Operateri i njihov bezobrazluk i glupost...

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Operateri i njihov bezobrazluk i glupost...

Post od Kuzman »

Imao sma problema sa mrezom u poslednje vreme...kad sam pozvao 063 call centar i dospeo do zivog operatera, ispricao u cemu je problem, trebalo joj je sekund i po da smisli izgovor da fon ispada iz mreze(yeah right :shock: )i da me se resi...Otprilike me je savetovala da restartujem fon svako malo kad sam nedostupan a tel pokazuje d aima mrezu(i to sam nedostupan samo za 064 i poruke sa 064 ne primam a 063 da, i jos mogu ja da pozovem nekog, a ona kaze da se tel ubagovo i izgubio mrezu...). Problem jeste bio do telefona, to priznajem. Ali nije bilo ni blizu tome sto je ona rekla...Plus to sto je navela kao resenje NARAVNO nije radilo. Sta bi bilo da se to desi nekom ko ne bi znao kako sam da resi problem? Zvao ih 200000 puta dok ne dobije operatera sa malo mozga?


Koja je to stoka koja dovuce nestrucne ljude sa ulice i kaze ima 2-3 moguca scenarija sta je problem i to je to...

Da li ste vi imali ovakva iskustva?

Smatram da je ovo krajnje neprofesionalno od Mobtela i da ja kao 14ogodisnje dete znam vise nego svi oni operateri koji rade u mobtelu... :shock: :o :blinky: :disgust:

pozdrav
Black Sabbath!!!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa dobro ocekivao sam to od njih,cak da cujes sta se sve meni dogodilo,tako da nisam nista drugo oceekivao od njih,osim sto ti uzmu pare dok zoves 9863.Meni se dok sam kupovao telefon dogodilo nesto,covek me je pitao da li sam siguran sto uzimam 6630,ja kazem da,on kaze onda ne smes da ides na internet,da otvaras neke fajlove,nesmes da citas poruke,i ne smes da upalis bluetooth,doslo mi da kazem pa koji ja djavo kupujem telefon,i da mu kazem da postoje i antivirusi.Pa me je onda ucio kako se puni baterija,sad su presli na drugi sistem,vise nije 3x po 12h,nego jedanput 15h,pa onda,moze i jos jednom po 15h,a ako ja necu ne treba.A ovo je biser mnogo dobar,mom drugu pao telefon i pukao mu ekran,i on kad je otisao u servis neki,ovaj izvadi kao ekrane nove i krene da stavlja u telefon stavi za 6230 nece,stavi za n70 nece,stavi za 6630 nece,stavi za 6230i nece,i kaze on zna sta je problem,pukla je ili riknula GRAFICKA KARTICA.I kaze da donese telefon kad oce i donese 70e da mu stavi novu graficku karticu i ekran.Ja kazem drugu nemoj da dajes vidis da te zeza,on kaze necu,kaze covek mi je rekao i gotovo.Budala i dao je pare i ovaj mu je stavio novu graficku karticu.Tako da iz ovih prica i dozivljaja moze se zakljuciti da su ovi serviseri i ti u call centru malo zaostali oni su jos u nekoj '95god,oni jos ne znaju za 6630,n70,k750i i novije telefon.Tako da si bolje trebao otici kod njih u call centar pa videti,ja mislim da oni imaju tamo kao nekog glavnog servisera ili tako nesto,valjda bi trebalo pored svih glupih da postoji neko pametan.Da jos nesto moja sestra ode u Super Vero jer imaju oni iz Mobtela sto imaju onaj stand,i odnese njenu motorolu v980 da joj namesti MMS,devojka je namestala MMS 45min,i nije uspela da namesti,jer kaze kao nesto ne moze da upise sva podesavanja kako treba,a mozda nije znala da procita ili da nadje podesavanja za neku drugu ili tu motorolu.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

milan91, brate sta ti sad naprica :lol: :lol: :lol: ...... inace bilo je lepo dok su pozivi call cantru bili besplatni pa si mogao da ih zivkas kad god nesto ne radi kako treba .... cisto da ih maltretiras ..... a sad, em ti naplate, em "ozracis" glavu dok dodjes do opcije da pricas sa operaterom i dok ti se jave... :D

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

evo jos nekoliko primijera ovdje 8) :wink: :D
viewtopic.php?t=6415

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Kol'ko znam ... v980 je aparat predviđen za Vodafone mrežu i ti se čudiš što su neka podešavanja zaključana?

Elem ... neka drugarica ode na www.motorola.gr i neka odatle pošalje sama sebi podešavanja i sve će biti u redu ... Ako se ne snađe(š), javi da dobiješ detaljna uputstva ...
Samsung Omnia HD 8GB

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Već sam pisao na forumu da sam posle tri godine prešao na MTS, a jedan od razloga su bile više cene i bezobrazluk Mobtela, a MTS ih je polako sustigao i prestigao po kvalitetu i cenama usluga. Mobtel je pogotovo bio bezobrazan kada je u pitanju PostPaid, imali su ljudi gadnih problema. Jedan od bezobrazluka je bilo čuveno "zaokruživanje", najpre na ceo minut, a posle na 30 sekundi-zanči ja pozovem, pričam 20 sekundi, a oni zaokruže na ceo minut ili pričam minut i 10 sekundi, a oni zaokruže na minut i po. To Telekom nikada nije radio.
Ghost

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ruku na srce nisu ni iz Telekoma zlatni. Jeste da su moj trenutni (ali ne i dozivotni) operater i da sam relativno zadovoljan sa njima, desilo mi se par neprijatnosti...

Imao sam varijantu da samo sa mog telefona nisam mogao da pozovem nikog na 063. Jednostavno pozovem nekog i operater me izbaci bez ikakvog signala... Ortak koji ima 064 pre-paid, bez problema dobija svakog, mene, koga god zeli, drugi koji ima 063, dobija mene, bilo kaoga na 064, 063... Samo meni izbacuje pri pokusaju poziva...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ja pozovem Call centar da im se ... 8) i javi mi se neki lik ( :disgust: obicno se jave neke ribice), pa jos mi doda razlog da ne budem ni malo prijatan, jer mi bas kad mi treba ne radi... Iz nekog glupog razloga... Ovome je tremalo malo vise (kao je nesto proveravao), i kao na sistemu pokazuje ON-Line, satro sve je u redu... (pare u sredu)... A onda se upusta samnom u pricu o Mobtelovim repetitorima, spliterima, poprecnim vezama izmedju Telekoma i Mobtela... itd. I ne secam se koju mi je pricu slozio (sa tehnickog aspekta apsolutno nelogicnu), ali zakljucak je bio: Mobtel je kriv. Najlakše svaliti krivicu na drugoga... Verovatno bi to isto samo za Telekom reklii ovi u Mobtelu... :lol: Ja sam ga lepo saslusao a onda održao kraću lekciju iz toga što mi je on ispričao a ne zna ni kako izgleda, da je ostao bez reči (hteo je reći otprilike, pa što ste onda pozvali mene malog koji ništa ne znam...).
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Inače, pošto redovno ne stignem da platim račun pa me onda isključe, pa onda prilikom ponovne aktivacije zaborave da uključe MMS, GPRS... A onda kad zovem da im se žalim zasipaju me glupim pitanjima (SVAKI PUT!!!) iako već znam šta je, samo treba da napišu reklamaciju pa da ovi onda uključe... Zato je unapred već ispričam odgovore na sve što bi me pitali... Onda to zvuči ovako...
Dobar dan,
meni ne radi GPRS, na ovom broju sa koga pozivam,
ja sam vlasnik broja, Boris Stojanovic.
Probao sam da ugasim i upalim telefon, proverio sam podešavanja.
Sve je radilo savršeno dok nisam bio isključen a onda je zaboravljeno da se uključi GPRS.
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ako želite da izbegnete i vi odgovaranje na standardan glupa pitanja treba odmah u startu im naglasiti da je u pitanju bro sa koga pozivate... jer redovno pitanje je.
Za GPRS kad ga ponovo aktiviraju treba ugasiti pa upaliti tel da bi onda sam tel skopcao...
Pošto ih uhvatim u njihovoj direktnoj krivici, a da bih sebe poštedeo da non-stop palim gasim tel, da pokusavam uludo da se nakacim na GPRS, da onda čekam opet satima na vezi KC-a, glavna mi je stvar da im obavezno napomenem da mi jave kada reše problem... To mi je uvek najlađe da se javim i primim gomilu izvinjenja... :D
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Da ... poznata mi je situacija sa isključivanjem GPRS-a i sa glupavim pitanjima (a jeste probali karticu u drugom telefonu?). Pokušavam da ih razumem jer verovatno se javljaju svakakvi, a njemu/njoj nigde na ekranu ne piše da si ti napredan korisnik, a ne neki Mile iz Bosilegrada koji traži da mu aktiviraju "Đipi RS".

Elem, ono što me posebno nervira kod Telekoma je činjenica da ZA SVE moraju da pišu zahtev i da se ZA SVE čeka 24h. Konkretno, imao sam isti problem kao i ti (skinuta zabrana na pozive, ali ne i na GPRS) i pozvao ih i devojčica koja se javila se izvinila i odmah mi to aktivirala. Završio razgovor, isključio/uključio telefon i sve radi. :)
Samsung Omnia HD 8GB

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

meni se deslila jedna glupost prosle godine, ono cim je mpx200 izasao. i naravno problem sa gprs i mms konfiguratorom. dobro vece dobro vece, imam sledeci problem ne mogu da podesim gprs. ok nije problem koji mobilni imate? pa imam mpx200. a sta je to? pa motorola. a to je verovatno neki stari model nakome ne moze internet da radi, dovidjenja.
i tako meni ostadose neki forumi na svu srecu...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

To je ono bilo, budite srecni ako moozete da posaljete SMS, i ako imate graficki dispej sa manjim zrnom od 1x1mm.... :D :D :D :D

Znaci tako...

Treba da ima uvedu (tim operaterima) direktan pristup mobilnomsvetu... sajtu i forumu i dok resavaju svetske probleme da mogu da se konsultuju sa spiskom aparate, ili sa ovim strucnim timom ovde...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

bio sam na moru u Egiptu i kad sam sleteo na aerodrom, odmah sam dobio poruku od Mobinil-a da sam na njihovoj mrezi, itd... ..... e sad, na Mobtelovom sajtu lepo pise da je cena poruke odatle oko 25 din, medjutim kredit mi je otisao neverovatnom brzinom - ispostavilo se da su sve moje poruke stizale po dva puta tako da me je sms izlazio oko 50din (a sto je najgore telefon se tripovao da nije posleo poruku pa je smestao u outbox za slanje i morao sam rucno svaku da brisem da ih ne bi slao u nedogled) ..... kada sam se prebacio na Vodafone Egypt nisam imao tih problema ..... medjutim cija je to krivica? .... mislim da moja nije ..... da li ce Mobtel da mi nadoknadi troskove? ... cisto sumnjam ...

mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

Post od mikilegenda »

b_udder, isti problem...sve mi govori poruka nije poslata a otisla je jedno 3-4 puta...ceo kredit mi skidose...al zato dok sam koristio roming na 069 cene su mi prvih pet dana bile ko u srbiji :D nisam mogao da verujem...a posle 5 dana su bile :shock: :shock: :shock:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pocheo sam da se divim ljudima iz call centra,imam druga koji tamo radi i svakodnevno mi shalje poruke kakve mu se budale javljaju tamo i kakve oni izvale imaju,da mi se javljaju takvi svaki dan ja bih poludeo...

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

:lol:
Pa ima ono...
Kor: Nemogu da primim poziv niti da dobijem bilo koji broj... Zovem vas sa fiksnog telefona da vam se zalim...
KC: Gospodine, koji broj telefona je u pitanju...
Kor: 064......
KC: Gospodine, da li ste probali da ukljucite vas mobilni??? :lol:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Dok sam radio u servisu bilo je milijardu cudnih poziva...
Ali su vecinom bili vezani za sam telefon... (logicno)

-Dobar dan, meni je telefon upao u oluk, pa sam ja nekim stapom pokusavao da ga izvadim, ali nisam uspeo, sta da radim.... :o

-Meni su u Pirot u jedan servis rekli da mi je crkao cip, i ja zovem da pitam koliko on kosta... ... ... ... Kako ne znate tacnu cenu, pa jer vam kazem da su mi u Pirot u jedan servis rekli da je crkao cip... .. Kako ne znate... Svasta sa vama... :wacko:

-Meni je pas izgrizao telefon i svog ga je razbucao, pa je progutao drzac sim kartice. Sta da radim? -Sa kerom ili telefonom? :lol: Pa sa telefonom... -Telefon donesite kod nas, a psa sledeci put drzite podalje...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Evo dodacu josh par,to su korisnici koji su zvali u zadnjih 15ak dana...

* Korisnik: "Ja sam uzeo novu karticu, i sad zovem sa te kartice. Kako da znam da li je aktivirana ?

* Korisnik: "Ja se zovem zbog danas sto sam zvala i GPRS" ( to se neka klinka zbunila,zbog treme bice)

* Operatrer: "Koju lozinku zelite da koristite za mail,od 5 do 8 slova?"
Korisnik: "Pa ja bih 'alen' velikim slovima"
Operater: "ali to je manje od 5 slova.. "
Korisnik: "a onda 'alen' malim slovima.." :lol: :lol: :lol:

* Korisnik: " Stigla mi je poruka da je gprs KRETIRAN.Jel da je chuvam? "

* Korisnik: " Aktivirajte mi MISAD servis"
Operater: " kakav servis? "
Korisnik: "misad,da dobijem vest kad je neko dostupan"


Eto malo i od mene...
:wink:

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Ti biseri iz Call Centra su objavljivani i u nekim časopisima za mobilne telefone, ja sam se odvalio od smeha, u pitanju je Call Centar Mobtela, npr.
- Kada ćete imati slobodne poštanske sandučiće za govornu poštu?
- Imam problem, traži mi neki PINK i PUNK kod?
Ghost

Odgovori