Prodaja telekoma (poslednji put)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od Evindzer »

Nego, zna li neko kakve su informacije po pitanju prodaje MTS-a, prodaje li se ili ne, i ako se prodaje - kome i kad?
Poslednja izmena od Lobachewsky u Ned, 09. Avg 2015. 16:15, izmenjeno 3 puta ukupno.
Rezlog: Pokrenuta posebna tema.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Pa sudeći po onom što se dešava po pitanju službenih telekomunikacija,tj.njihovom izmeštanju iz sistema Telekom,onda se 100% prodaje.Trend kakav je(a i po nekim nagoveštajima) kupac je nemački telekom.Čisto da zaokruži teritoriju...

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od Nenad-77 »

Meni se cini da sam negde procitao da je meksikanac Karlos bio zainteresovan.Mislis da ce nemacki telekom da kupi telekom srbija?Dali ce nama korisnicima biti bolje ili ne kad se proda telekom to cemo videti.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

PetarI, Nemci, znači? Divota, u budućnosti ćemo, dakle, moći da biramo između Norvežana, Austrijanaca i Nemaca. :wacko:
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 09. Avg 2015. 07:55, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Uklonjen OFF.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Nesto nisam cuo da se Nemci otimaju, vec da se mesa America Moville, koji je u vlasnisrvu pomenutog Carlos Slimma. Njima je odavno cilj da udju na evropsko trziste, a sta ce zaista biti znacemo za nekoliko nedelja ili meseci. Jedino sto se ne sme da dozvoli je da se Telekom proda budzasto, i mora da se proda tako da nastavi da radi
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Karlos Slim da udje u Evropu preko mts-a...hm.Pa već je tu preko Vipa i Austrijskig telekoma.Ja nijednom nisam naveo novinske članke o prodaji mts,govorim o nekim drugim "saznanjima" da će umesto Mts stajati T-com

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

Da, karlos slim je usao na evropsko trziste preko telekom austrije, prosle godine cini mi se.

Inace, iz ove mape se vidi kome fali telekom.

Slika

Svako cilja svoje kolonije. Francuski Orange drzi pola afrike, spanska telefonica juznu ameriku.
Recicete, to nista ne znaci, slobodno trziste, tender, aukcija, ko da vise. Jeste, ali nekako na kraju uvek bude da znaci.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Sa ovim tekstom se slažem u POTPUNOSTI,nažalost.Znam da zvanično ova država nema para,prodaje firmu koja u kontinuitetu donosi pare i sponzoriše i kome je prodaje?Drugoj državnoj firmi koja time stiče monopol na ovom tržištu.End of story.Nija Telekom samo mobilna komunikacija,nego i fiksna.Naši dedovi su odvajali za to.Aj sad da ne ispadne politička ostrašćenost i još molim da ne "šiljite" priču o konkurenciji,koje neće biti i o unapredjenju tehnologije,kojeg neće biti.Pogledajte malo cene u okruženju...No idemo dalje.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Lobachewsky, nisam siguran da sam dobro razumeo mapu.
Roze je Vodafone, ljubičasto Deutsche Telecom?
Ali, vodafone je prisutan kod nas i ne može da kupi našu firmu, zbog zakona o zaštiti konkurencije.
Moji novci pre idu na D. Telecom, neki osećaj čudan imam.
:D :D :D
PetarI, pusti tu emotivnu priču, to je davna prošlost. Kako smo ulagali i vodili firme, tako smo i prošli.
Države i Vlade nisu privrednici i ne umeju da vode preduzeća. Nikad nisu i nikad neće. Ni naša ni druge.
Danas se preduzeća vode kro upravne odbore, a ako država ima vlasnički udeo, može imati koristi kroz dividende. Ništa više joj ne treba.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od mb011 »

m@c|-|oR napisao: PetarI, pusti tu emotivnu priču, to je davna prošlost. Kako smo ulagali i vodili firme, tako smo i prošli.
Države i Vlade nisu privrednici i ne umeju da vode preduzeća. Nikad nisu i nikad neće. Ni naša ni druge.
Danas se preduzeća vode kro upravne odbore, a ako država ima vlasnički udeo, može imati koristi kroz dividende. Ništa više joj ne treba.
Apsolutno! Ispravno rečeno, na toj emotivnoj priči, decenijama telekom služi za uhlebljenje političkih partija.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

m@c|-|oR napisao:Lobachewsky, nisam siguran da sam dobro razumeo mapu.
Roze je Vodafone, ljubičasto Deutsche Telecom?
Ali, vodafone je prisutan kod nas i ne može da kupi našu firmu, zbog zakona o zaštiti konkurencije.
Moji novci pre idu na D. Telecom, neki osećaj čudan imam.
:D :D :D
Mapa je cela Deutsche Telekoma - ljubicasto 100% vlasnistva, roze preko 50% vlasnistva.

Iskreno, ni sam vise ne znam sta bi mi korisnici dobili prodajom, gotovo sam siguran da ce doci do povecanja cena (vidljivog). Telefoni mozda jedino budu jeftiniji (zbog vece cene paketa). Ali posto se ni mi, a ni drzava ne pitamo nista o tome (jezivo zvuci), pitanje je ima li neke poente disutovati o prodaji.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

m@c|-|oR, Vodafone je vec tu preko Vipa.

Ja licno mislim da Deutsche Telekom nije preterano zainteresovan, ili bar ne po ceni koju mi ocekujemo. A prodati Telekom po ceni manjoj od 3 mlrd € je po meni sumanuto. Mislim da je to otprilike vrednost nacionalne kompanije, pogotovu ako se uzme u obzir da uprkos svim nametnutim sponzorstvima, zaposljavanjima maminih i tatinih sinova u istom i svime negativnom da znamo da se tamo desava, ta kompanija ipak uspeva uspesno da posluje.
Takodje, kupovinom Telekoma, ocekujem vece cene paketa, mozda nesto nize cene uredjaja (ali ne mnogo), i surovije uslove na trzistu.
Iskreno, najvise bih voleo da ga ne prodaju....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

miodrage napisao:Ja licno mislim da Deutsche Telekom nije preterano zainteresovan, ili bar ne po ceni koju mi ocekujemo. A prodati Telekom po ceni manjoj od 3 mlrd € je po meni sumanuto. Mislim da je to otprilike vrednost nacionalne kompanije...
Pa po toj ceni sigurno nije zainteresovan, zato ce ovi da smanje na milijardu i nesto pa ce da bude. Inace, pitanje je da li je i 3 mlrd eur realna cena, s obzirom da u cenu ulazi i sva infrastruktura ali i, sto je mnogo vaznije, dominantna pozicija na trzistu i kontrola telekomunikacija/informacija (a one su bese najvazniji resurs 21. veka).

Recice neko, besmisleno je polemisati o ceni, cenu odredjuje trziste. Slazem se. Ali ko nas onda bije po usima da ga prodamo za milijardu i nesto (osim angele).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od m@c|-|oR »

Pa ona je i najbitnija.
:D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od Evindzer »

miodrage napisao:Iskreno, najvise bih voleo da ga ne prodaju....
I ja isto, ali sam prilično siguran da mu je sudbina već rešena - samo što mi to još ne znamo..

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od Tyrael »

Hocu one amere sto prodaju motorole ! ^^

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od mb011 »

Očekivano... S obzirom da se zna kako Novosti pišu, verovatno tačna vest:
Nemci preko Amera kupuju "Telekom"?
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... ju-Telekom

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od Evindzer »

Tyrael napisao:Hocu one amere sto prodaju motorole ! ^^
Eto, možda Nemci sa ovim Amerima-posrednicima, dovedu i Motorolu kod nas, pa ti se želja i ispuni. :D

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od sigi »

EU banka za obnovu i razvoj ( zlotvori kakvih tesko da ima ) oni uzimaju tacnije obaraju cenu pa onda aj da tako nazovemo uzimaju nas lelekom eto to je tako i ovo je iz veoma pouzadaih izvora .
elem preko svojih fondova koji itekako imaju upletene prste u dojce telekom a bogami i u vecinu eu operatora pogotovo manjih geografski manjih, ali ne i sto se tice finansija koje su dovoljne za uslovnost kupovine tj ucesca na tkz tenderu koji je samo fiktivna igrarija u koju iko normalan i pri zdravoj pameti moze da poveruje .

EU banka za obnovu i razvoj ima upletene prste u gotovo svako preduzece koje radi ijole kako treba ( bar se tako prectavlja u javnosti ) na prostoru celokupne nam bisve upokojene zemlje toliko su bliski sa svakom bivsom , sadasnjom i predctojecom i vladajucim garniturama vlada svih republika .
Ovo mozda zvuci kao paranoja i teska teorija zavere ali verujte mi ljudi da je tako i da nenasadate na mediske nebuloze koje nemaju veze sa pamecu , posebno sto smo u dobu predizborne kao i politickih sranja .

EUBOR je samo od pocetka ove godine otpustila u nasoj zemlji vise od 3000 ljudi sto u javnom sto u privatnom sektoru tako da kupovina jednog vrlo bitnog privrednog subjekta kao sto je telekom i natezanje tj ucena za socijalnu politiku je vrlo moguca MOZDA JE SVE TO VEC I ODRADJENO I CEKA SE POGODNO VREME DA NAM SE TO SAOPSTI

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Prodaja telekoma (poslednji put)

Post od PetarI »

A ja nemam nameru(never)da naprasno progovorim nemački.Nikakve veze ovo nema sa mojim postovima napisanim u vezi ovoga(dosada).Da neko ne pomisli kako sam "emotivan" u pogledu kojekakvih decenijskih uhlebljenja...

Odgovori