Koji operater i tarifa?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Koji operater i tarifa?

Post od miodrage »

Daklem ovako prijatelji, i neprijatelji moji, za neke 3 nedelje mojoj lepsoj polovini istice ugovor kod Telenora, i vreme je za novi ugovor. Telefon nije neophodan, tako da je stos ici na neke popuste, ali varijable koje moraju da se uklope su ogromne. Iskreno do pre mesec dana sam bio siguran u Vip Smart, ali se situacija drasticno izmenila.
Posto sam ja na Vip Opusteno, najbolje bi bilo da je Vip jer su razgovori za mene dz. Medjutim, posto ja drzim korak sa napretkom, meni je neta uvek malo, a svuda je net sada ogranicen na neke mizerne kolicine, a ja necu da probija pretplatu.
Njene potrebe su nekih 200-250 min, do 100 SMS, i jedno gigica neta.
Takodje, ako Vip nije najpovoljnija opcija, a kako ona ima Lumiu 535 DS, druga kartica moze da bude prepaid Vip sto je i sada, ili net kartica bilo kojeg operatora ako je prva Vip.
Ogroman racun, a ja sam vec iskreno poceo da se gubim, pa bih molio za malo pomoci i predloge.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dusan_Krsmanovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 13. Mar 2015. 20:22

Re: Koji operater i tarifa?

Post od Dusan_Krsmanovic »

Mislim da je mix net m u mts idealan za nju 700 din sa 50% popusta ,300 min nakon toga 3000 u mrezi 400 sms 500 mb interneta stim sto dobija duplo vise polovinu ugovorne obaveze ako potpise do 31 okt ,i da sto je najbitnije ne moze da probije net ,jer je neogranicen po smanjenom protoku

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji operater i tarifa?

Post od Baraba »

Baš htedoh da predložim mts, ima duple MB, plus uzmeš 50% i ne možeš proći bolje. Možda je zezneš pa ti kupi preko mts za novu godinu iphone :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji operater i tarifa?

Post od miodrage »

Tesko, jer ad1 preskup mi je, ad2 i dalje sam verni WP fanboy.
Ali ne zaboravite faktor Vip minuta, ja bih da joj obezbedim barem 3 GB, i ugovor kao sto rekoh istice za 3 nedelje, tako da neke akcije koje su ogranicene na jos 7 dana nisu u igri.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji operater i tarifa?

Post od znemanja »

Ako ima dual SIM telefon, neka prva kartica bude VIP, a druga mts data kartica sa 50% popusta na pretplatu, recimo Mobilni Net S koji ima 5 GB.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji operater i tarifa?

Post od Baraba »

Iskreno, čekao bih novu godinu i popuste. Nije daleko. Poćićeš sigurno bolje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji operater i tarifa?

Post od miodrage »

znemanja, jeste, ali onda moram da idem na sugavu Novu tarifu, kod koje mi najvise smeta sto Vip minuti vise nisu paralelni.
Baraba, i to je resenje, strpiti se metar dana, pa iscekati... Ne znam, videcu jos, jednostavno nisam pametan sta da radim. kad dodje to vreme, svakako cu da odem kod svih, i da otvoreno pitam sta mi daju, i cime misle da me pridobiju. Ko da najbolje uslove, imace me za pretplatnika
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Koji operater i tarifa?

Post od Lobachewsky »

Ako ces vip, sacekao bih decembar. Tada mozda vip bude davao paralelne minute na Novoj, ne bi mu bilo prvi put.
Mada u tvom slucaju nesto mi se cini kao najpovoljnije telekomov miks + vip prepaid.

Net kartica se u ovom slucaju, ja mislim, ne bi isplatila jer je ona oko 500 din, plus pretplata za standardni postpaid. Mislim da nema potrebe za tim. Ja koristim vip smart + telenor net jer mi tako svi smartovi ostaju za minute i poruke, ali kad je nova tarifa upitanju (koja vec ima net u sebi), mislim da nema potrebe za takvim dupliranjem - posebno sto mts paketi vec imaju sve sto ti treba (osim sto nisu Vip, ali ubacis Vip prepaid i resis sve probleme).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Koji operater i tarifa?

Post od nesta »

Šta su paralelni minuti u vip-?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji operater i tarifa?

Post od sugarcoated_ass »

nesta, to su imali neko vreme na SMART tarifama da su ti minuti u mreži odvojeni od minuta za ostale mreže, odnosno troše se paralelno. :)
Još uvek tu varijantu imaju stari korisnici koji su sa tih SMART tarifa prešli na NOVA tarife. :)

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Koji operater i tarifa?

Post od nesta »

Otprilike, to je dobro ako imaš prijatelje vip-u...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji operater i tarifa?

Post od miodrage »

Nesta, dovoljno je da su ti ljudi da koja najčešće i najviše pričaš na Vipu, meni žena, kum i roditelji. Za ostale imam 500 min. S ovo četvoro, potrošim još oko 600
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori