Koji je mobilni operator bolji u Srbiji II? Telenor vs mt:s

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Telenor vs mt:s

Glasanje se završava Čet, 13. Mar 2008. 20:46

062/063 Telenor
84
45%
064/065 mt:s
103
55%
 
Ukupno glasova: 187

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Glas za Telenor, jednostavno ljubazniji, uvek izdju u susret i bolje da platim poziv korisnickom servisu nego da ga zovem 50 da bi dobio operatera i jos operater bude pomalo drzak :o . Imaju podesavanja za ogroman broj telefona imam uvid u potrosnju preko neta, inace sam prepaid korisnik... Jednostavno nivo usluge je na visem nivou nego kod Lelekoma :)

tigara
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 13. Jul 2006. 08:56

Post od tigara »

Ovako,postoji mogucnost da su operateri u call centru mt:s-a malo neljubazniji ali to je od operatera do operatera i isto tako je u Telenoru.Kada sam zvao Telenor call centar za parametre za 6300,prvo su mi poslali parametre,pa mi je neka devojka objasnjavala pola sata kako da rucno podesim parametre iako znam da su 100% bili podeseni i da sam joj to napomenu da bimi tek posle 3. poziva jako ljubazan momak rekao da postoji problem sa mms-om o gprs-om i da te usluge trenutno ne mogu da se koriste.To se verovatno desava i u mts-u i u Vip-u.
MTS:bolja pokrivenost,kvalitet se poboljsava iz dana u dan,veci broj korisnika,jeftinije cene,mts express (dostava aparata na kucnu adresu)
TELENOR:deluju ozbiljnije mada po meni malo toga se promenilo od kada su preuzeli Mobtel,odlican izbor aparata,slabija pokrivenost mreze,fenomenalne poslovnice
u principu razlike su male mada,dok je VIP trenutno u ekspanziji,mada veliko je pitanje sta ce moci da urade na nasem trzistu,imaju dobre pakete,mada recimo u Hrvatskoj i Asutriji veliki broj ljudi ne koristi ovu mrezu
Moj glas ide za MTS
POZDRAV
6500 slide

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Meni se jos nijednom za ovih skoro 8 godina koliko sam pretplatnik mt:s-a nije dogodilo da neko od operatera bude neljubazan. Ni u CC-u, ni u poslovnici. Ali ni ja ih ne smaram, i ne postavljam debilna pitanja, tipa a kako ovo da imam, a kako ono da podesim?
Ovo se ne odnosi na forumashe, nego generalno: Imate uputstvo telefona, izvolite, citajte. Ja pitam ako mi nesto nije jasno oko njihove usluge. Ili ako mislim da nesto ne radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Laki024
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 19:53
Lokacija: Subotica

Post od Laki024 »

Zaista nemogu da odredim ko je bolji ili gori od ova dva operatera......
Licno nisam impresioran nijednim operaterom,... mts je mozda malo jeftiniji , dok kazu da telenor ima boljuu mrezu,,,
Mene ipak najvise zanima cena i to postpeid tarifa...
Za sada je tu vip van konkutrencije daju za najmanje pare bolji telefon nego telenor , a daju mnogo vise besplatnih minuta i sms bar za sada.......
U ovom trenutku glasam za vip

blajah
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 09. Nov 2007. 19:24

Post od blajah »

Sto se tice VIP-a, koristi bazne stanice mts-a koje su rentirane, i na kojima naravno nemaju prioritet. Taj share koji su dobili od mts-a, dodatno i oni share-uju za svoje korisnike, gde naravno post-paid ima prioritet sto direktno znaci ako imas 061 isto je kao i da ga nemas. Iskreno ne poznajem nikog kome je VIP primarni broj. Lepo je bilo sa njihove strane da za 100 din kupis karticu i dobijes 1000 din krede, ali kako to iskoristiti kada mreza stalno pada? Promasaj, sve dok ne postave svoju opremu... Sto se mts-a tice, trenutno su reforme u toku ( prosirenje kapaciteta) pa iz tog razloga su se desavali bug-ovi u poslednjih 20-ak dana. Cim se to resi vraca se stanje u normalu. A to znaci...

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Ja nikako da se načudim kako to da mt:s vodi na OVOM i OVAKVOM forumu :blinky:
Mislim ipak je profil ljudi koji ovde dolaze pre ciljna populacija Telenora ali čak i ovde zaostaju (blago ali ipak). Kao što rekoh prilično sam iznenađen rezultatom.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Po cemu profil ljudi ovde odgovara Telenorovcima a ne Telekomovcima? Ajde da cujem na osnovu cega si dosao do takvog zakljucka koji je po mom skromnom misljenju prilicno bezveze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Stoned Ryder
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 22:38
Lokacija: wherever I may roam...

Post od Stoned Ryder »

Za početak, koriste računar i internet! I uglavnom se negativno izjašnjavaju o reklamama tipa "vr' brate!" :lol:
Only the good die young,
All the evil seem to live forever!

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Eto kako ti je to lepo sazeto u jednu recenicu :D

No salu na stranu Telenor (a i ranije Mobtel) vise svojim markteingom puca na ljude koje mozes naci na ovakvim mestima. Dakle malo naprednijim korisnicima komunikacionih tehnologija dok mt:s vise fura neku "narodsku" varijantu iliti VRH BRATEEEEE!!!! (i pored njihovog zivot uzivo 3G-a)
Inace razlika u broju korisnika je znatno veca od razlike u ovoj anketi sto samo govori u prilog takvoj oceni mada sam ja licno ocekivao prednost Telenora ...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Nikakav marketing ne moze da pobije cinjenicu da je Telekom jeftiniji a mnogo ljudi ima manjak novca ali to ne znaci da ne znaju da koriste racunar.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

LittlePrince, ma sta jeftiniji. Deset para. :) Ali upravo je to glavni marketinski adut telekoma- najjeftiniji u Srbiji... Pa ko se primi na to primio se. A znaju da nemamo 'leba da jedemo i da smo na cene najslabiji.
Sto se tice same ankete i odnosa glasova- Telekom ima vise korisnika, ali odnos glasova na forumu nije isti kao i u pravom svetu jer medju Telekomovim korisnicima su i oni koji su jedva skupili onaj jedan dinar za telefon, a kuci, ispod Gazele mozda nemaju ni struju, kakav komjuter i internet... A zna se da je Telekom dosta pucao na najsiromasniji sloj stanovnistva.
E, samo da neko pogresno ne shvati- to kod mene ima pozitivnu ocenu jer svima treba omoguciti da koriste pogodnosti koje tehnologija 21. veka pruza, ali se netreba cuditi zasto je onda takav odnos glasova na forumu. Mada po meni ova anketa i nije toliko bitna, vise ima neku statisticku vrednost.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mislim da je ovo prilicno glupo... Telekom kao najveci provider (a mora se priznati da jeste u nas, nemojmo da racunamo gde sve imamo Telenor i Vip - glupo bi bilo) moze da dozvoli sebi snizavanje cena.
Ja se prvi uzasavam tih reklama (a i reklama generalno), a komp i internet znam prilicno dobro da koristim. I na kraju, verni sam telekomovac, iako imam kartice sva 3 operatera.
Sto se manjka od 10 para tice, mogu samo reci da je 10 minuta 1 dinar, a narodna poslovica glasi parica po parica milion.
Jako cenim i uvazavam ovaj forum zbog njegovih korisnika, i uvek konstruktivne razmene misljenja. Nemoj i tu sad da pocnemo da se delimo medjusobno... izgleda da je to ovom narodu u genima.
Iskreno receno, nijedan operater, nijedna tarifa mi ne odgovaraju u potpunosti, ali mi je Laki nekako najblizi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Para po paru jeste milion, ali tih 20 dinara sto bi ustedeo mesecno mi ne znace ama bas nista... s obzirom da sam skloniji Telenoru.
btw. ja na 64 koristim kul... Steta sto Telenor nema neku 'jedna cena' ali novu tarifu.

vojkan22
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:08

Post od vojkan22 »

Pa nije telekom pokupio tu vecinu korisniku koju ima na tih -10 para... Nego jos odavno, dok su bili aktuelni iskljucivo paketi koji su znacajno jeftiniji u mrezi nego van mreze. I koga cu ja da koristim ako mi je imenik otprilike 95% telekom a 5% telenor?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Pa nije sve pokupio na tu foru, ali jedan deo jeste... a taj deo i nije toliko mali. Taman toliki da se ne uklapa odnos ove internet ankete i odnosa ta dva operatera u stvarnom svetu.
Samo da ne bude zabune kod ovih lako zbunjivih- ja nisam rekao da oni koji koriste telekom ne koriste internet, da su slabog materijalnog stanja i sl... znaci zaobidjite generalizaciju u svakom pogledu jer je to jedna od najvecih ljudskih gluposti.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vojkan22
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:08

Post od vojkan22 »

Ma daj, koliki deo? Kad je pocela "copy/paste masina"? Ako se ne varam sa tarifnim dodacima, onda je tu bila prepaid kul tarifa, i na kraju 3 "nova" postpaid paketa. Sve u poslednjih par meseci. Znas od kad su rezultati da telekom drzi nekih 60+% trzista? Mnogo stariji od toga, jos iz vremena mobtela.

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Vojkane, sunce ... ajde spremi knjige za sutra, operi zubiće pa na spavanje ...

Odakle si ti? Od koje godine koristiš mobilni telefon? Ajd' da postavim kontra pitanje - koja je to usluga, osim "Ortak lokatora" koju je MT:S uveo pre MOBTEL-a/Telenora?

Da pokušam da ti pomognem ... u davna, daaavna vremena, kada su postojali samo Business, Porodični i Economic paketi kod MOBTEL-a, a Telekom je imao Poslovnu, Profesionalnu i Porodičnu tarifu, MOBTEL je "izbacio" MobiPRO pakete (MobiFUN, MobiPRO 30, 60, 90, MobiMAX) ... Nakon nekoliko meseci, Telekom je izbacio BEL pakete ... sve to je bilo neke davne 2002./2003. godine i od tada to ne prestaje ... GPRS/MMS, prepaid roaming ... dodaj sam još šta ti padne na pamet ... ;)

Sad sam provalio da je moj post totalno sektaški, al' kad se tako neko nalupeta ... uhhh ...
Samsung Omnia HD 8GB

nikolamnt
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:38

Post od nikolamnt »

sta je to mts uveo pre...
hm, 065 broj po izboru, dopunu preko sms-a, etc.
who gives a f**k sto je nekima draze da ih pljacka karic odn. telenor
cifre goveore same za sebe
Istorija čoveka uči da ga istorija ničemu nije naučila!
Mahatma Gandi

vojkan22
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:08

Post od vojkan22 »

@Jorgovan
Nije uopste poenta ko je sta prvi uveo (nije mobtel izmislio GPRS i prepaid roaming), vec da telekom nije pokupio vecinu korisnika koju sad ima na osnovu 10 para nizih cena, jer je to trend samo u poslednjih ~pola godine.
A mobilni telefon sam poceo da koristim jos pre davne 2002/2003 :D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

vojkan22, kako bi ti onda objasnio razliku izmedju odnosa glasova na forumu i broja korisnika u stvarnosti jer upravo sve ove postove pisemo da bismo resili tu misteriju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori