SonyEricsson u krizi!!!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Wicker Man, pa kvalitet ima cenu!!!
Nemoj pogresno da me shvatis,ali ova tema je o krizi u SE,a SE pored high-end uredjaja ima i vecinu jeftinijih telefona (pa skoro 70% asortimana su im takvi uredjaji),tako da mislim da pricu ne bi trebalo ogranicavati na odredjene trzisne segmente!
D500&E71

Fluo_Head
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 03:58
Lokacija: Sabac

Post od Fluo_Head »

Velika steta za SE.Mada ako bi se HTC i SE udruzili ni to ne bi bilo bas toliko mocno...HTC po meni trenutno ima najbolje modele u ponudi..Ne verujem da ce HTC promeniti nesto kod svojih telefona..Mozda SE dobije neku licencu od HTC-a za platformu neku, ili nesto slicno da bi se malo izvukli....Sve u svemu ,,svi proizvodjaci od muke ne znaju vise kakav model da naprave,,sve je isfurano totalno...Sad poceli i oni Anycool telefoni da upadaju na nase trziste,,kao imaju mnogo opcija i tako to,,ali mi ne deluju pouzdani.Videcete vi SE se izvlaci iz krize za godinu dana,,100 %.Samo bih voleo da ne zavrse kao jadna kompanija SIEMENS sto se telefona tice..

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Fluo_Head, sto ne bi bilo mocno???
SE trenutno pravi najbolje Java telefone (pogotovo ako se gleda kroz odnos cena/kvalitet),dok je HTC proizvodjac iskljucivo smart telefona (i trenutno je u zivotnoj expanziji) na win platformi.
Ujedinjenjem mogu samo oboje profitirati,SE da dobije stabilnu smart platfromu,a HTC da dobije svetski prepoznatljiv brend...
D500&E71

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

loki13 napisao: Ujedinjenjem mogu samo oboje profitirati,SE da dobije stabilnu smart platfromu,a HTC da dobije svetski prepoznatljiv brend...
Slazem se da bi obe kompanije profitirale ako bi izveli poslovanje kako si naveo.Samo ja licno ne bih voleo da se udruze,cini mi se da bi obe kompanije izgubile svoj identitet i prepoznatljivost,a to je jako bitno za uspesno poslovanje.
HTC je dovoljno prepoznatljiv i ne treba mu podrska SE,istina nije jos mega popularan ali on tek hvata zalet i bice svasta ako ovim tempom nastave.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Wicker Man, mislim da nijedna kompanija ne bi izgubila prepoznatljivost,kako npr u okviru nokie rade 2 potpuno odvojena odljenja za n i e serije,tako bi i ovde bilo....
Inace htc jeste dovoljno poznat ljudima kojima treba takav aparat i kao takav i nije namenjen za siroke narodne mase!
D500&E71

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

loki13 napisao: Inace htc jeste dovoljno poznat ljudima kojima treba takav aparat i kao takav i nije namenjen za siroke narodne mase!
Pa na to sam bas i mislio kada sam rekao da bi izgubili na prepoznatljivosti.Znaci HTC je bas prepoznatljiv po tome sto je za odredjeni krug kupaca,koji znaju sta hoce,kupovinom njihovih smart telefona.A na primer SE vazi za odlicnu kompaniju koja proizvodi dobre multimedijalne aparate.Sad svako preplitanje bi moglo (a i ne mora) da mozda izaove neke negatvne reakcije kod kupaca i mozda cak zapostavljanje isth radi privlacenja nekih novih.
Naravno nisam mislio na gubitak pravne forme jednog od tih kompanija i gubitak samog identiteta.
Takodje mislim da je jako nezahvalno porediti dva odeljenja jedne kompanije (n i e serije) sa fuzijom dve potpuno nezavisne kompanije,pri cemu je upitno sam nacin kako bi se ta fuzija izvela.Da li bi se islo na jedan od dva opste poznata nacina ili bi tu bili neki posebni ugovori je jako tesko reci.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Slika govori 1000reči :D

Slika
Nokia C6

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

SE je prošlost samo neki to još ne vide

Post od DukeofSerbia »

SE ide u istoriju zajedno s Motorolom (koja nezadrživo tone i još je drži američko tržište) ako iz korena nešto drastično ne promene.

Kada zapljusne talas telefona na Android platformi, plus Nokia se sprema masovno da krene sa prodajom TS telefona, Samsung izbacuje sve bolje i bolje telefone u visokoj klasi, a LG se stabilizovao i potpisao nedavno strateški ugovor sa Microsoft-om o masovnom izbacivanju WM telefona sledeće godine, ja ne vidim kako će se SE iščupati (HTC, RIM i Apple neću spominjati jer imaju specifično tržište).
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

A kako ti to znas da se Nokia sprema sa masovnom prodajom?Da ne radis mozda u nokii?SE ce se izvuci verovatno jer je poceo sve bolje telefone polako da izbacuje a Nokia i Samsung ne mogu da mu pariraju sa muzickim telefonima.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Post od DukeofSerbia »

Although it may seem Nokia have designed the 5800 exclusively for their online music service, it's not quite true. This phone targets all other touchscreen offerings around, including Windows Mobile, Apple iPhone and some dedicated audio players delivered by smaller companies. Basically, Nokia have dropped the price of the 5800 Tube to the point where no one will even want to compete on price or won't have the means to offer a similarly geared solution for this money. But Nokia's real intention behind this sensationally low price tag (by the way, they are still going to make good money off it) is to clean up the whole industry a little bit. Apparently, half-dead manufacturers focusing on touch-sensitive solutions and marketing them at higher price points due to lack of competition won't be able to survive the arrival of the 5800 XpressMusic. However, those who will find a way to adjust without altering their pricing policies will be knocked out early in 2009 by another announcement - without going into much detail, I can say that those 279 Euros for the Nokia 5800 aren't exactly the bottom line for this type of phones; effectively they can go much lower than that.
http://www.mobile-review.com/review/nok ... 2-en.shtml

Ako Eldar laže, onda njega tuži :).

Nokia će navaliti na TS tržište gde nema ni jedan model u ponudi, a tržište je gladno pristupačnih TS modela.

A da SE jeste u problemima, između ostalog svedoči i stalno kašnjenje HTC Venus-a (flagship modela), ovaj X1 XPERIA modela (o čemu je ovde već pisano).
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Posto ja ne znam nesto engleski a kod na u Srbiji je maternji srpski ajde budi ljubazan pa nam ovo prevedi?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Post od DukeofSerbia »

Grub prevod:
Kaže Eldar da će Nokia namerno ići sa niskom cenom u startu za 5800 da pretumba tržište i uništi polumrtve proizvođače TS modela. A ko to preživi, Nokia sprema novo iznenađenje za početak sledeće godine (o čemu on neće da još govori) i samo dodaje da cena od 279€ nije niska i da će Nokia ići još niže.

Znajući Nokiju kako spamuje modele, to joj neće biti problem ni najmanje. Samo da UI bude radio korektno i sa'raniće tržište.

Novi Samsung i8510 INNOV8 tuče Sony Ericsson C905 kada je u pitanju kvalitet fotografija...
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Iako se mnogima čini da Nokia 5800 je pravljena za njihov online muzički servis, to baš i nije prilično tačno. Ovaj telefon cilja na sve touchscreen modele, uključujući i Windows Mobile, Apple iPhone, i na neke audio playere pravljene za manje kompanije. Uglavnom, Nokia je napravila jeftiniju cenu 5800 zbog toga što niko neće takmičiti sa cenama ili neće imati sredstava za ponudu sličnog rješenja za taj novac. Ali Nokia ima nameru iza ove niske cene ( uzgred, oni i dalje prave dobar novac izvan ovog modela ) ali je poželjno malo osvežiti malo celu kompaniju. Očigledno, polumrtvi proizvođači sa naglaskom na touch-sensitive rešenja i marketingom ih na višu cenu nedostaje konkurencija i oni neće uspeti da se izbore sa 5800 XpressMusic. Međutim, oni koji će pronaći način da se prilagode bez menjanja njihove cenovne politike, to će biti udarac početkom 2009 - bez odlaska u mnogo detalja, mogu reći da 279 eura za Nokia 5800 nisu ustvari dno dna za konkurente, efektno, oni mogu ići mnogo niže od toga.

Neki mali prevod na brzinu
Nokia Lumia 630

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

DukeofSerbia, nije SE tako mala firma da je tako lako sahranjujes...(a bogmi ni motorola jos nije zauvek napustila ovaj svet)...
A sa druge strane svaka ti cast ako bas slepo verujes Eldaru (ne kazem da covek nije kompetentan,ali ovo je ipak sektor koji se jako brzo razvija,pa je sve nepredvidivo),da ce samo Nokia izbacivati modele,a svi ostali ce slepo posmatrati...
Inace ovako brzo pojavljivanje SE c905 sigurno zadaje velike muke Nokii pred nastupajuce bozicne praznike (i velika shoping loodila na zapadu!)...
Alea acta est!
:lol: :lol: :lol:
D500&E71

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

uh ovaj c905 je bas extra :) igrao sam se sa njim u delti i cim se otarasim e90 on dolazi :D :D
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

madness99, možda si i mene video :D .Jer sam 3,5 sata čačkao njega i W980 :lol: i oduševili su me oba!Imam neki osećaj da zapisleni u SE store-u baš i ne gotive mene nešto naročeito :lol: :lol:
Nokia C6

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

madness99, Kad si bio u delti,ja navratih dan nakon skupa, cackao sam onaj g900, a probao sam i to cudo, za koje ne bih ni znao, da se oko njega nije pravila guzva....pa rekoh da probam....
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja sam bio isto juce :D oko 15h posle novog James Bonda :) meni nerviralo sto je samo mogla kamera da se koristi :x nego onaj c902 je isto odlicno odradjen :) lep tanak a onaj detalj sa kamerom im je extra baarem meni.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Samo da vas obavestim ono sto smo ionako svi vec znali! :roll:
UIQ je definitivno ugasen! :smutny:
Naime, SE je otpustio 270 radnika ovog odeljka kompanije, odnosno, nisu bas otpusteni jer ih SE i dalje placa dok se ne snadju, odnosno dok ne nadju drugi posao, ili dok neko ne kupi ovaj deo kompanije (UIQ), tako da su za sad na nekoj vrsti prinudnog odmora!
Radnici su inace veoma kvalifikovani, uzimajuci u obzir njihovo iskustvo, tako da licno mislim (nadam se) da im nece biti tesko da nadju novi posao u struci!
Inace SE i Motorola su otkazali brojne UIQ modele planirane za predstavljanje!
Izvor: >>All About Symbian<<

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

McLaren F1, prava reakcija jednog giganta u trenutku velike ekonomske krize....
Ali je ocigledno socijalni program kompanije na zavidnom nivou,cim placa radnike dok se ne snadju...
D500&E71

Odgovori