Mts - pokraden za 17000din ili ne

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od miodrage »

Od 2000. do 2008. sam bio prepaid korisnik na mt:s, koliko sam uspevao da pazim, nisu me zakinuli. Od 2008. do 2011. sam bio postpaid korisnik, i nijedanput nisam bio iznenadjen racunom. Avgusta 2011. potpisao prvi, a sada pre 10-ak dana i drugi ugovor sa Vipom, do sada takodje nijedno iznenadjenje. E sad, ja strogo pazim sta radim, i dovoljna mi je samo i sumnja na nesto pa da dignem frku do neba.
Jel' neko pomenuo paranoju? :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od znemanja »

Koristio sam do sada Mobtel(Telenor) i mt:s mrezu i nijednom nisam imao nikakav problem.Prepaid na Mobtelu odnosno Telenoru koristim od 2003 do danas.Postpaid na mt:s-u sam poceo da koristim 2008, a 2010 i 2011 sam zakljucio ugovor na jos dva postpaid broja i nikada mi ni diniara nisu uzeli vise od onoga sto sam potrosio.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od toda81 »

Nije ni cudo kad te nikad nisu krali kada im redovno ostavljas baksis ;)
Note IV N9100 dual

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od dule88 »

Ovde je SVE jasno.Imao si 140 mb-a ali...stanje neta u proverama kasni po bar 6 sati i vise,ja sam jednom u Telenoru dok sam imao ogranicen net imao 50 mb-a i bio malo na netu,pa ujutru proverio stanje i video 5800 dinara duga(1 mb je 50 dinara pa racunajte,jako prosto),i platio sma dug.Ja sam im rekao da sam imao 50 mb-a ali kazu da sam potrosio tih 50 i jos oko 120 mb-a z avece preko i to je to,nema lazi nema prevare.Kada se ima ogranicen net,kada se dodje na 200 mb-a mora se stati da ne bi bilo velikog racuna.Zato sam u Telenoru,neogranicen net,radim sta hocu i koliko a neta uvek imam.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Nisi lepo citao. Imao sam i limit na telefonu, a nakon aktivacije dodatka mi je na proveri pisalo 9gb tako da nista tu nije kasnilo.
Mene je zeznulo to sto je nastavljena stara sesija i nije ni racunao dodatakvec kad je potrosio tih 140 on jekrenuo da pumpa kredit.
Trebalo mu dva dana da dodje do limita i za to vreme se sesija nije prekidala. Da jeste onda ne bih udario u limit, poceo bih da koristim taj dodatak i bar bih imao net. Ovako su mi iskljucili odlazni saobracaj i vec me svi zovu na telenor broj pa je pitanje dal se vracam na mts. Jedino da vidim neki najmanji paket sa minutima.
Sutra idem do poslovnice pa javljam sta kazu.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Bio danas i jos nije bio obracun za avgust. Kazu u toku nedelje.

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od knjaz »

Danas sam proveravao na portalu Moj telekom i računi za avgust još nisu urađeni, a na kraju prošlog meseca zaduženje je dostiglo 1000 din mada se ničim nisam zadužio, tako je i na supruzinom broju samo je zaduženje manje. Odgovor korisničkog na pitanje zašto mi zaduženje raste je bilo pogledaj u listinu sledeći mesec. Videćemo kakav će račun stići, mada čitajući po drugim forumima vidim da nisam jedini.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Bio sam do poslovnice prekjuce. Kaze jos nije nista odluceno u vezi zalbe koju sam ulozio preko operatera u avgustu.
Javice, valjda preko poruke kad zavrse.

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od knjaz »

Danas u poslovnici pogledao listing, pošto sam bio u CG na moru uzeo sam dodatak mtel 30 i oni su mi pozivanje broja 060(koji je sada u mts_u) tretirali kao da pozivam broj izvan mreže. A kada sam došao u Srbiju nastavili su da me zadužuju i pozivima i sms i mb tako da je listing na mojoj strani i žalba je uložena. Čekamo odgovor

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od knjaz »

Da javim kako se sve završilo. Zvali su me iz mts-a, izvinuli se, greška je do njih u sistemu, bla, bla, bla. Krajem meseca će stići račun sa iznosom koji je i trebao da bude.
Prva greška u računu za mojih 9 godina postpaida.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od miodrage »

Jedna digresija, nisu se izvinUli, nego izvinili. Izvinuti je kada napravis most ledjima:)
Drago mi je da je epopeja dobro zavrsena za tebe
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Evo da javim da je i mene docekalo u sanducetu obavestenje da mi je usvojen prigovor. Proverili, ustanovili nepravilnost i stici ce mi korigovan racun za avgust.
Ja se vec oprostio od ovog broja i svi me vec zovu na 062. Vidim ukljucen mi odlazni saobracaj.
Trenutno stanje 600min (300min mesecno), 600sms, 10gb... Koliko vidim jedan mesec mi pojeli, a moracu da platim i avgust, septembar i oktobar, 4500din sa onim internet paketom koji necu ni da koristim jer mi ovde ne treba. J**o ih sistem i resetovanje konekcije.

Nesto su mi pomucena osecanja, dal treba da im budem zahvalan sto su mi korigovali racun ili da im j**m mater sto su me ostavili bez broja, minuta, interneta dva meseca koja moram da platim, a necu da iskoristim. Sve mi se cini da cu da isplatim tih 5000din i da ugasim broj do kraja meseca.

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Laza ZR »

@Malone:verovatno se i MTS ogradio,kao i VIP (copy/paste iz ugovora sa VIP-om):

Clan 3.4:
Podnosenjem zahteva Pretplatnik prihvata i daje saglasnost da ce Vip pruzati Usluge u okviru tehnickih i operativnih mogucnosti Mreze i stoga Usluge mozda nece biti dostupne u svakom trenutku i na svakom mestu.Pretplatnik ce biti duzan da placa mesecnu pretplatu,cak i ako Usluge nisu dostupne na odredjenim podrucjima i u odredjeno vreme,kao i ako Pretplatnik nije koristio,niti pokusavao da koristi Usluge u datom periodu.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Sredinom decembra sam konacno nasao u sanducetu korigovani racun za avgust, 2500din. Sada sam sa mts-om na nuli.
Sem toga, konacno su uveli neogranicen net nakon potrosenih mb iz paketa pa valjda ovakve gluposti vise ne mogu da se desavaju.
Takodje su i taj paket od 9gb za oko 1000din ukinuli pa za tu lovu sada nude citavih 3gb.
Zvao sam cak i korisnicki da proverim dal je stvarno neogranicen net po smanjenoj brzini :D

Odgovori