Privatni poziv problem

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
zalutali
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2014. 20:55
:: xt615
:: alcatel c7 pop

Privatni poziv problem

Post od zalutali »

Postovanje ,da li je neko imao slucaj sa alcetel Pop c7 telefonom i privatnim pozivom .Naime kada pozovome osobu i ona se javi ,menja mi se u privatan poziv.Nosio sam ga u servis 5 puta i kupovao 4 nove sim kartice i to radi samo sa mojom karticom .Sa drugim karticama je ok .Neka pomoc ili savet dobro dosla

Hvala

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Privatni poziv problem

Post od Lobachewsky »

Nisam siguran da sam te razumeo, ali probaj da iskljucis opciju hide ID u opcijama (mora problematicna kartica da bude u telefonu), ili pozovi operatera da oni to iskljuce direktno kod njih posto je to vezano za mrezu/broj a ne za telefon/os.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

zalutali
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2014. 20:55
:: xt615
:: alcatel c7 pop

Re: Privatni poziv problem

Post od zalutali »

Uzmem telefon i zovem npr broj 065 ili 064 sa te mreze ,kada se osoba javi ,meni onda umesto tog celokupnog broja napise Privatan poziv.Kada pozvem neki drugi broj tipa fixni ili vec sa 63 mreze te greske nema .
Nosio sam u servis i isao licno kod servisera.On je video da sa mojom karticom kad pozovem odmah daje privatan broj ,on kad ubaci njegovu karticu sve je u redu .Takodje i ja sam stavljao druge kartice i sve je u redu .Po njegovom savetu kupio sam karticu(ce -4 kom) medjutim nema promene .
Telefon zeza samo sa mojom karticom (receno mi je u poslovnici da ima jos takvih slucajeva) i da je to bag sa samo prvom karticom .
Sa druge strane telefon kada je dosao iz servisa imao je drugaciji softver ,tako da nema ni sa time promene .
Ono sto mene nervira je sam odnos korisnik -korisnicki servis - servis gde svako prebacuje na sledeceg a problem se ne resava

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Privatni poziv problem

Post od Lobachewsky »

A jel si probao u poslovnici da zamenis karticu od tog broja? Da ti daju novi sim?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

zalutali
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2014. 20:55
:: xt615
:: alcatel c7 pop

Re: Privatni poziv problem

Post od zalutali »

U poslovnici sam zamenio (naplaceno mi je 4) nove sim kartice ,to su kartice na istom broju .Te kartice u mom drugom telefonu rade sasvim ok ,bez ikakvih problema ,ali eto sa ovim telefonom nikako .

Politika se svodi na to doneses tel u (A) poslovnicu ili odneses u (B)servis

Procedura A
ako ide u poslovnicu onda oni salju u servis i kad dodje zovu te da podignes telefon

Kad uzmes telefon i prezentujes da telefon ima i dalji kvar onda neznaju sta da rade

Odgovor iz servisa je da je telefon ispravan i da nije uocena reklamacija (svih 5 puta je to pisalo osim drugog gde se po misljenju servisera ukazuje da se zameni kartica)

Ako odes u servis i uzmes telefon onda (posto prva dva puta nisam znao u cemu je problem) a on je bio u javljanju .Ja nisam znao da li je tel ok ili nije .Kada sam cetvrti put isao u servis licno i pricao sa serviserom .On onda pokaze na karticu jer nema razloga da telefon kod njega lepo radi a kod mene odmah ne radi

Onda sa ohrabrenjem odem u poslovnicu da kupim karticu za moj broj ,jer nece da daju za dz ,medjutim isti problem se javio

I sad kao covek koji se prosetao od jednih do drugih gde imas da je Telefon ispravan + kartica ispravna = dobijes da nesto ne valja a neznas ni kome da se zalis :(

Odgovori