Jel koristi neko trajni nalog?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Jel koristi neko trajni nalog?

Post od Lobachewsky »

Kakva su iskustva? :|
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Jel koristi neko trajni nalog?

Post od araphel »

Koristim maltene od samog početka. Nema tu ništa specijalno. Banka odradi svoje, pošalje mi sms koliko iznosi racun, uz opciju da odgovorim sa NE na tu poruku kako bih stopirao plaćanje ako to želim. Pošalje posle sms da je naplaćeno toliko i toliko. Nikad neka greška do sada za poslednjih ne znam koliko godina.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Jel koristi neko trajni nalog?

Post od Lobachewsky »

araphel, ma mene samo zanima da li postoji ta kontrola nad svojim novcem, da ja mogu da odbijem da platim trajnim nalogom ako mi ne odgovara u tom trenutku, ali koliko vidim ta mogucnost postoji. Imao sam dve reklamacije, jednu sa Telenorom a drugu sa Vipom za ovih 7 godina, u principu nije nesto strasno (obe resene u moju korist), pa ne bih voleo da se desi ono, prvo skidaju pa tek onda pitaju jel sve uredu.

U kojoj si banci, ako nije tajna?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Jel koristi neko trajni nalog?

Post od araphel »

U Intesi kontrola postoji. Ali nikada do sada nisam imao potrebu da odbijem transakciju. Možda je u pitanju to da sam dosta živeo van granica Srbije, gde online kupovina, trajni nalozi i slične stvari nisu bile tabu, pa sam se navikao, ali čini mi se da naši ljudi još uvek imaju malo strah od svega toga, uglavnom izazvan nedovoljnim poznavanjem materije.

Uglavnom, u kombinaciji Vip-Intesa to izgleda ovako: vip ti šalje sms u kome stoji da ti je račun toliko i toliko i da će se naplatiti direktno sa tekućeg računa ako imaš sredstava tog i tog dana u mesecu. Malo pred rok, banka šalje sms u kome kaže da će se trajni nalog od toliko i toliko biti realizovan tada i tada, i imaš opciju da odbiješ slanjem odgovora na tu poruku sa sadržajem 'ne'. Kada trajni nalog prođe, dobiješ sms da je transakcija ostvarena, iznos taj i taj. Ako nemaš novca na računu, stigne sms da trajni nalog od toliko i toliko nije realizovan, odeš i platiš sam.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Jel koristi neko trajni nalog?

Post od Lobachewsky »

Okej, hvala na detaljnom postu ;) Svidja mi se.
araphel napisao:ali čini mi se da naši ljudi još uvek imaju malo strah od svega toga, uglavnom izazvan nedovoljnim poznavanjem materije.
Pre bih rekao da nasi ljudi imaju strah zato sto u Srbiji nema institucija i zakona koji bi te zastitili kao potrosaca ako nesto krene po zlu. :roll: Tj. zakon postoji, ali mislim da nema potrebe da obrazlazem.

Ali dobro, iz ove price trajni nalog mi deluje dovoljno bezbedan za upotrebu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Jel koristi neko trajni nalog?

Post od araphel »

Ima i toga, pretpostavljam. Neki nivo opreza nije na odmet, u kakvom god sistemu i okruženju živeo.

Mislim da sa ovim vidom usluge nemaš nikakvih problema. Ja sam već uveliko sva svoja redovna plaćanja prebacio ili na trajni nalog ili na online plaćanje.

Odgovori