Koliko kredita/para za racun trosite mesecno?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Koliko kredita/para za racun trosite mesecno?

Glasanje se završava Sub, 04. Jun 2011. 16:40

Manje od 200
1
2%
od 200-500
3
6%
500-1000
12
24%
1000-1500
15
30%
1500-2000
10
20%
2000-3000
6
12%
Vise od 3000
3
6%
 
Ukupno glasova: 50

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

telenor prenesi 150 dakle oko 600 dinara s tim sto poruke skoro da ne kucam pa najčešće imam oko 550 besplatnih. Kad mi treba više da zovem zna da popne račun i do 900. Wap ne koristim jer u nišu u skoro svakom kafiću ima free wifi. Pre toga sam koristio mobi pro junior dok je još postojao mobtel.
Složiću se sa svima da je smart koncept genijalan ali preskup. 1 smart=1-1,5 dinar bi bilo skroz ok i dobili bi makar još jednog korisnika, makar

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

snenad napisao:1 smart=1-1,5 dinar
То би значило да ВИП има најјефтинију цену поруке (1.5дин) и приближно џабе цену разговора (1.5дин, ко то да ти да) :lol:
Пропао би ВИП за месец дана ако би то тако било ;)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

10-15€.. 1000-1500din s tim da dosta varira. Dans uzeo dodatan paket od 100MB pa bi trebalo sniziti troskove.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

LittlePrince, zasto bi propao? Koji procenat korisnika mobilne telefonije sva 23 operatera ima racune >1000 din? Ne mnogo. I bilo koji operater uspe da privuce korisnike nekom ponudom, i da od njih generise stalan mesecni priliv >1000 din je prilicno za***ao sistem, i moze da racuna na dobar profit. Ako mogu da za 200 din daju neograniceno poruka i MB, i poprilican broj minuta, ne znam zasto ovo ne bi mogli...
Kad se napravi matematicka racunica, ovo vise kosta nego te promocije od 7 dana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E miodrage, sad ga već pretera. Malo njih plaća menje cifre zato što nema potrebu za komunikacijom a veći broj ljudi se uklopi u neku tarifu zato što odrede maximalnu cifru koju mesečno mogu da izdvajaju za to. Tako da nekome i sve neograničeno da ponudiš njemu to ne treba ako ta cifra prevazilazi njegove mogućnosti. 1,5 din/SMS/minut je stvarno nerealno malo. Za neku postojeću (bogomdanu) infrastrukturu koja savršeno funkcioniše bi to bilo ok, ali realnu opremu i razvoj mreže treba finansirati, pri čemu mislim da je Telenoru tek skoro počela da se isplaćuje investicija dolaska u Srbiju, a da VIPu još nije (moja paušalna procena na osnovu onoga koliko su platili licence za rad, zvanično i nezvanično). A to što svaka mreža može (skoro pa) besplatno da ti da razgovore i poruke u okviru mreže jeste činjenica ali korisnicima treba fleksibilnost i da ne budu ograničeni, o čemu svedoči popularnost paketa koji imaju iste cene za sve pozive (MIX, Prenesi, Postpaid, a smanjivanje korisnika na Bel i sličnim paketima) a interkonekcija nešto košta i tu najviše koristi ima onaj sa najviše korisnika & vice versa :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, ali poruke daju ka svim mrezama. Mislim da ga uopste nisam preterao jer bi na ovaj nacin privukli jakoi veliki broj korisnika, a kako ih razgovori unutar mreze ne kostaju nista... Laka je racunica. Uglavnom, sta je lose u tome sto zelim nesto dobro za malo para? Pa ne gledam ja interes operatera nego svoj, isto kao sto oni gledaju svoj, a ne interes korisnika.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MikiBre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2011. 03:00

Post od MikiBre »

LittlePrince, Ako mogu da dobijem 300min za sve mreze + 1000min za Telenor mrezu + 1000sms-a za sve mreze +1Gb za 1758din i slicno tako koliko mi se cini je i kod mt:s-a na MixNet-u ne vidim sto bi to VIP propao ako bi bi smart kostao 1din. Ako u mom paketu saberemo 300min+1000sms-a+1Gb to je 2300 za 1758din (Ne racunam minute u mrezi sto dobijem) ne vidim sto ne bih nesto po svom izboru mogao da platim 2300 smartova za 2300din. 600din mi naplate to sto imam custom paket? To je 33% vise para za zadovoljstvo custom paketa.

Uf boli me glava umoran sam, pogledaj kakve su mi recenice. Htedoh da kazem sledece. 2300 "defaulta" me kosta 1758 din ne vidim sto bi propali ako bi 2300 "smartova" kostalo 2300din. Po mom misljenju za to zadovoljstvo sto pravis "custom" paket bi trebali nesto simbolicno da ti uzmu u odnosu na default pakete. 33% nije ni malo simbolicno :)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Mesecno dajem oko 3300 rsd(greskom sam glasao za 2000-3000 pa ako moze neko da ispravi od moderatora :wink: )
Korstim prenesi 2GB sto je mesecno oko 2800 rsd i prensi 80 sto je oko 500 rsd i mts profesionalna tarifa sto je malo preko 100 rsd.
Uzas!! :o ali mi u septembru istice ugovorna obveza na broju gde mi je prenesi 2GB pa cu verovatno preci na prenesi 1GB sto ce mi smanjiti trosak za malo vise od 1000 rsd :)
and justice for all...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

miodrage, ok slazem se, svako treba da gleda svoj interes ali ovde oni tebi pruzaju neku uslugu i ti od njih zavisis i ti se uklapas u njihove cene, a cene u okruzenju su ipak vise nego ovde tako da nije realno jos smanjivati. Nije da nisam za to, samo ne vidim kako je to moguce. Mozda me nisi razumeo vezano za opremu -cesto se vezano za cene prizvoda pominje: "pa da u okruzenju a posebno u Evropi su cene vece ali koliko su njima vece plate?". Posto (na srecu ili na zalost) ne zivimo u komunizmu i problemi se ne dele na sve jednako, nije moguce jer mnogo toga uvozimo a za pocetak telekomunikacionu opremu. Da se kompletne centrale i bazne stanice prave od domacih sirovina i kod nas, da smo izolovana mikroekonomija moglo bi tako a ovako zavisimo od spoljnog sveta (pa ko koliko ima da plati).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Isprobao sam većinu MTS-ovih paketa i konačno sam se skrasio na MixNet S, pošto već nema paket između S i M (koji su namerno preskočili). Bolje da doplatim ono što prekoračim nego da mi večito propada sve i svašta. Uhvatio sam ritam i već drugi mesec mi je račun tačno 801.22 dinara. :)
Ranije su mi računi varirali između 1300 i 2300.
U priči su i neki pripejd brojevi ali ih retko koristim i čisto ih održavam u životu ako zatrebaju.

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

ja koristim telenor paket 500 poruka 150 min i 500mb :D ali skavki mesec udjem u minis bar 500 din zbog mb :smutny:

Odgovori