Novi operater?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

3. operater

Glasanje se završava Pet, 17. Mar 2006. 23:31

/ Vodafone /
12
63%
/ T-mobile /
2
11%
/ O2 /
1
5%
/ Orange /
2
11%
neki peti
2
11%
 
Ukupno glasova: 19

DusanX
Banned
Postovi: 37
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 23:14

Novi operater?

Post od DusanX »

Da li ce se uskoro pojaviti 3 operater u Srbiji!
Koji bi to mogao biti: Vodafone, T-mobile, O2, Orange ili neki nebitni operater!
Za kog ste vi! ZASTO?!?!?!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nece se izgleda ni pojaviti,dzabe si pravio glasanje,samo ce prodati Mobtel,likvidirati ga,osnovati pod drugim imenom i pokupiti sve Mobtelove korisnike!
Pozdrav 8)

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

pa izgleda da se nece pojaviti... ja bih voleo da se pojavi Vodafone ili t-mobile... :)

pozdrav 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pricalo se da treba da dodje Orange.A sta ce biti,ko zna.Voleo bih da dodje vodafon.Ako nece umesto mobtela,doci ce u Crnu Goru,jer je CG prosle godine raspisala tender za 3 operatera,koji ce da ima opremu za 3g.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

Mislim,tj.iz svog iskustva znam da Vodafone i nije bas neka mreza,T-Mobile je ok ali cijene su ipak malo visoke.Inace mozda je bolje da dodje neka mreza kao Tele2 ili Teleonor koji su poznati po jeftinijim cijenama nego Vodafone(visoke cijene,usluga osrednja) ili tako nesto.Kako bilo mislim da barem jos dvije godine necemo gledati treceg operatera sto se jasno vidi po prodaji Mobtela(previsko cijena ce biti placena s obzirom na sadasnje stanje mreze ali ce zato drzava sledecem vlasniku obezbijediti monopol na trzistu narednih godine sve dok ne stigne naredna iz EU da se trziste liberalizuje).
Stephen:And Africa is where it's at. Recently Joanne and I spent little time down in Afrique sur-mer.
Del :Fabrique belgique.

DusanX
Banned
Postovi: 37
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 23:14

Post od DusanX »

Ove mreze sto sam izdvojio milslim da su jedne od boljih! Pruzaju mnogo vise ''multimedijalnih mogucnosti'' sto se ne bi moglo reci za ove nase dve mrze!
Koliko bi se nekoj tako kompaniji ''na glasu'' isplatilo da dodje ulagati u Srbiju i naravno CG!!!!!

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ma sve je bolje od ove naše dve mreže...Samo teško da će država pustiti trećeg operatera u skorije vreme...Ali videćemo šta će biti, svaka promena će biti super :wink: :roll:

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

Ako hocete nekog sa boljim multi medijalnim sadrzajem onda je mozda T-Mobile najbolje rijesenje,medjutim vecini stanovnistva to nece trebati tako da je za obicnog korisnika bolje da dodje neki operater poznat po svojoj povoljnosti,mada nesto u zadnje vrijeme nisam pratio desavanja,ko se spominje kao potencijalni kupac Mobtela?Koliko sam cuo pre-paid paketi Mobiklik i Mobi 062 ce zadrzati i dalje svoj naziv
Stephen:And Africa is where it's at. Recently Joanne and I spent little time down in Afrique sur-mer.
Del :Fabrique belgique.

Maverick_
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 22:06

Post od Maverick_ »

Kao sto mis gore napisa,bilo bi extra kada bi Tele2 usla ovdje kod nas. Iz iskustva znam da je to mreza sa mozda i najjeftinijim uslugama u EU. U Svedskoj su barem najjeftiniji,a imaju iste usluge kao i npr. Vodafone koji je puno skuplji. U Hrvatskoj odskoro postoji Tele2 koliko znam.

wolfer
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 24. Jun 2006. 23:23

Re: Novi operater?

Post od wolfer »

DusanX napisao: Koji bi to mogao biti: Vodafone, T-mobile, O2, Orange ili neki nebitni operater!
ma svi su se oni izreklamirali po utakmicama , MTV-u i VIVA-i i sad svi mislimo da su cool a nisu nista posebno! Skluplji su, ime se tu prodaje ne kvalitet... neko te pita na kojoj si mrezi a ti onako "na Vodafone" i sad si faca... 8)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

bilo bi lepo kada bi došla neka koja će konačno dati normalne cene minuta...i prenosa podataka. realno gledano kada bi min na mobu bio nekih 2din ljudi bi nenormalo telefonirali i nebi im bilo žao....tako da bi se ovi olešili od para...ali oni ipak hoće više...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

VeNoM, tema je malo stara al dobro...

Inache za mesec dana se zavrshava tender oko prodajer Mobtla,bice direktan prenos na RTS-u,pa cemo videti shta ce biti...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Svaki operater koji ne zaključava i ne budži svoje telefone je dobrodošao... :wink:

Vodafon mi se nimalo ne sviđa, prijao bi nam neki "Nemac"... ili "Japanac" even better! I Šveđani imaju nekoliko dobrih operatera (ili operatora kako kažu napolju). :D

Neko ko radi sopstveni razvoj mreže i usluga. Svakako, ko god da dođe uticaće na snižavanje cena kod nas, to je neminovno.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ne bih voleo da mi dodje neki Nemac jer chujem iskustva iz drugih zemalja tako da...Najvishe bi mi se svidelo kad bi doshli oni iz Emirata,mislim da bi oni najvishe doprineli poboljshanju nashe mreze..

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Mislim na Nemačku poslovnost i brzinu. Ovi naši se kilave kao gladne godine, za sve im treba par dana, nedelja, meseci... A to Nemac uradi odmah. Ma nije ni bitno, kao što rekoh, ko god da dođe biće dobro. A to da nam dođe neko iz UE - nema šansi, teško oni mogu da konkurišu na Evropskom tržištu...

DusanX
Banned
Postovi: 37
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 23:14

Post od DusanX »

E a taj tender za Mobtel, jel to znaci da ce da ga kupi naka strana firma (operater) ili sta???? :cry: :cry: :cry: :cry:

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Da ... u ponedeljak u 10 gledaj javnu aukciju na RTS-u ... cirkus ...

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... 05929&fs=1

Inače, uz firmu i licencu koje su predmet prodaje, ide i obećanje da 2.5 godine neće biti davana treća licenca, osim ako treći operater licencu plati više nego ovu za Mobi63.

"Na pitanje da li će Vlada izdati i treću licencu za mobilnu telefoniju ukoliko se za, recimo, šest meseci pojavi kompanija zainteresovana za pružanje usluga u Srbiji, Dinkić je dao potvrdan odgovor. On je podsetio da je Vlada Srbije usvojila pravilo da će izdati treću licencu ukoliko neka kompanija pokaže interes da za nju plati više od cene druge licence na predstojećoj aukciji, čija je minimalna cena 320 miliona evra. Vlada se obavezala da treću licencu ne izdaje u roku od 2,5 godine osim ukoliko ne bude ponuđeno više od cene za drugu licencu."

http://www.danas.co.yu/20060725/ekonomija1.html#0#0
Samsung Omnia HD 8GB

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Dal ste bre normalni, pa država da dozvoli da im neko treći ubira kajmak sa mleka... Pa ovo su im najslađje pare. Plus što mogu svakog da prisluškuju, špiuniraju, uhode... Bez ikakvog naloga... itd. Dovoljno da si neki vladim službenik pa da možeš da švrljaš po Mobtelu/Telekomu... Mobtel su prodali zato što su hteli brzu lovu... (laki keš), ali naravno ostaće država vlasik mobtela jednim delom, čisto da može da kaže no-no, ako novi vlasnik bude hteo da snizi cene, itd...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sve je ovo lepo što vi pričate, evo sad se ispostavilo da su neki bili i u pravu, ali DJ_Borise nemoj da mračiš sa politikom, jer kad god se to pomene ponovo se zapitam zašto još uvek živim u Srbiji. :cry:

:wacko: :( :cry: :angry: :x

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ček bre Borise, sad mi nešto pade na pamet. Pa jel bi ti bio lud da daš milijardu ipo evra a kupiš samo deo kompanije? Pa jel znaš koliko će njima trebati vremena da povrate pare, a da ne pominjemo potrebna ulaganja koja traže još kinte? Možda će neki dogovor ispod žita postojati, kao i sa Karićem (to prisluškivanje i to), ali o vlasništvu nema ni govora. Pa jesu: Sartid, cementare, šećerane, ili bilo šta drugo uspeli da zadrže u delimičnom vlasništvu? Mislim da se dobro zna šta znači prodaja. A za Laki Keš si u pravu.

:)

Odgovori