Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od destination89M »

Pozdrav svima, znam da je tema stara ali uvek je aktuelna i moze pomoci svima, iskustva su stala 2016/17 pa me interesuje kakva su danas iskustva sa kupovinom telefona uzetih kod operatera?

Ako crkne uredjaj skroz i treba da se podigne nov u npr. Vip-u, da li moze da ga podigne lice sa garancijom ili moze samo vlasnik ugovora imenom i prezimenom? Iskustva u skorije vreme ?

*Licno sam kupio Samsung sa oglasa(telenor dekodiran za mts) i servisirao se bez problema u ovlascenom servisu(promobi) vise puta, ali nemam iskustva ako crkne uredjaj i ne moze da se servisira, da li nov uredjaj koji treba da da operater moze da se podigne sa garancijom...

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od yocasylver »

Vise puta smo prosli tu temu.Popravka moze sa racunom ili garantnim listom ali novi uredjaj ne.Samo vlasnik ugovora moze uzeti novi ugovor

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od Deksi »

I rizik je ako prvi vlasnik telefona prestane plaćati pretplatu da onda operater može da oduzme telefon.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od mb011 »

Operator preduzima mere po zakonu za naplatu potrazivanja, ne moze nikako da trazi povracaj aparata, niti se to desava u praksi.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od Deksi »

Bogami ja sam čitao da se baš to dešava da traže telefon, pogotovo vip. Telefon je njihov naredne dve godine dok se ugovorena obaveza ne završi.

destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od destination89M »

Znam za price, ali me interesuju licna iskustva, i koja je opcija da se to resi, da li je neko uspeo da sredi to sa punomocjem i koja je najjednostavnija opcija za resenje?

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od yocasylver »

Bila je prica da se kod notara prenesu prava na telefon,kosta nesto preko hiljadju dinara i onda si miran.

destination89M
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2018. 12:42
:: Samsung Galaxy S3

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od destination89M »

Ne zna niko da li je garancija Comtrade kupljenog uredjaja sigurna kupovina? U smislu ako crkne uredjaj i ne moze servis da popravi, da li Comtrade daje novi uredjaj samo uz fiskalni nema ono ime i prezime i vezivanje za prvog vlasnika?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kupovina sa oglasa telefona uzetih kod operatera

Post od Evindzer »

Ne znam za takvu situaciju, ali sa njima imam vrlo pozitivna iskustva - najviše po pitanju kvaliteta stvari koje prodaju - a i ne sećam se da sam im ikad ostavljao svoje podatke, tako da verujem da bi bilo ko sa računom mogao da reklamira umesto mene nešto što sam ja lično kupio, i da ne bi bilo problema.

Odgovori