telenor, site, cene, PDV

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Moram da citiram Ninoslava Simica:

I onda –prvi sunovrat ukinuse mi 5 besplatnih sati Neta u roku 24 sata. Moje adrese, ljudi navikli na Eunet… Ja kazem OK ljudi uvode red, ajde da sacekamo… Onda mi 16-tog u mesecu stigne neko zapetljano obavestenje da kao imamo nekih 30 minuta dzaba price za dobrodoslicu, ako predjemo limit u 063 mrezi, ali o tome nista nije bilo na sajtu koji svakodnevno gledam po10 minuta.

Posle pozovem operatera oni mi odrape 11,5 dinara i kazu mi aaaaa pa to je proslo!!! Kako mi je to slicno onoj Slobinoj taktici-mleko je 12 dinara al ga nigde nema! E sad dodje dzinovski izbor, pa covek gleda ove cene-ovi ljudi u Telenoru izgleda znaju da smo mi volovi i da volimo da nas vuku za nos-oni umesto da budu prava realna konkurencija mts-u, oni ljudi svaku paricu racunaju po sistemu daj da se vrate ulozene pare. Zatim mi serviraju super prepaid po vecim cenama nego ovaj koji sam gore spomenuo. Ko ne veruje u ovo sto pricam nek prelista malo vesti iy tog perioda i videcete da je telenor doneo samo poskupljenje i nikakav boljitak u mrezi. Pa ljudi ne menjam ja mrezu svaki dan, necu guzve u prodajnim objektima, necu da me omalovazavate, pa kakvi su to novi paketi na postpaid u kojima ti se otkida 1.5 dinara za start? Pa jel ste vi stvarno mislili da ce to uroditi plodom?

Kakve su to cene u kojima ne iznosite PDV? Pa jel ja treba da uzmem kalkulator i da preracunavam? Hoce li moyda talenor da plati PDV? PA naravno da nece, al lepse zvuci kad je manja cifra. Jel nije dosta mojih 1500 dinara svakog meseca za malo vaseg ljudskog postovanja. Pa jel znate da signal 063 nije dostupan na planini Tari, na prilazu prema Knjazevcu i jos na nekoliko mesta na ibarskoj magistrali? Ja pobegao iz telekoma da ne bih hranio politikante a ovamo me docekali isti takvi uvijeni u markentinske odore?


Sto se mene tice ja izlazim iz 063 za koji mesec (i nadam se da ce telenor zauvek otici iz ove zemlje jer cak ni vezu sa Telenor Promonteom nije mogao da spusti na pola vec su ga opet preracunali pa dobili -10posto i naplacivanje poruke iz BG prepaidom ka njima samima u CG kao da ide u inostranstvo!!!!) i povlacim svoje brojeve u 064 jer me Mts barem nije ovako vozao-kao ono cuveno Stole Vole!!!

To je moj stav i nisam placen za reklame, saamo sam besan jer shvatam da ovo nije konkurencija vec isti sistem,samo jos malo gori a mi obicni smrtnici od toga nemamo ama bas nista osim gubljena dragocenog zivotnog vremena!

Pozdrav onim ovcama u redu ispred Telenorovih offline prodavnica...

http://www.elitesecurity.org/t232129-1- ... d-decembra

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Lepo je sto je Telenor ponudio izbor pre-paid paketa, ali mislim da bi zaista privukli korisnike kada bi ponudi nesto sto konkurencija nema i pritom bili "user friendly".

Na primer danska Telia (pripada svedskoj TeliaSoneri - oni su bili zaniteresovani za 063) nudi za pre-paid, izmedju ostalog, i dopunu putem interneta. I tu je najbolji stos: cena razgovora kada se kredit dopunjuje klasicnom "greb" karticom je 2,50kr/min a kada se dopunjuje on-line samo 0,85kr/min. Cena SMS-a sa "greb" karticom je 0,35kr a on-line 0,25kr (poredjenja radi 1EUR=7,56kr). Zasto? Zato sto prilikom on-line dopune nema troskova izrade kartica za dopunu, placanja procenta distributerima i slicnih gluposti, pa je sam izdatak manji.

Naravno, ovi nasi, kakve ih Bog dao, stavili bi za istu cenu, a ti placaj kako hoces! :disgust:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa zato sto su lopovi, samo zele da se nakradu sto je moguce vishe. A mi smo jos vece ovce kad im to dopustamo. Mogu misliti kakva bi panika nastala kada bi se organizovao jednonedeljni bojkot usluga mobilnih operatera. Ok znam da je ovo nemoguce, jer ima ljudi kojima posao zavisi od mobilnog telefona, ali opet....
Mislim da je Telekom ipak za nijansu vise fer prema svojim korisnicima jer od pocetka rada nisu menjali svoju politiku, tacno se znalo sta se placa, a sta je besplatno, i to je od prvog dana tako.
Jedva cekam Mobilkom austrija pa da vidim sta ce oni da nam ponude. Za pocetak, jako bi bilo lepo da dobijem besplatan internet na telefonu:) Jel to tako puno sto trazim? :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Imam jedan predlog: da napisemo jedno pismo Telenoru i lepo ih pitamo sta znaci to objavljivanje cena bez pdv-a na sajtu i da nam odgovore zasto mi kao korisnici treba to da izracunavamo digitronom? Da formiramo jednu grupu za pritisak kako se to kaze i izvrsimo pritisak na njih ne samo po pitanju cena i poreza nego i svih drugih mana koje kao operater imaju. Oni na sajtu nemaju forum, Mobtel ga je cini mi se imao, ali imaju PR-a pa mozemo da mu posaljemo mail u kome bi smo naveli sve sto nam smeta kod njih kao korisnicima i trazili odgovore na ta pitanja, pa cemo da vidimo sta ce oni da kazu. To ce verovatno doci do usiju nekog od direktora pa ce mozda da razmisle da promene to sto ne valja!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Oni da imaju mozga verovatno bi non stop citali ove nashe forume ovde, na bureku... Kako nemaju mozga, mozemo mi da im pishemo i radimo sve zivo, dok oni imaju veliki broj korisnika zadovoljnih njihovim uslugama, boli njih uvo. tek kada im masovno krenu ljudi da otkazuju, i prelaze kod drugih operatera, pocece da se cesu i tek ce tada nesto da preduzmu. A to ce da se desi na Svetog Nigdarjeva... ovaj narod i ne zasluzuje mnogo bolje. Svi ko ovce i mule samo cute. Oni retki sto podignu svoj glas bivaju ucutkani. E pa tako nam i treba.
Na zapadu kad se pozalis na nesto, oni odmah salju izvinjenje, i uveravaju te da se tako nesto nikad nece ponoviti jer zele samo zadovoljne musterije. Primer: putovao sam vozom u Nemackoj, kasnili smo 12 minuta... za mene naviknutog na tako nesto to nije bilo ni kasnjenje. Kondukter je isao od jednog do drugog putnika i svima vratio 10 evra od karte (38 evra) i svakome ponaosob se izvinjavao uveravajuci putnike da ce voz da dobije prioritet i da ce masinovodja uspeti da nadoknadi 7 minuta. Bio sam blago receno zaprepascen.
Toliko tome. Izvinjavam se na malom lutanju od teme, ali ovaj primer je cini mi se dovoljno eklatantan da nam prikaze razliku izmedju nas i zapada. I da iako imamo zapadne firme kod nas, one posluju po srpskom principu. UZAS!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

miodrage napisao:ovaj narod i ne zasluzuje mnogo bolje. Svi ko ovce i mule samo cute. Oni retki sto podignu svoj glas bivaju ucutkani. E pa tako nam i treba.
Postoji drzava, i ona treba da reaguje pravnim sredstvima protiv ovakvog izivljavanja nad korisnicima i stane na kraj stvaranju laznog utiska o ceni. Ali ovde izgleda nema pravne drzave :smutny:


Sto u njihovoj Norveskoj ne stave cenu bez PDV-a?

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Ja sam dao predlog, ali niko nije reagovao :dry: Ako mi cekamo da drzava koja im je dala licencu i dobila pare o kojima je do tada samo sanjala, nesto uradi nacekacemo se. Oni ce da ih maze i paze i da im povladjuju samo da ih ne naljute da se ovi ne pokupe i odu.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

MB maneken, tvoja poruka me je inspirisala da bacim malo pogled na norveski Telenorov sajt (sreca moja pa je norveski slican danskom).

Za cene ne stoji ni da jesu ni da nisu s PDV-om (sto navodi na zakljucak da je PDV uracunat). Ono sto me je posebno nasmejalo je Ugovor o korisnickim odnosima, tacnije paragraf 7. Cena, i to deo: "Telenor skal varsle kunden om prisendringer. Ved eventuelle økninger i prisene, skal kunden varsles skriftlig minst to måneder før endringen trer i kraft." (Telenor je duzan da korisnika obavesti o promeni cena. U slucaju eventualnog povecanja cena, korisnik se obavestava pismenim putem najmanje dva meseca pre nego sto izmena stupi na snagu.) Osim toga, oni za svoje pre-paid korisnike imaju portal preko kojeg mogu da prate stanje kredita, kao i da ga dopune. Tu cak nude i povoljnost ukoliko se placa Visa karticom - platis 200NOK, a dobijes 230NOK.

Mozda ce za jedno 20-30 godina tako biti i kod nas...

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

snebivljiva azdaja napisao:tvoja poruka me je inspirisala da bacim malo pogled na norveski Telenorov sajt
Samo skoci do Crne Gore (i tamo ima Telenor), to je blize a jezik je slican Srpskom ;) :

http://www.promonte.com/korisnici/postp ... vnici/blue

Ali za to je vise zasluzna Crnogorska Agencija za telekomunikacije.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Ma, htela sam samo da vidim kako se ponasaju u sopstvenom dvoristu. Uostalom, cemu navodjenje cena s PDV-om i bez njega? Da nije neko mozda oslobodjen placanja istog, pa moraju da stave dve cene? Posebno je to sto korisnici u Srbiji znaju koliki je PDV na razlicitu robu/usluge. A stranci i oni koji ne dolaze cesto u Srbiju nemaju pojma, a PDV je "tu negde, od 8% do 18%". A ako ne znas koliko procenta treba da dodas, dzaba ti digitron. Oni samo napisu "u cenu nije uracunat PDV". Super, a koliki je taj PDV?!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa to saznas na licu mesta gde imaju mirisljave soli da ti prinesu ako kolabiras. Mislim to sto se kod nas radi posve nekaznjeno je zaista sramota :o
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

Na vecinu stvari u ovo jzemlji PDV trebalo bi da bude 18% ,ali ima i stvari od opsteg znacaja za raju koji su sa pdv od 8% ,gde je telenor i koji i dali je uopste u toj prici izmedju 8 i 18 neznam ali kako sad stvari stoje nikad necemo ni saznati ,jer kad ih zovete recimo za ipodesavanje gprs i mms usluge kazu vam mms je 10 a gprs je 0,05 din ijos pdv ali nikad i nigde da vam kazu ili na sajtu da je napisano.Neznam ja ta njihova matematika je ista ko i kad je bogoljubce racunao ,meni se licno nista u telenoru nije promenilo ali nista evo i par dokaza:logo na vecini i novih i starih mobilnih aparata je yu mobtel ,mobtel cak i kad bi sad otisli u trafiku uzeli broj neznam dali bi bili ono telenor,kad stavite izbor mreze na rucno ili trazite mrezu i dalje stoji mobtel i kod od mobtela,vecina ljudi i citav kadar je od mobtela sem ovih momaka i devojaka koji se smrzavaju vec skoro 2 meseca kojima svaka cast,cene su ostale iste cak i skuplje cak i u decembru nece da ih spuste dole barem za 1 din pa makar sa pdv itd...Znam smo jedno da iz dana u da ja od nekih 200 br u imeniku koliko ih imam sve vise i vise pocinu sa 064/065 ali sto je jos vece iznanadjenje to traje u zadnjih 2 meseca.Voleo bi da telenor bude dobra mreza ali sa ovom politikom nece moci protiv mts tacnije jednog monopoliste koji je svakim danom sve jaci jaci i na svom terenu,a mobilkom jos nije ni poceo sa radom a sta ce tek onda biti zivi bili pa videli.Inacew korisnik sam jednog pipejd 064 broja vec 7 godina,jednog post 064 vec 4 ,i pripej 062 broja oko godinu dana

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

O promeni LOGOa smo već pričali ovde i ne kapiram kako ti je podatak o tome šta piše na network search merodavan šta se u kompaniji promenilo ... Mreža je bila i ostala i ostaće 220 01, a kako će čiji aparat to da interpretira, samo je do proizvođača.

Što se kadra tiče, primetio sam da se na infostud-u sve češće pojavljuju oglasi ... moja komšinica je nedavno krenula na obuku za CC, tako da novi ljudi dolaze. A to što je ostao gro stare ekipe ... ne kapiram šta si očekivao, da svih 1000-i-kusur zaposlenih dobiju otkaze i da zaposle 1000 novih koji se ne poznaju, niti poznaju mrežu. Još je vlada Srbije pootpuštala Bogoljuba i "specijalne savetnike", došli su neki silni stranci (svi direktori osim PR-a su stranci).

Rekli su da neće spuštati cene ... sad su ponudili neke nove pakete ... meni lično ne odgovaraju, al' možda ponude još nešto ... daću im još fore ...
Samsung Omnia HD 8GB

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

jos fore za jos vece cene jedino tko aman bre 13 dinara (moje vreme u off saobracaju)za min bez pdv za koji niko nezna kolikije

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

miodrage napisao:Oni da imaju mozga verovatno bi non stop citali ove nashe forume ovde, na bureku... Kako nemaju mozga, mozemo mi da im pishemo i radimo sve zivo, ...
Pisanija po forumima ne citaju ocigledno sto tu ima malo toga pametnog da se procita (kada su uluge operatera u pitanju, tehnicki odgovori su najcesce na odgovarajucoj visini).

Na jednoj temi se moze procitati da operater koji proda koju stotinu hiljada pripejd brojeva treba da bude srecan ako mu ostane koji promil korisnika jer zaboga onome ko to tvrdi sigurno ne treba novi broj.........

Na drugoj imamo interesantnu informaciju da se tarifiraju dolazni pozivi (btw miodrage ako je tebi pripejd nepovoljniji od postpejda to sigurno nije do operatera, posto ti vec koristis u najvecoj meri gprs onda valjda znas da je isti za postpejd korisnike 20% jeftiniji, a kod razgovora je ta razlika mnogo veca...)

Ovde je opsta kuknjava kao je objavljivanje cena bez PDV-a pljacka veka, kao da niko nikada nije video postpejd racun i listing. Kako, kako i na listingu i na racunu su cene minuta obracunate bez PDV-a a isti (u iznosu od 18% sto vec i vrapci znaju) se obracunava tek na ukupan iznos (kao i na svakom drugom racunu za usluge bilo da je u pitanju struja, komunalije .....) kakva li bi tek kuknjava nastala pri pokusaju poredjenja cena iz listinga bez PDV-a i onih iz cenovika sa PDV-om....... a obzirom da oba operatera daju cene u takvom obliku nije neki problem uporedjivati ih.
OK priznajem da je neobjavljivanje I cena sa PDV-om za pripejd prilican propust Telenora (onaj drugi monopolista je bar za pripejd stavio i varijantu sa PDV-om)

A sto se same pljacke tice pa kada te neko pljacka valjda se obratis policiji, pravosudju (ili bar advokatu da ti rastumaci ugovor) a ne nastavljas da mu placas za tu pljacku?!?


E da bilo bi lepo kad bi operateri osluskivali svoje korisnike i na ovakvim mestima samo se plasim da dok je nivo diskusije na gore ilustrovanom nivou tesko da ce iko da obrati paznju na to. Mozda da malo ljudi ozbiljnije shvate pisanje po forumu pa bi mozda onda to neko i uzeo u razmatranje ovako.....


P.S. miodrage nije ovo nista protiv tebe ali jednostavno tvoja poruka je bila zgodna za uvodni citat.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

**************
Prvo, izneo si niz neistina koje ja NISAM napisao. Jedna od njih je da mi je prepaid nepovoljniji. Na sva zvona trubim da mi je postpaid nepovoljniji. Citaj pazljivije!!! Znachi em bih placao fixnu pretplatu za koju imam to, to i to, em za sve drugo sto ne ulazi u predvidjeni paket bih morao dodatni cash da pljunem. Ako je to povoljno onda sam ja Jumbo Jet.
Da se osvrnem i na tvoje spominjanje masovne kupovine kartica... pa xyz ljudi je ovde iznelo da ce cim potrose to sto su dobili tim karticama da ih bace u djubre. Ne kazem da ce svi, ali vecina hoce. Ako ne i vecina, ali jedan veliki broj. Tako se ne stichu novi korisnici. Sto se toga tiche, Lobachewsky je bio potpuno u pravu.
Na kraju, da vidimo nesto i po pitanju te pljacke. Da se obratim policiji kazes, pravosudju? Pa zna se za koga oni rade, gde ti zivis covece i u kom vremenu? Ako bi neko i mrdnuo nesto da ucini to bi bilo na moju stetu. Licno, misljenja sam da mi je ovaj prepaid paket koji vec bezmalo 7 godina koristim najpovoljniji. tacno znam koliko imam kredita u kojem momentu, cesto proveravam stanje, tako da se tesko moze desiti da mi nesto maznu ili me zeznu. Da je kod nas mobilna telefonija jeftina i pristupachna kao svuda na zapadu (sto ce reci u skladu sa platama), ne bih rekao ni rec, ovako nazalost moram jos da lajem jer nemam ni psa, znate kako je, stislo sa svih strana.
E tako. Usredsredi se na citanje SVIH postova, pazljivo, nekoliko puta, napravi beleske, i TEK onda se odluchi na neko pisanije, nemoj pre!
Neka je to pisanije na bilo kojem nivou, ja da sam vlasnik nekog mobilnog operatera, bio bih zabrinut kada bi mi samo nekoliko korisnika bilo nezadovoljno, a ne jedna armija njih... Mislite o tome!
  • ______________________________________
    izmenio b_udder:: bez vređanja na forumu ...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Bre bre al si se uhvatio za gresku u kucanju (uostalom jasno se vidi sta sam hteo da kazem) sto se one druge infomacije tice paaaa ajd sad reci da se nije pisalo da se tarifira dolazni poziv :wacko: cak su neki hteli i da zovu 789 da provere :shock:

Lobachewsky nije bio u pravu posto je covek tek tako izjavio da treba da budu srecni itd. itd. itd. sa druge strane ja nisam rekao da cu dobili 100 000 (ili 2-3 puta vise) korisnika ali daleko od toga da nece namaci par desetina hiljada ljudi koji ce bar jednom godisnje da dopune kredit (makar i sa 50 dindzi) tek da im se kartica ne ugasi. Ono sto obojci nije jasno je da se na pripejd kartice gleda kao potrosnu robu, uostalom tako je manje vise svuda, a posledica toga je da se pripejd korisnici "pecaju" velikom mrezom ili prevedeno podelis dvesta trista kartica sa Colinim CD albumom vecina pogodi kantu kada se iskoriste, jedan deo ljudi sacuvaju za svaki slucaj ili za neku specijalnu priliku npr za roming ako imaju sluzbeni broj pa firma nece da im isti omoguci (moj slucaj), jedan jos manji deo sacuva i koristi taj broj ili zato sto ranije broj nije imao ili zato sto mu se zalomio simpatican broj (mada je ovo malo teze posto se takvi brojevi obicno proberu pre nego stignu do korisnika :angry: ) a jedan stvarno mali deo cak i predje sa tim brojevima na post pejd itd. e stvar je u tome sto je svaka od tih brojki veca od onih 1000 koje je Lobachewsky uzeo za primer. Naravno uopste nije bitno o kom se operateru radi ja sam jos tamo napomenuo da je churn rate na pri pejdu velik i da je to normalan parametar te usluge.

Kad je pljacka u pitanju ostaje ti uvek opcija da kazes "E dosta vise pljackajte vi nekog drugog" mada kao sto sam vec jednom rekao mene za 8 i kusur godina licno nikada ni jedan od operatera nije zakinuo ni za kintu, ogroman vecina onihkoji su kukali na placku su u stvari sami bili krivi za troskove koje su napravili a video sam par puta i greske koje su bile ispravljene, naravno ne tvrdim da neko i nije ostecen ali daleko da je to nesto redovno ili jos gore da se namerno radi.
Sto se tice cena i nasih plata na to mozes slobodno da zaboravis nista u ovoj zemlji nije po ceni prilagodjeno nasim platama, uostalom ovakvim platama i da je dzabe opet ne bi bilo prilagodjeno tj bilo bi skupo :smutny:

Sto se armije korisnika tice, na zalost ta armija se moze sasvim lako prebrojati uostalom broj korisnika Interneta i broj korisnika mobilne telefonije je toliko nesrazmeran da tesko i da moze da se govori o armiji. U stvari takav stav i najvise smeta bilo kakvoj konstruktivnoj kritici operatera mobilne telefoni, telekomunikacija i slicnoga.


BTW ne vidm sto si bas morao b_udder-u da daje spovoda da ti edituje poruku lepo sam napisao da to nije nista licno spram tebe ako mislis drugacije :blinky:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Naravno da se pisalo da se tarifira dolazni poziv, jos se pishe, ja sam to napisao. Meni su tako rekli, a nisam jos sve proverio da budem 200% siguran, nazalost, vremena uglavnom imam uvece. I dalje se ne slazem sa tobom oko brojke novih korisnika... nije toliki. I Lobachewsky je verovatno malo preterao, istina je tu negde izmedju...
Nemam sada vremena za dalje prepucavanje, a iskreno nisam nesto ni raspolozen... neki drugi put, nemoj mi ameriti... bar nemoj mnogo :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

Ako ko od vas bude uzimao sebi ili nekom za poklon neku od tarifa nek jako pazljivo procita ino sto pise u malim blokovima koje dobije u kutiji sa brojem ,jako pazljivo i shvatise ono o cemu sam pricao INFORMACIE O PDV I KOJI JE IZNOS NIGDE NISAM VIDEO :x

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Vidim, spominjem se... i to opasno... :) Oni mojih 1000 korisnika su postali aktuelni po celom forumu, odavno napustivsi granice teme u kojoj je post nastao... :roll: mogli biste malo da stisate strasti...

Izgleda da je potrebno obrazlozenje za taj moj komentar koji je postao veoma pogodan za raspravu (naravno kod onih ljudi koji vole da se raspravljaju i koji pocinju raspravu i tamo gde ne postoji ni minimalna osnova za tako nesto) Ko je rekao skeptichni chicha? ) .
Dakle ide objasnjenje:
Jedan broj korisnika interneta jednostavno posalje mozak na ispasu kada se konektuje na internet, sto za posledicu izaziva bukvalno prihvatanje sadrzaja teksta i odsustvo daljeg obradjivanja informacija.
Prelazak na stvar i razjasnjenje "komentara od 1000 korisnika" :
mt:s je naveo da broj korisnika vrtoglavo raste" Dalje nam ispiru mozak sa nekim ciframa od 100 000 i 300 000 prepaid brojeva, diskova i slicno.
Smatram da su ga vise nego preterali. Kada sam rekao "1000 korisnika", nisam mislio na broj od tacno 1000 korisnika, vec sam metaforicno hteo da kazem da je broj novih korisnika mnogo, mnogo manji od onog koliko navodi Mobilna telefonija Srbije, iz vec pomenutih razloga (spominjanih u odgoarajucoj temi)
Interesantno je to da je skeptichni chicha jedini na ovom forumu koji je sebi dozvolio da "1000 korisnika" shvati bukvalno kao 1000 korisnika, a ne kao metaforu koja hoce da kaze da ga je mt:s vise nego preterao kada je rekao da broj korisnika "vrtoglavo raste". Naravno da je broj korisnika veci od 1000 (ne mogu da verujem da ovo mora da se objasnjava :wacko: ), ali ako ga je neko preterao to je onda Mobilna Telefonija Srbije.

--------------------------------------------------
skeptichni chicha napisao:ali daleko od toga da nece namaci par desetina hiljada ljudi koji ce bar jednom godisnje da dopune kredit (makar i sa 50 dindzi) tek da im se kartica ne ugasi
skeptichni chicha, da li ti znas koliko operaterima puca q za te korisnike (kako drugacije da kazem :? - koliko su ti korisnici neatraktivni operaterima :) ). To nisu korisnici... Kada kazes 100 000 korisnika, obicno se pomisli se na nesto drugo, na nesto vernije. Ti izgleda, kao sto si do sada i pokazao, na stvari gledas prilicno bukvalno. Tim stvarima, operater ne treba da se ponosi, a mt:s to uporno radi. Za ponos je kada imas 100 000 vernih prepaid korisnika ili kada ti broj postpaid korisnika vrtoglavo raste (da da.. mt:s-u raste, ali to nema nikakve veze sa Colinom akcijom iz koje je i potekla ova diskusija, a i postpaid nije tema ove diskusije jer prepaid i postpaid nije isto, i vrapci su to naucili). Iz coline akcije ce postati neko i veran postpaid korisnik (to se podrazumeva), ali to sve nije razlog da se oni ponose i ispiru mozak sa nekih nepostojecih 100 000 korisnika. Pa mnogo je realnija cifra od 1000 (iako je samo metafora- naglasavam zbog skepticnog cice :) )
Pozdrav ;) 8)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori