseca dobio preko sindikata par brojeva na Biznet 300 tarifii i kad to otkrih i dobih mogucnost da koristim :D tesko da ce me ijedan drugi paket zadovoljiti. Sve uporedjujem sa Biznet 300 od pre 2 meseca i pitam se kad ce i privatni korisnici uzivati u takvim mogucnostima. 8) Koristicu ga dok god bude moglo.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

pre 6 meseci sam "prelomio" ugasio mts broj (od 10 godina) i presao na Telenor. sada sam njihov prezadovoljan korisnik, tako da je MNP za mene "too little, too late"...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ostajem tu gdesam Telenor Slika

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја остајем на контроли трошкова (нису је баш тотално упропастили) за мале паре добије се доста, сад ако неко понуди нешто боље ето мене код њих. Мада ја сумњам да се они неће договорити око тарифа и цена телефона :dry:

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Jedna ostaje na telenoru, druga ce najverovatnije biti promenjena mts->telenor.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja odoh kod telekoma, njihov paket mix Net m, cini mi se da se zove od 300min i 600mb mi bas odg! telenor na zalost nema takav paket... kao ni vip.... a odgovaraju mi povoljnosti u roamingu u mtel mrezi....

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Mirko BGD, gde nema telenor takav paket?!?!?!?
a prenesi plus 1gb??? malo je skuplji mozda ali imas prenosenje, proveru stanja i jos plus 1000min u mrezi kad potrosis pretplatu
::luv phonez::

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Vipov primarni necu prebacivati nigde dok mi ne istekne ugovor (novembar 2012.), a sekundarni mt:s broj koji imam 7 god cu verovatno na telenor.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

djoxie, Твоје мало је 50%, ако ћемо тако за 189 динара више (10%) од Теленора код МТС добијаш дупло више (100%) минута, 50% више МБ и 50% више СМС порука :wink:

Odgovori