prelazak sa telenora na mts radi uzimanja nekodiranog mob.

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

prelazak sa telenora na mts radi uzimanja nekodiranog mob.

Post od kefalo »

Ja sam na pretplati kod telenora, paket prenesi 200 od 814 din i tarifni dodatak za 1000 poruka.
Moja ideja je bila da obzirom da telenor kodira svoje telefone, prenesem broj kod mts-a a zatim zaključim ugovor na 2 godine na neki sličan paket a sve kako bi došao do nekodirane nokia x3-02 jer sam čuo da se kod mts-a oni ne kodiraju.
Taj telefon bi ustupio svojoj sestri koja koristi mts karticu ali često i putuje.
Motiv je taj što je prvo ta nokia nekodirana a drugo što je znatno jeftinija od telenora koji nudi zaista dobru uslugu kao operater ali su mu cijene telefona skuplje.
PITANJE
da li je pametno prelaziti na ugovor kod mts-a, da li mu je provjera stanja tačna, vole li da kradu , jer ja sam izuzetno zadovoljan kako telenor obračunava, mada moguće da je to zato što ja imam pretplatu ali nisam uzimao telefone tj. nisam na ugovornoj obavezi pa su zato korektni.


DRUGO
ima li šanse da se nadje telefon roze boje kod njih i kakav je mts kod realizacije garancije.
Vidim da vip i telenor vezuju garanciju za pretplatnika a to mi ne odgovara pa zato ne bih kupio telefon preko oglasa mada ih ima za 110 evra sa dvije godine garancije.

Molim za savjet, kako postupiti.

PS. da li traje još akcija mts-a da ako zaključim ugovor sad dobijem popust na pretplatu od 50%, što mi odgovara jer bi onda išao na neki skuplji paket koji ne mogu da prekoračim čak i ako kradu.

Hvala.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

ono sto znam sigurno je da je kvalitet usluge veoma promenljiv, koliko znam provera je trenutno ok. ali nisu ni kod mts-a telefoni uvek otkljucani... a bogami ni kod telenora: ja sam u februaru uzeo Nokiu E72 - otkljucana...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Meni vise to sa zakljucanim telefonima nije jasno... Drug je pre koji mesec odneo telefon koji je uzeo u telenoru i dekodirao na reklamaciju (s*eb'o mu se ulaz za slusalice ili za punjac... ne znam tacno sta) i telefon je bio na servisu i vracen bez problema. Skoro je keva nosila telefon, koji je uzela u VIP-u i dekodirala, na reklamaciju zbog neispravnog touch-a i telefon je sredjen i vracen bez pitanja... Da stvar bude jos interesantnija, u jednom servisu u samom centru NS-a mi je receno da se na samom telefonu ne moze videti da li je kodiran ili ne nego samo ako se ubaci kartica drugog operatera.
Ne zelim da ispadnem glup ili nesto, ali u to sa zakljucavanjem se ne razumem, a uvek me je kopkalo.

P.S. I sajt se nesto tripuje pa mi stalno duplira tekst i moram svaki put da editujem postove...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Uopste mi nije jasno,kakva predrasuda vlada kod ljudi prema mts-u...Provera radi sasvim normalno,vec 3-ceg mozete videti,da li kradu to nisam primetio,SE telefon nije bio zakljucan,LG(prva droid) je bio,izgleda da je to od serije do serije.Svi se nesto posipaju tipa internet,brzina protoka,a niko negleda pokrivenost signala i cene pojedinih paketa,kao i sta se dobija u istom.Sve sasvim dobro funkcionise,naravno i kod druga dva operatera,Telenor je u svakom pogledu preskup,pokrivenost nije dobra,tako da cu cim istekne ugovor preneti broj,koji svi znaju u mts.Vip,paketi pristojni,telefoni oni pristupacni losi,kvare se bez pardona,bolji nista jeftiniji od ostalih,pokrivenost katastrofa,nije ova drzava samo Novi Sad(odkle sam i sam),Bgd.,Nis...Mislim da se pri odabiru operatera mora malo globalnije razmisljati,a ne samo da li radi provera i da li kradu(neprovereno).SVI imaju kikseve :blinky:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Да краду краду, сва три оператера, да је килав нет код МТС-а и то стоји али је уједно и најјефтинији, па сад ко шта воли. За закључавање телефона мораш да провериш јер неки јесу неки нису колико сам приметио зависи до модела.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Meni telenor ne krade nego su oličenje poštenja, sve je u dinar tačno.
Da li je to zato što nemam ugovornu obavezu pa znaju da mogu da u svakom momentu odlepršam.
Ako ću umjesto 814 din dobijati 1000 dinara bez razloga,tj da ne znam kad sam prekoračio, onda bi prije kupio neki telefon bez operatera.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

kefalo, Већина кука на крађу због незнања, потпишеш уговор узмеш телефон ниси потрошио минуте и поруке а рачун већи за 200дин. И онда док се разјасниш да ти на претплату додају и 100дин за 3Г и да се извештаји из банке додају на рачун тј не рачунају у бесплатне поруке ти већ објавио свима како те краду...

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

kako mi sad to telonor ništa ne dodaje tipa izvještaj iz banke , dok nemam ugovornu obavezu.
Izgleda da ću morati ako hoću da budem ne oštećen posegnuti za telefonima na crno :(
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kefalo, to za naplacivanje sms bankovnih izvestaja nema veze sa operaterom mobilne telefonije vec sa bankom. Neke banke ih salju besplatno, a neke ih naplacuju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ja imam i to trecu uzastopnu ugovorenu obavezu kod Telenora na dva broja i nisam primetio da kradu a nameravam i dalje da se vezujem ugovorom jer ima tu neke matematike.
A da su im telefoni najskuplji to stoji, oni koji mene interesuju su skuplji i do 7-8 hiljadarki.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Išao u telenor da uzmem c3-01 i imaju neki boje zemlje, braon dakle, ružnjikav i onda u hendiju vidim odlične telefone uz mts paket tipa 6700 classic.
Odbilo me to i što za ovaj c3-01 kaže da se ekran brzo pokvari, da je problematičan kao i 6700 classic.
Nokia se ofucala, moram da primjetim.
Nisam pametan, možda uzemem nešto u logic shopu, saznao sam način kako da im uvjek znam njihove prave cijene a da ne moram zvati svako malo.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

znas,mnogo ljudi ne zna,u handy su se mogli i mogu da dalje da se uzimaju telefoni koji nimejau u mts ponudi,al su otkljucani...
to znam iz proverenih informacija!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

kefalo, za 6700c cu da ti potvrdim da je djubre bez premca. Uzeo sam ga prosle godine devojci (sada supruzi) i da se ne izrazim koliko sam se napatio (uzet na crnjaka). Sad sam u Vipu uzeo njoj c3-01, i za sada telefon jako lepo radi, osim sto ona ne zna bas da prica, pa ponekad pritisne obrazom mute (nikako da je naucim da se telefon drzi rukom pored uveta, a ne ramenom).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Post od <Milanche> »

Kod MTSa se najvise isplati 50% popust na ugovor-moze i 12 i 24 meseca, za telefon mora 24, pa za razliku u parama, kupis sta oces!
Nokia Efiftyone

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

skar napisao:znas,mnogo ljudi ne zna,u handy su se mogli i mogu da dalje da se uzimaju telefoni koji nimejau u mts ponudi,al su otkljucani...
to znam iz proverenih informacija!
U doticnoj radnji sam dva puta uzimala telefone uz produzenje ugovora na mts-u i oba puta su telefoni bili neispravni. Tako da je moj savet da ih zaobidjete.
E sad, palo je meni na pamet da sam se jednom zeznula sto uzeh mob kod njih, al' rekoh nisam valjda toliki baksuz. Doduse, i nije tu stvar mozda toliko u njima, veliki deo je na dobavljacu od kog oni uzimaju telefone.
Sto se tice mts-a, prva Nokija koju sam uzela tamo pre nekih 5 godina, i dalje radi. Mamin mob koji je uzet kod njih pre neke tri godine isto radi super, a cak je preziveo pad sa 7. sprata. Sony Ericsson je u pitanju. Decko je uzeo mob kod njih, Nokija 5230, godinu dana uz nekoliko padova radi dobro. Na racunu nisam primetila da kradu. Ja koristim Bel 200 jer mi je 80% kontakata na mts mrezi, i retko kada mi racun dodje preko 1.200,00 RSD

Sve u svemu, ja licno na mts nemam zamerke. I do sada nijedan telefon od gore navedenih koji je uzet bas u mts-u, nije bio zakljucan.
Poslednja izmena od leonine u Čet, 06. Okt 2011. 18:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ja sam uzeo mob u hendiju preko mtsa.e72.za sada radi kao luda.nikakve probleme nema.e sada možda bili fini pa mi dali dobar primerak...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

juče sam bio kod njih i vidio nokiju n8 za 18800 uz paket od 1400 i nešto.
Ja pitam jel može veći paket pa da bude jefitnija, kaže ne može.
Najviše me nervira što nisam siguran da će računi biti onoliki koliko potrošim.
Nije stvar u tih par stotina dinara ako kradu nego što nemam nikakvu kontrolu.
Ne volim nesigurnost.
Ajd sad budi pametan.
A čitam još i to kako se lako danas uvoznici peru od garancije, tipa neki tragovi vlage :blinky:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

VeNoM napisao:ja sam uzeo mob u hendiju preko mtsa.e72.za sada radi kao luda.nikakve probleme nema.e sada možda bili fini pa mi dali dobar primerak...
Pa sta da ti kazem, ja sam ubola 2/2. Talija...
Nokia 6600 slide; Nokia E72

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

kefalo, jel to paket Mix1250 za 1475 din, 450 min i 450 poruka? Ako to ne prekoracis (a stanje poprilicno lepo radi zadnjih par meseci), nemas sta da se brines. Za net, ili uplati posebno, ili ga nemoj koristiti. Eventualno mozes MixNet paket. Bio sam verni mt:s korisnik, dugi niz godina, nisam nijednom imao problema s tim da me "potkradaju"
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

kefalo napisao:juče sam bio kod njih i vidio nokiju n8 za 18800 uz paket od 1400 i nešto.
Ja pitam jel može veći paket pa da bude jefitnija, kaže ne može.
Najviše me nervira što nisam siguran da će računi biti onoliki koliko potrošim.
Nije stvar u tih par stotina dinara ako kradu nego što nemam nikakvu kontrolu.
Ne volim nesigurnost.
Ajd sad budi pametan.
kefalo
Kao sto VeNoM rece, on je uzeo ispravnu Nokiju a ja dva puta neispravne. Sve to izgleda ide kako ti se zalomi. Previse razmisljas. Uzmi paket koji ti odgovara po tvojim potrebama. Ja sam vec 5 godina korisnik mts-a, nikada nisam imala problema sa njihovim obracunima. I miodrage kaze da nije imao problema. A sa druge strane imas gomilu ljudi koji stoje u redu da reklamiraju racune. Sve to zavisi kako ti se zalomi.

Ako nisi siguran sta da radis, predji na mts, ali nemoj uzimati telefon. Uzmi neku tarifu uz koju bi uzeo posle telefon, da ne bi naknadno menjao tarifu. Budi mesec dva na mts-u i vidi kakav ce ti biti racun. Mozda gresim ali ako nisi pod ugovornom obavezom za telefon, ugovor mozes raskinuti kad hoces. Ili mozda moras koristiti tri meseca, nisam sigurna. Mozda ima ovde neko ko ce ti to bolje reci. Sve u svemu, predji na mts mesec dva bez uzimanja moba. Ako vidis da je sve ok, uzmi telefon. Ako nije, znas sta ti je ciniti.
Poslednja izmena od leonine u Čet, 22. Sep 2011. 20:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

Odgovori