Kako doći do egzotičnih modela telefona?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Kako doći do egzotičnih modela telefona?

Post od kefalo »

Evo ovako
Kad kupujem telefon nastojim da on bude poseban, a da uz to ispunjava sve uslove funkcijonalnosti. Mozda moj izbor u tom momentu I nije najbolja srazmjera ulozenog I dobijenog, a po pravilu je to neki atipican model, na nasem trzistu manje zastupljenog proizvodjaca.
Konkretno, prije otprilike dvije godine, do godinu I po me veoma inetresovao model Panasonic X700 , prvi simbijan, I smartphone uopste tog proizvodjaca, ja sam se zaljubio u taj telefon, a to je bas bilo I vrijeme kada su me telefoni malo jace zaineteresovali :roll: .
Cijelom pozitivnom utisku o doticnom modelu je kumovao I vrlo pozitivan review jednog hrvatskog casopisa, (u to vrijeme nemam kontakt jos a ovim sajtom) a tamo, sve sami plusevi, izuzetan :oops: , I danas meni atraktivan dizajn, nalik skoljci, u to vrijeme najmanji simbijan, odlicna implementacija hot swap izjene kartice, ni nokija tada nije imala takav koncept, plus mogucnost edicije word I eksel dokumenata. I sad kad kucam imam taj poseban osjecaj, kao ono kad kupis novi telefon I znas da si napravio pun pogodak :roll: , valjda sam bio dovoljno jasan.
I da skratim pricu, taj telefon se samo u obrisima javljao na nasem trzistu, svojevremeno ga je imao hendy land, ali je cijena bila paprena, u ostalim prodavnicama koliko me pamcenje sluzi samo na sedmicu ili dvije je bio x701 koji mi je bio ruzan. Konkretno taj telefon se moze I danas kupiti u romingu ali za 230evra sto je ludost :smutny: , pa on ima processor od 104Mhz, znaci identican onom na nokiji 6600.
Nedavno sam kontaktirao I zastupnika Panasonica za Hrvatsku posto ja za Srbiju nisam nasao, tu sam obavjesten da vise nemaju taj model, upucen sam na njihove dilere, ali je I tu odgovor bio slican. Tamo je bio u ponudi njihovih operatera, I sada ga u oglasima u Hr mogu naci za 100 evra polovnog, ali me to ne interesuje.
Pitanje na kraju zasto se modeli nekih proizvodjaca, u nekim slucajevima teze nalaze.
Pored ovog da bih postigao posebnost, onog sto kupujem veoma sam bio zainteresovan za Panasonic x800 samo drugacije dizajniranu verziju gore pomenutog telefona, inace specifikacija identicna. Veoma me interesovala I Motorola Q posto I danas imam Mpx200, a to bi mi kako se drzim windows platforme, bio logican slijed. Njega nisam nikada registrovao da se prodaje kod nas, a to ipak nije Panasonic, koji mozda I ne prolazi kod nasih ljudi, vec drugi proizvodjac telefona u svijetu. Identicna stvar je bila I sa Samsungom i320, takodje windows, on se pojavio samo u jednoj radnji po astronomskoj cijeni, I odmah ispario.
E sad pitanje zasto, odgovor je mozda “pa druze srbin voli nokiju”, ali zar kod uvoznika, dilera sanera, nema neko sa barem malo osjecaja za pionirske poduhvate, pa nemoramo svi sa telefonima biti uniformisani. A tu je ona I ko ne riskira taj I ne profitira, jer siguran sam da smisao za emancipaciju ponude otvara I prostor za visestruki povrat ulozenog, to je pravilo, ali to bar sa telefonima nasi ljudi nerade, jednostavno idu na sigurno, pa imamo poplavu identicnih telefona.
Ja se sad spremam da uzmem telefon, I biram gledam, dosta sam ih izmijenjao, a neznam sta da uzmem, a da nije vec izlizano :smutny: .
PS. Mimo svega ovog ima li neko ideju kako da dodjem do ovih Panasonic telefona, ili u buduce nekih drugih modela koji su kod nas manje zastupljeni, a da to nije ebay, jer prvo nisam jos najpreciznije povezao kako to funkcionise, a drugo Srbija je rijetko na popisu zemalja u koju stizu telefoni,.i trece to su uglsvnom polovnjaci a za ovaj x700 se maska ne mjenja. I finalna napomena,Panasonic je prestao sa proizvodnjom gsm aparata, ali to nije razlog da ga nema, pa pogledajte BenqSiemens, na svakom cosku :dry: ..
Eto toliko. Svaki savjet I komentar, situacije sa ponudom aparata na nasem trzistu dobro dosao.
Pozdrav

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sta je pisac hteo da kaze? Na par pitanja koja si postavio, takoreci si sam dao odgovor. Kako da dodjes do nekih exkluziva telefona? Pa pokusaj da odes u neku nabudzeniju prodavnicu, i dogovoris se sa njima da li mogu da nabave, i po kojoj ceni, pa da ti jave, i onda odlucis da li ti se tako nesto isplati. Drugi nacin je da predjes preko i nadjes sta te zanima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Imas li jos kakvu ideju, gdje konkretno, ima li neko iskustva sa ovakvim nacinom nabavke, mislim na eventualnu narudzbu,ili neko ima boljh ideja. U predhodnom postu sam pojasnio i svoje vidjenje situacije na trzistu, pa me interesuje i misljenje drugih na ovu temu, jer nevjerujem da sam ja jedini sa ovakvim ili slicnim potrebama, sigurno se i vama desavalo, da nesto zapadne za oko pa da ga nema i nema, ili kad vec dodje u radnju ili u oglase, cijena je i sami znate kakva, nema konkurenciju pa nemora ni da je spusta. Ovaj dio foruma je neobavezan, mislim tematski je siri, pa bi volio da podjelite slicna iskustva i probleme u nabavi zeljenih modela, a siguran sam da svako ima po neko iskustvo, bar na ovu temu.
Pozdrav.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Probaj negde da narucis novu Nokiu 7500 Prism ako ti se svidja i ako hoces da ti masa dosadjuje pitanjima o kom modelu je rec :wink:
Narucio sam jedan primerak sa eBay-a,kad stigne mozda vec sledece nedelje,prenecu zapazanja... 8) :wink:
Koliko mi je poznato,ima ga trenutno samo na azijskom trzistu...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Nokiu 7500 Prism 300$ sa postarinom nova pa nije puno uopste to cu da razmislim dal cu da uzmem,a Panasonic X800 samo polovan 50 e sa postarinom
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Evo vidim ima ga i u Srbiji u prodaji,tako da ce biti dostupan svakome kome se svidja,sto znaci da i nije neka ekskluziva,ako pogledamo i cenu...Ja sam je narucio iz razloga sto trenutno nije predvidjena za australijsko trziste,a izasla me je $379,sto je nesto manje od 200 evra... 8)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

ekzotika se izgleda placa u srbiji, trenutni izdatak je skoro duplo, u odnosu na ono sto ti dajes, a mozda cijena i padne,skoro, jer ga u ponudi imaju samo dvije radnje, ali opet skupo za s40 telefon.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Pa znas kako ne izadje te bas "nesto manje 200 eura".... 1 $ ti je recimo 60 din. a 1 euro 80 racunaj...379 $ ti dodje oko 22740 din sto je oko 280 eura ... pozz :P 8)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

mislim da je covek mozda pricao o australijskim dolarima,sto u tom slucaju jeste nesto manje od 200 eura...neznam da li sam u pravu,ali posto je Green u Australiji,predpostavljam da je to u pitanju :wink:

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

aha...my bad....sryy nisam uopste pomislio da je to mozda razlog..he he ... :lol: :wink: :oops: :oops:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

I sad jel ima neko ideju kako do modela panasonic X700 ili X800. Znam da su stariji modeli ali imam osjecaj da ako dodjem do njih popunio neku prazninu koja je ostala, (nadam se da sam se dobro izrazio :wink: ) Nasao jam X800 na jednom engleskom sajtu za 160 funti, to je bruka evra. Za koji dan idem u Hrvatsku, pa cu tamo pogledati po prodavnicama ili kod sanera, ovaj X700 jer je to tamo prilicno rasprostranjen model.
A vasa iskustva, pa nisam jedini kojem je zapalo nesto za oko, a za sta bi se onako prilicno isprsili u evrima, ali,,,, nikada nije doslo kod nas.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

araphel, je naravno u pravu,jer jesam mislio na australijske dolare :wink:
kefalo, nadji ti ipak nesto drugo,Panasonic jeste jedno vreme bio ok,mada mislim da ces se samo smarati sa tim X700-800... :wink:
Ako si vec bio na engleskim sajtovima ili cak imas mogucnost nabavke odatle,sto ne probas naci neki Sendo model ???! 8) Vecina nacije nema pojma sta je Sendo...nazalost firma vise nije u biznisu.

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

kefalo:
skroz si u pravu sto se ponude na nasem trzistu tice...
meni se desilo 1000 puta da zelim nesto sto ovde nikada nece doci...a pri tom ne spada u nikakvu egzotiku, kao npr. neki redak model, vec recimo samo druga boja maske!!!
ako si se nameracio samo na te modele, moraces da dobro istrazis na kojim trzistima (citaj u kojim zemljama) se i dalje prodaju i da odes u neku od njih...
ili da ti neko ko cesto putuje, bar po Evropi, donese.
Ovde u ovoj bednoj Srbiji mozes naci samo ono sto ce se 100% prodati.. i to je to...
ja patim za belim 6110, pink 6120 i pink n73 IE... koji nikada nikada nece biti uvezeni kod nas (ili bar prosvercovani;))... tako da... cekace me dok ne odem u Cesku po Pink n73 ili u Dubai po ova dva druga...(a to ce me izaci troduplo skuplje)
i na kraju krajeva zeleti nesto sto nije masovno prihvaceno i pozeljno se ovde skoro kaznjava... pare ti ne vrede nista i mozes samo da sedis i da places....
zalosno!!!!
prokleta SRBIJA!!!
NOKIA N8

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Mozda neki Eten? :wink: Jako su retki, ali sto je tesko naci telefon i nije neki problem nego ako ga nadjes i ne daj boze rikne neka glupost npr punjac sta ces onda? Na nekim forumima sam citao kako se ljudi muce da nadju punjac za Qutek modele koji su stariji od 1-2 godine, da ne pominjemo baterije i neke komplikovanije delove i opravke. Jedno je hteti, drugo je moci. Ne ide glava kroz zid(tudja moze, vlastita nikako) :D
5130+Koss the plug....

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Crystal,
Nemoj tako ostro, ipak je ona jedna jedina, neponovljiva :D , gdje ti i hod po trnju nedodje tesko, vec kazes jbg zivot ide dalje, i naravno kojoj se i kad odem uvjek vratim. Sto se tice panasonica, jos gledam hrvatske oglase, mada su sve polovni u pitanju a to mi se neuzima, jer je taj model, sam po sebi veoma krhk, inace kada je panasonic zvanicno objavio da prestaje sa proizvodnjom gsm aparata, desilo se ono sto imas danas kod nas sa benquom, medjutim nas je taj talas iz neznam kog razloga zaobisao :smutny: , a u hr se tad nov prodavao za 150evra u prodavnici, kod sanera i nize.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Odgovori