VIP - raskid ugovora

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ivan Cirkovic napisao: Ljudi pre dva dana sam otisao u Vip da im kazem da nescu vise biti korisnik posle isteka ugovora 29 jan i da li nesto treba da potpisem.Ona tamo mi je rekla da treba uz licnu kartu ali da moram da budem jos 2 meseca pretplatnik nakon isteka ugovora.Kada sam bio pre 15 dana kod druge salterice ona mi je rekla samo da donesem posle 10 decembra licnu kartu,jer mi je to poslednji presek u mesecu,a treba mesec dana ranije i kaze kartica ce vam biti ugasena 29 jan.Da li je neko imao iskustva sa istekom ugovora i ako moze da iznese svoje iskustvo...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ivan Cirkovic, znam da je za internet kod njih otkazni rok 3 meseca. Drugim recima, posto odes kod njih i kazes da zelis da raskines ugovor, duzan si jos 3 mesecne pretplate da platis. E sad, ako pretpostavimo da si imao ugovornu obavezu (uzeo si telefon na ugovor ili si potpisao ugovor na neki period uz popust), samim istekom tog ugovora ti mozes da trazis da ti ugase broj ili da zadrzis broj i predjes kod drugog operatera. Da pojednostavim, po isteku ugovorne obaveze ti si njihov korisnik od meseca do meseca. Najavis samo od kad vise ne zelis da budes kod njih i oni ti gase broj onog dana kad se vrsi presek stanja za taj neki mesec. Upravo iz tog razloga ti je ta teta rekla da se javis barem mesec dana ranije i da ce ti ugasiti broj 29. Januara.

oscar1980
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 09:47

Post od oscar1980 »

Moje iskustvo sa VIP-om... :-)

Ugovor mi je istekao 28.11.2011 godine. Kada sam hteo da "najavim" raskid ugovora 15.11. ( pošto je presek 21.11. ),dobio sam odgovor da ću platiti "penal" zato što raskidam ugovrnu obavezu ranije...

Kada sam podneo zahtev da raskinem ugovor 1.12.,pošto mi je ugovorna obaveza bila do 28.11.,rekli su mi da će mi raskinuti ugovor 21.01.2012... Posle dosta vike,dreke,najavljivanja tužbi do pretnje da neću da im platim zadnji račun a da ću karticu vratiti u poslovnicu 20.12. ( da budu sigurni da neću koristiti njihove usluge ),dobio sam pismo gde naglašavaju da su mi "izašli u susret" i da će mi ugovor biti raskinu 21.12.2011... Postpaid više nikada u VIP-u..moje mišljenje... Da me drže kao budalu 25 1/2 meseci?!?! Ma,važi.... :-)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

E zato je mts keva za takve stvari. Odes i sve zavrsis u par minuta sasvim civilizovano. Uz to ti jos nude i kojekakve ponude i pogodnosti kako bi te zadrzali, a na korisniku je da li ce sve to ignorisati ili prihvatiti ;)
U nekadasnjem mobtelu sam imao slicnu pricu kao oscar1980 u vipu. Fascinantno mi je to sto su radnici toliko izdresirani da se postavljaju kao da je operater njihovo vlasnistvo i da njima direktno od toga zavisi plata, pa na svaki nacin pokusavaju da prolongiraju raskid ugovora. Domacinski, nema sta :P

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi meni istice ugovor 29 jan,a presek mi je 10 u mesecu.Sta mi predlazete da uradim i kada je najbolje da im vratim karticu?Dve godine sam korisnik i uzeo sam telefon bio,tako da ne zelim vise da imam nista sa njima,jer sam presao u telenor...Do kog datuma ja moram njima da vratim karticu,jer mi je 10 presek?

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

pa logično da zahtev za raskid podneseš posle 29-og jan... a što bi vraćao karticu ? kada ti raskinu ugovor ta kartica je obično parče plastike :)
Samsung S10+ red

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

Мени су у ВИП-у пре две године рекли да по истеку (двогодишњег) уговора, када добијем последњи (24. рачун), када га платим (и прође једно 2 дана да им се појави на стању да је плаћено), да дођем у пословницу и предам захтев за раскид уговора. Уговор је истекао, рецимо, 18. новембра, и док сам добио рачун, платио, поднео захтев за раскид, картицу су ми онеспособили након 4-5 дана, око 10. децембра. После сам и тај рачун (за неких 20-ак дана) платио, наравно...
Тако је било пре две године; сада не знам како је.... (сумњам у потребу да се још два, два и по месеца користи и плаћа услуга после истека двогодишњег уговора)
Картица ми је остала за успомену :-) , док рецимо у мт:с-у се картица враћа оператеру...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

у мт:с-у се картица враћа оператеру...
Nije obavezno. Ja sam, pre mesec dana raskinuo ugovor za mobilni net, i radnik u poslovnici me pitao da li sam je poneo, rekao sam mu da nisam, ali da mogu da je donesem, na sta mi je rekao da nema potrebe.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Jeste da su ta slova toliko sitna da su ih samo malko sitnijim pisali sve bi bilo ravna linija, ali ste morali svi da procitate sta pise u tim njihovim uslovima. Citao sam za njihov net i tu lepo pise da je otkazni rok 3 meseca. Ne znam kako je za telefoniju. Problem je sto se ta njihova politika kosi sa onim sto zapravo jeste MNP, sa njegovom sustinom, koji garantuje mobilnost broja u svakom momentu ukoliko nije pod ugovornom obavezom.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Da li nekako moze da se izbegne taj jos jedan mesec mamicu im lopovsku?Da li da odem dan kada mi istekne ugovor i dam im karticu na sto i kazem da ja vise namam nikakvu obavezu,jer je proslo 24 meseca?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Ivan Cirkovic probaj da odeš kod mtsa i da kažeš da hoćeš kod njih da predješ i da ti ugovor ističe tad i tad i pusti da mts izmuva tu mogućnost ako može.
kod telenora to pali trebalo bi i kod ovih.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Cekaj ali ako predjem na mts onda cu mora ti da potpise ugovor sa mts-om?Jesi siguran da ce mts da se iscima za moj broj ako odem kod njih?Ja jednostavno ne zelim vise da budem pod ugovorom,pa smisljaj nesto kada istekne da to odmah otkazujem :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ivan Cirkovic, to sto potpisujes ne znaci obavezno da si pod ugovornom obavezom. Ti prosto potpisujes da, laicki receno, prihvatas da budes post pejd korisnik i da ti salju racune na tvoju adresu. Ukoliko jos pride pristajes na nesto vise tipa telefon, 50% pretplate ili sta vec, tek tada imas ugovornu obavezu i tek tada si vezan za operatera u tom narednom periodu na koji glasi ugovor. Toliko je jednostavno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ali on koliko sam ja upoznat ima novi ugovor sa telenorom a sa vipom hoce covek da raskine.
Ivan Cirkovic, idi tamo dan ispred prestanka ugovora i ostavi im karticu a oni kako odluce. Ti si svoje oduzio posteno i tu je kraj.
Ja sam jednom raskidao ugovor kod mts-a i to je proteklo sve bez problema, isti dan su mi blokirali karticu.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

deksicom, tako je kod mts-a, ali ovo je Vip, a oni su majstori obmane. U reklami kažu ugovor na 24 meseca, a posle ti saopšte da moraš da budeš pretplatnik još dva obračunska perioda. Ivane, ti lepo pročitaj šta piše u ugovoru koji si potpisao, a ništa te ne košta da odeš neki dan ranije da vidiš da li može da se podnese zahtev za raskid. Kod mts-a može 15 dana pre isteka da se traži raskid.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Koleginica iz prve smene mi je rekla da mogu da dodjem i podnesem zahtev za raskid posle 10 decembra posto mi ugovor istice 29 jan.Koleginica iz druge smene mi je rekla da mora da prodju jos 2 obracunska perioda da bih se ugovor raskinuo.Ja joj kazem da sam ugovor potpisao na 24 meseca,a ne na 26,a onda kaze pise to negde u ugovoru da mora tako...Ja to u ugovoru nisam nasao i usitnili su ona slova namerno da ne bi moglo da se procita...Da li ce uspeti ako odem i samo im ostavim karticu na stolu? :| :? :unsure:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Da odes samo i da "ostavis karticu na stolu" nece moci, jer tebi, iako je istekla, ugovorna obaveza, dok ne raskines ugovor, on se automatski produzava na neodredjeno vreme. Znaci, za raskid ugovora, moras potpisati izjavu kojom se trazi raskid. Samo ostavljanje kartice kod njih ti nece raskinuti ugovor.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Aha,znaci da odem za neki dan i da trazim da hocu da potpisem raskid?Ici cu kod ove druge sto mi je rekla da moze,samo mi reci sta ako kazu ne moze te da potpisete raskid?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ivan Cirkovic, ponesi ugovor i neka ti objasni gde u ugovoru pise da moras da platis jos 2 obracunska perioda po proteku 24 meseca. Ako nema toga u ugovoru, trazi sefa, neka ti daju napismeno zasto ne mozes da raskines ugovor, iako je protekao rok na koji je zakljucen (24 meseca), pa im zapreti da ces otici u trzisnu inspekciju, ako ti ne daju da raskines ugovor.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ok.Hvala ti na savetu...Uradi cu u toku sledece nedelje tako,pa cu javi ti iskustvo sta je bilo... :) ;) 8)

Odgovori