Nema vise Internet roaminga u EU! Uskoro i za Srbiju?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Nema vise Internet roaminga u EU! Uskoro i za Srbiju?

Post od Lobachewsky »

Hajde i ja kao ovi danasnji novinari da lupim senzacionalisticki naslov :)

Prica kaze sledece:
B92 napisao: Internet u roamingu po fiksnoj ceni

Kompanija Telekom Austria Group predstavila je u Barseloni novu uslugu koja omogućava jedinstvenu cenu interneta u 27 zemalja Evropske unije.

Slika


Jedinstvena međunarodna tarifa za prenos podataka u romingu, abroadband, podrazumeva cenu od 59 centi po megabajtu bez obzira na to ko je mobilni provajder korisnika.

Usluga će u početku biti ograničena na 27 zemalja Evropske unije i Švajcarsku, a korisnici će moći da je plaćaju American Express, Diners, MasterCard i Visa karticama i preko PayPala, pri čemu mogu birati između različitih “abroadband” paketa.

Paket može da obuhvatati SIM karticu, Micro SIM karticu i/ili USB Modem Box (zajedno sa SIM karticom), a njegova cena će se kretati od 19,90 evra (SIM kartica ili Micro SIM kartica) do 49,90 evra (USB Modem Box).

Ova tarifa će biti komercijalno dostupna u onlajn prodavnici na www.abroadband.com, a ne postoji obaveza potpisivanja ugovora na određeno vreme, kao ni mesečna pretplata.

Iz ove kompanije najavljuju da će pretplata u skoroj budućnosti će biti proširena na preko 50 zemalja, uključujući Srbiju.
sajt: abroadband.com
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ovo je prava stvar. Puno puta sam bio u inostranstvu i uvek mi je trebalo nešto ovakvo. Trebalo bi da idem ponovo za Norvešku u maju, pa bih voleo da ovo do tada bude i nama dostupno. 8)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Interesantno je da je cena jednog megabajta u romingu od 59 centi, ustvari jednaka sa cenom jednog megabajta kod nas u srbiji (!) u nacionalnom saobracaju (!!!), na prepaidu. (0,05+pdv je 0,059!) :o :blinky: :smutny: :chytry: :shock:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Stvarno zanimljiva stvar kad imate potrebu da pregladavate net na kratko dok ste u inostranstvu. Bar se nece, kao sto kaze Lobachewsky, trositi vise love nego sto bi i ovde trosili. Sa nasim platama je "tu i tamo", ali verujem da ce strancima iz razvijenijih zemalja ovo biti pravi pogodak. :wink:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=504808 e da je ovaj lik to imao ne bi sad morao da plati ovoliki racun,,ali kad bolje razmislim,svaka edukacija ima cenu,tako da mozda je i dobro prosao,sta je sve naucio:) :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

ja sam platio telenoru 600kb interneta u romingu 3800 dinara :(, al bar nisam gledao budalastine... :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Најјачи је лик што је добио рачун од 600000 динара јер је гледао ону ртс шараду о селу, док је био у Словачкој. :wacko: :dry:
Слобода или смрт

Odgovori