Problem sa modemom?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
molder79bgd
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 17. Okt 2014. 22:02
:: Nokia e7
:: Samsung S3

Problem sa modemom?

Post od molder79bgd »

Kupio sam polovan Telenor modem ZTE MF100,viid ga racunar,odradim instalaciju i to je o.k,modem svetli zeleno ali ne trepce.Kada kliknem na precicu za Telenor internet pojavi se slika Telenora sekundu i pise na njoj uredjaj se inicijalizuje i to je to,cekam i par monita i nista se ne desava,kliknem ponovo na Telenor internet i opet isto,modem sve vreme svetli zeleno.Imam vec Vipov modem i na njemu je sve o.k ali ovaj zeza,mozda sto je stariji model.Da li je imao neko slican problem s amodemom iz Telenora?

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Problem sa modemom?

Post od srdjanyo »

Dobili smo tablet i novi modem ZTE od MTS-a.Međutim,ADSL i telefonska linija "ćute".Sve smo probali,preko kompa,bez kompa,nema wifi.Na modemu svetli samo POWER,ostalo ne.Fiksni telefon takođe ne radi.
Zvali smo Telekomov centar,oni kažu da treba njihova ekipa da dođe i ustanovi kvar,pošto preko telefona,nemogu,logično.
Da li je neko imao sličan problem?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problem sa modemom?

Post od acamatic »

Nemoj ništa da se brineš, imaš x primerima tako da nemoj da se cimaš oko toga ako su rekli da će doći. Možda je problem u glavnoj a možda i u naseljnoj centrali. Meni se čak zadesio problem da su podešavali centralu u naselju pa mi pomešali parice tako da sam izgubio iptv i broj svog fiksnog(a taj drugi dobio moj broj i mogućnost iptv-a) , pa su mi posle sredili. Zato ti kažem opušteno...

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Problem sa modemom?

Post od srdjanyo »

Sad sam zvao.Zapretio raskidom ugovora,jer imam na to prava do 15 dana od potpisivanja.
Operaterka me pitala koje mi lampice svetle na modemu.Rekoh POWER i trepere stalno LAN1 i LAN3.
Kaže:Izvucite kabl iz LAN 3 (to je isti kabl kome je drugi kraj u LAN1) i ubacite u računar.Tako sam uradio.Sad ne treperi nijedna,samo POWER i dalje svetli.
Nemojte gasiti opremu,radimo na problemu koji ste prijavili još juče.I skinu me sa,one stvari.
:(

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Problem sa modemom?

Post od Lobachewsky »

srdjanyo, moja iskustva sa telekomom su izuzetno pozitivna sto se tice brzog otklanjanja kvarova.
Cekao sam max 48 sati od prijave da dodju i zamene opremu ili otklone kvar (ako je do njih tamo, 24h max). Po meni, sto se tice toga, telekom je izuzetno profesionalan, i verovatno jedan od razloga zasto bas kod njih imam net (Drugi razlog je sto u mojoj zgradi nema SBB :) ).
Imaj strpljenja, neces se valjda prebacivati na Orion, Beotel ili gde vec. Prosla su ta vremena. Sezam pro odavno ne postoji. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problem sa modemom?

Post od acamatic »

Kao što reče Lobachewsky, nemaš gde. Moraš da čekaš, najviše dva dana, posle toga ideš tamo i vučeš ih za odelo da krenu sa tobom. Što se tiče LAN-ova moje iskustvo ide ovako : lan 1-4 komp, lan2 iptv, lan3 ruter. To je neki šablon koji poštujem godinama i to mi je rekao drug koji radi kod njih

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Problem sa modemom?

Post od srdjanyo »

Rešen problem.Tehničari Telekoma nisu pripremili liniju za brži protok ADSL.Sve su rešili daljinski,uz asistenciju našeg kompa,zbog podešavanja novog modema.

Odgovori