SMS informacije

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
vladavladaa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 30. Maj 2011. 22:02

SMS informacije

Post od vladavladaa »

Postovani,
interesuje me da li je moguce na bilo koji nacin, nekom aplikacijom za fon ili komp, saznati odakle je poslata poruka, tj informacija sa kog predajnika je poslata poruka. npr iz okoline leskovca ili novog sada ili vec sa nekog predajnika iz srbije. nadam se da me razumete

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nije moguce da saznas... to moze samo operater, i to jedino na policijski zahtev. Nema drugog nacina da dodjes do ove informacije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

vladavladaa, kao sto miodrage rece, to je "nemoguce" sa bilo kojom app. No, evo neki dan citam, da su Rusi napravili na iPhone4 app koja otkriva sve stvari koje su izbrisane. A i sto se tice iPhoena u globalu ( bilo 3 ili 4 ) postoji to "curenje informacija", ali to opet ne mozes da vidis... Kad kazem "curenje informacija" mislim na to da je telefon "zapisivao" u memoriju gdje si bio ( ovo sto ti trazis ), na kojim predajnicima, sa kojih si zvao, koliko si vremena proveo ...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zavodnick, sto sve nema nikakve veze sa utvrdjivanjem pozicije posiljaoca SMS-a u trenutku slanja poruke.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

tomas.hokenberi, Знаш време када је послао поруку и видиш по позицији предајника где се налазио у тренутку слања. Све је то као могуће али за обичног корисника :uhuh:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LittlePrince, to podrazumeva nekoliko stvari: (1) da "zrtva" ima Iphone4 ili neki drugi telefon sa slicnom "osobinom", (2) da je telefon dostupan onome ko zeli da prati "zrtvu" tako da moze da instalira odgovarajuci softver, (3)da je u trenutnku slanja poruke "zrtva" na otvorenom (ako se pracenje zasniva na GPS funkcionalnosti, a ne npr. na pracenju podatka o baznoj stanici) i (4) da je "zrtva" nesposobna da sve to otkrije na vreme.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

A to se sve zajedno zove................ povreda privatnostiiiii :dry: Razumem da je možda neko nekad zloupotrebi svoja prava pa maltretira drugog ali ovo iz očiglednih razloga nije moguće. Tvoje pitanje je bilo da li taj podatak koji mreža ima spada u podatke do kojih ti na internetu ili nekim programom koji može svakakve parametre sa bazne stanice da skine, dođeš do ovoga, ali to osim što bi bilo protivzakonito, nema nikakvo opravdanje da spada u javno dostupne informacije. Jedino ti ostaje "ortak lokator" ako ste na mt:s-u i imaš pristup na 5-6 minuta tom telefonu da ih upariš.

tomas.hokenberi, džaba ti GPS u realnoj upotrebi. Retko ko ima živaca da čeka hvatanje fixa od po 2 minuta, a i ako to daljinsko paljenje GPSa ne bi pratilo i gašenje prilično brzo bi se izduvala baterija, pa bi i nešto manje iskusni korisnik mogao da posumanja. Ali vladavladaa nas je pitao za podatak sa bazne stanice.

vladovlado, nije lepo pratiti ni bivše ni sadašnje devojke :oops:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

vladavladaa, daj bre nekom cigancetu 500 kinte ima da prati 24H tu osobu i jos ce u detalje da ti kaze sa kim je i sta pricala :D
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Malo je offtopic, ali da li ste znali da lociranje pomocu baznih stanica radi podjednako precizno kao i lociranje pomocu gps-a. Cak i preciznije u zatvorenim prostorijama. I da tolika preciznost nije dostupna samo policiji i velikom bratu vec svima. Pa sam se u trenutku zapitao cemu gps u telefonu onda. I jos poneka pitanja. :)
Sve u svemu, uz pomoc odgovarajuce aplikacije u telefonu, bilo spijunske bilo licno instalirane, ja mogu da imam informaciju gde se telefon nalazi u svakom trenutku. Potpuno slucajno sam provalio, bio mi ugasen gps. Opste je poznato to lociranje pomocu baznih stanica, ali iznenadio sam se kada sam video koliko je to ustvari precizno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Lobachewsky, koju si koristio aplikaciju ako nije tajna? :)
and justice for all...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

To si sam zaključio ili ti je neko rekao? Proveri malo više od jednom nije mi previše logično to što si rekao. I jedan i drugi signal putuju onom istom, svima nam poznatom brzinom svetlosti. E sad obzirom na razliku u razdaljini između bazne stanice od max. par kilometara i razdaljine do satelita kojih iznad Zemlje ima 40etak, to uopšte ne radi na istim principima.
Kod GPSa satelit šalje signal u pravilnim razmacima od jedne sekunde i na osnovu toga, poznate fixne lokacije konkretnog satelita, i vremenskog intervala kašnjenja signala se računa pozicija mobilnog uređaja i to svake sekunde u realnom vremenu, odnosno satelit je odašiljač a telefon prijemnik i to je informacija za ličnu upotrebu.Za iole veću preciznost potreban je i ozbiljniji uređaj, (ne neophodno ali često) veće procesorske snage, s boljom antenom i mogućnošću upoređivanja više satelita nego što je to dozvoljeno nama civilima.
Kod GSMa telefon je odašiljač koji se prijavljuje na mrežu i operater može imati tvoju okvirnu lokaciju, dok se tačna određuje "na terenu". Kod GSMa kad se merilo vreme ta vremena bi bila suviše mala.
Pokrivenost GSMom je daleko slabija nego GPS signalom (gde je 100% na otvorenom ali i mnogo je slabiji signal i veća mogućnost distorzije i refleksije). Ono što se za GPS iz koordinata može pročitati je preciznost od oko ±30m, u praksi to je oko 5m, dok je info iz "ortak lokatora" umeo maši i za ±100m (što doduše može biti i namerno). Proveri još i to da ti telefon nije možda bio i na WiFiju jer onda može da može da prikazuje lokaciju telefonske centrale ako je ADSL u pitanju.
DreamWeaver, nije do aplikacije nego do toga šta konkretna tehnologija omogućava i na šta si ti u okviru toga ograničen od strane vlasnika iste. Sigurno priča o GoogleMapsu.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, moracu malo da te dopunim, naime ne gleda se jedan satelit i jedna bazna stanica, nego vise njih - minimum 3. A sto vise to bolje. Potom se metodom triangulacije, izracunava tacna pozicija, koja moze da "masi" u 5-6 metara.
Na mikrotalase (GSM) ne deluju bas preterano efekti refleksije, jer oni prolaze kroz materiju, jer kako bi onda imali mobilnu telefoniju u zgradama, pa cak i podrumima. Jedino kroz sta tesko ili nikako ne prolaze su razne vrste limova i sl, pa tako ako odete u neki hangar od lima moze da se primeti da signal drasticno pada (recimo Metro, suboticki i novosadski Rodic...)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Naravno. Pričao sam u jednini ali naravno da bez 3 satelita nema x&y koordinate, a bez 4 ni z, a poželjno 7+ komada.
Komercijalni uređaji hvataju do 8 ili do 12 satelita, zavisno od generacije, a ima i statičnih uređaja koji zbog sporijeg kloka i manje memorije hvataju samo po jedan satelit ali konstantnim upoređivanjem više satelita daju poziciju do ±5mm.
A za faradejeve kaveze tipa moje betonske zgrade znamo (više sam nedostupan nego što sam dostupan na mt:s-u, mada je na Telenoru drastično bolja situacija).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori