Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od acamatic »

Baš tako jedino da ti paket ne otvore, meni su otvarali za 25 evra, a jednom drugaru nisu za 136 evra. Pa ti vidi...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Para vrti gde burgija neće. ;)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od ljubabvb09 »

Ja sam samo jednom od 10 puta prosao bez carine. Mislim da je to jedino moguce ako se paket posalje preko neke evropske poste. U mom slucaju, tel je poslat preko svedske poste. Mada, par puta je poslat i preko holandske, ali sam platio carinu. Kada se salje preko singapurske, 100% placas carinu.

Zoran23
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 14. Dec 2015. 15:25
:: sony xperia e4g

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Zoran23 »

Da li je mozda neko imao iskustva sa Viper shopom,prodavnica/servis?

lucky13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 12. Nov 2012. 23:20
:: Nokia N79

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od lucky13 »

Kupio sam telefon preko http://www.mobilnishop.com. Telefonom sam zadovoljan ali mi se nije dopalo sto su mi naplatili dostavu iako sam telefon licno preuzeo u njihovom servisu.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

lucky13, Dostava ce ti uvek biti naplacena jer iako si licno preuzeo telefon u servisu on je poslat iz Subotice za Novi Sad, Beograd i gde vec imaju servise, i zato se normalno naplacuje dostava. Ne znam kako je za one koji zive u Subotici da li se sta naplacuje.
Festina lente.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od djole1989 »

Zoran23 napisao:Da li je mozda neko imao iskustva sa Viper shopom,prodavnica/servis?
moja sestra je otkljucala 2 lg g4 sa us sprint mreze kid njih sce uredno i korektno sto se toga tice za ostalo ne znam
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Zejtin014 »

Pozdrav, do sada sam kupio 3 telefona u mobilnishop.com i moze se reci da sam zadovoljan. Prvo narucio LG L5 II, zatim sebi LG G3 i drugaru LG G2 mini. Zamerka je sto kupci placaju dostavu (ipak ako sam im za G3 dao 300€ mogli bi oni da pokriju dostavu od 200 dinara, ali ok). I G2 mini je bio otkljucan sa Vodafone mreze i samim tim je ostala animacija Vodafone-a kada se telefon pali (sto me razocaralo), ali je IMEI bio dobar pa me to i nije zanimalo.
Merkam Note 5 i verovatno cu uzeti opet od njih (ako neko ima kod za popust kod njih ne bih se zalio da ga dobijem :D ). Uglavnom preporuke

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Zejtin014, Sto se dostave tice mislim da je ista situacija i sa ostalim internet provacnicama, jos nisam cuo da se kod nekih ne placa dostava. Neka me neko ispravi ako gresim.
Festina lente.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Zejtin014 »

Otisao G3 i sada ,,jurim" Note 5 ali titanium silver. U mobilnishop ga vise nema i ne znaju kada ce ga dobiti, a ja sam opasno zagrejan za sivi :D
Sad razmisljam o ocajnim koracima tj. kupovini na kupujemprodajem. Sta mislite? Nasao sam 2 prodavca koji imaju sivi model ali nisam siguran kao sa mobilnishop-om. Da li da narucim? :smutny:
Prvi prodavac
Drugi prodavac

mrspis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 20:33

Samsung Galaxy S6 Edge 128Gb

Post od mrspis »

Pozdrav
Planiram da pazarim polovan Samsung Galaxy S6 Edge od 128gb zelene emerald boje. Problem je u tome sto je prodavac daleko i morace da salje. Ima dosta pozitivnih, ali je u pitanju velika suma novca pa se opet malo tripujem.. Kako da budem siguran da se radi o originalu a ne o kopiji? Jel uopste postoje kopije s6 edge zelene verzije i to sa 128gb? Pitao sam ga da mi uslika u podesavanjima gde pise kolko memorije ima da budem bar za to siguran da je tacno, i da mi uslika gde pise imei i ostali kodovi, al ne znam kako preko njih posle da proverim originalnost. Hvala unapred

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: Samsung Galaxy S6 Edge 128Gb

Post od Mikrikorisnik »

Kopija s6 edge nema.e sad on moze da ti pokaze slike koje nisu njegove i da te tako prevari.najbolje ti je da se raspitas koja brza posta dozvoljava otvaranje paketa.on tebi lepo posalje na otkup ti otvoris paket proveris tel i ako je sve ok platis.a ako nije naravno vratis.ni slucajno nemoj uplacivati novac unapred.jos jedna stvar je bitna a to je cena.koliko trazi za tel.polovan je zar ne

Yoht90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2014. 00:05
:: LG G2 32gb

Re: Samsung Galaxy S6 Edge 128Gb

Post od Yoht90 »

Tesko da postoji takva brza posta :(

mrspis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 20:33

Re: Samsung Galaxy S6 Edge 128Gb

Post od mrspis »

Nije mi poznata nijedna kurirska sluzba koja dozvoljava otvaranje paketa pre placanja..450e

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 Edge 128Gb

Post od Baraba »

Ne možeš da budeš nikako siguran! I kada sabereš koliko će ti naplatiti proviziju na cifru, bolje da se lično otišao.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Postexpressom nemoj slučajno da šalješ jer će ti za prenos novca uzeti 2.5% pa ti računaj.. Aks, Bex i DExpress imaju fiksne tarife bez obzira na otkup. Nemaju tu glupagu proviziju kao postexpress.

Što se tiče sigurnosti, pouzećem samo od proverenih. I to ako mora. Jednostavno ne možeš biti siguran ma šta ti on slikao, snimao i pričao.

QLen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 15. Feb 2016. 11:50
:: galaxy s3
:: nexus 5x

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od QLen »

Zdravo
zanima me gde bih mogao da kupim galaxy S6 iskljucujuci oglase i velike prodavnice gde kosta 70 soma.
Imao sam skoro lose iskustvo sa ViktorMobom, pa me zanima da li su sigurnije online prodavnice, konkretno mobilnishop.com.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Preko njih sam uzeo G Pro 2. Skroz korektni i relativno povoljni. Nisam imao potrebu da ga nosim na servis pa ne znam kakvi su s te strane. Među proverenije prodavnice spadaju i Logic Shop, Top Zona, DrMobil.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

QLen, Mobilnishop ti je siguran, kupio sam 3 telefona dosad kod njih, i znam jedno 5 mojih drugara koji su isto preko njih kupovali i svi su zadovoljni.
Festina lente.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od drom »

Sto se tice svih tih divljih prodavnica koje navodite - nabavljaju iz istog izvora odakle nabavljaju i prodavci sa oglasa.

Dakle, sto se robe tice, isto je.

Najbitniji momenat je: Sta se desava ukoliko dodje do kvara / problema?

E, po tome se jedino mogu razlikovati sve te prodavnice / kp prodavci, i to je jedina stvar na koju treba pripaziti, odn. dobro se raspitati.

Odgovori