Bezobrazluk medju prodavcima mobilnih!!!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Bezobrazluk medju prodavcima mobilnih!!!

Post od shocky »

Zasto u 99% slucajeva (ne kazes 100% jer nisam siguran da bas svi to rade...) prodavci mobilnih telefona nece da izdaju racun? Ok, mob je npr 200e + pdv 18% musterija tada placa mnogo vecu cifru.
Ali, sta sam ja cuo iz vise razlicitih izvora... Momak kupio mob, neka bude npr 200e, i trazi racun. Prodavac ga upozori da ce mobilni biti skuplji za 36e sbog PDV-ea. On na to kaze ok i da nema problema, hoce racun. Kada mu je dao racun na racunu je pisalo 200e i dinarskoj protiv vrednosti. Znaci varali su musterije da bi stavljali sebi u dzep od PDV-ea. Jos jedna od prica je da imaju dve fiksalne kase itd.
Cemu ovo levacenje stalno i da li neko stvarno moze da potvrdi ovu pricu? Jel oni razmisljaju o inspekciji? Zadnji mob koji sam kupio nisam dobio racun a cim sam izasao mogao sam da im namerno napakostim i da pozovem inspekciju. Jer nepostanje mrzim! :disgust:

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Vidi,da bi se izdao racun (i platio porez) nesto mora da se proda.
Da bi se nesto prodalo mora i da postoji.
Da bi nesto postojalo (u ocima drzave) mora da ima pratece papire ili od proizvodjaca ili od uvoznika-u zavisnosti od porekla.
Ukoliko ima papire od uvoznika (proizvodjaca nazalost nemamo) onda je telefon kupljen redovno napolju (ne skinut sa mreze) i na granici placen porez (ne svercovan u rezervnom tocku).
Onda taj fon tebe kosta ne 200 nego 400e.
Vecini musterija ova varijanta po 200e vise odgovara a trgovci se prilagodjavaju.
Jasnije?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Kao prvo,postoje razne teme o tome nisi morao da otvarash josh jednu... :uhuh:
Drugo,jel ti idesh da kupish telefon ili da se prepucavash oko rachuna,shta te briga tebi je vazno da kupish ispravan telefon i u sluchaju nekog kvara da ti ga oni poprave bez ikakvog pogovora ili da ga zamene u servisnom roku...
A shto se tiche inspekcije,nema potrebe da ih zoves jer oni chesto obilaze i vecina njih su se vec upoznali koliko su se sretali do sada tako da... :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa u pravu je Dexter, ako ti se kupuje legalan telefon za koji znaš da je plaćen porez i tako to, ti lepo idi u neku od one 2-3 prodavnice na dnu liste za traženi model, i nema problema.

Mislim da se polako menja i naš način razmišljnja, i standardi, i da će se u nekoj skoroj budućnosti i kod nas kupovati samo od legalnih uvoznika i distributera, ali sve to ide sa platežnom moći stanovništva i pritiskom proizvođača na državu (a Nokia ima mnogo više para nego Srbija :lol: :lol: :lol: ).

:)
Poslednja izmena od gargamel4 u Pet, 02. Mar 2007. 12:30, izmenjeno 1 put ukupno.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Nisam video da ima tema, a bas sam potrazio ...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa sve zavisi od tebe. Recimo ja sam imao par polovnih telefona, koje sam uzeo od ljudi koje sam znao, znajuci da nece da me zavrnu, ali sam uvek imao rizik da nesto gekne. Takodje imao sam i neke telefone kupljene u radnjama, ali sam svuda trazio garanciju, racun, sve sve sve... sto god ide uz telefon trazio sam. Ne dam nikome da me zezne ni pod tackom razno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

vecina prodavnica mobilnih telefona je ustvari prijavljena kao servis istih, znaci bez prodaje. zato ti i ne izdaju racun, naravno telefoni /tim mreza/ se svercuju iz italije preko crne gore, do nas. sta mislis zasto su vecina vlasnika radnji u bg, crngorcii???

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ma kakvi Zabari, i kakvi Crnogorci... KOliko sam upucen, jedan od nasih lokalnih "distributera" telefona, svercuje telefone u Crnu Goru... Zasto bi oni slali nama, pa onda da im mi vracamo... Osim, da im telefone spakujemo u kutije sa uputstvima, posto njih mrzi.... :lol: Salim se naravno... bobpp je dao najpotpuniji odgovor.
Telefoni dolaze iz Dubaia... itd...

Jedan moj prijatelj, je skoro isao u Stockholm, i tamo je usao u Nokijinu prodavnicu. N91 je kostala oko 600 eur... a u varijanti 8GB oko 800... Tako da mi je on samo doneo malu brosuricu za Nokiu N91 8GB, da samo parim oci... Pa sad sracunaj na tu cenu, porez, carinu, cenu transporta i da taj uvoznik nesto zaradi...

A sto se tice Italije... itd, jedino kad ih skinu sa mreze, ali Italijani nemaju neku dobru ponudu sto se telefona tice... U vecini zapadnih zemalja ne mozes da kupis telefon na crno...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa lepo, zabodes se u drugu prodavnicu i to je to. Nista taj kod koga si bio i koji ti nije tao slusalicu nema vise od onog sto je 10m dalje niz ulicu. Moze da ima samo manje. I kod njih vlada zakon konkurencije, mada je u NS-u jedno vreme nije bilo zbog ogromnih razlika u ceni a svi bili "divljaci". I onda ti moj brat upozna lika koji inace snabdeva telefonim prodavnice po Vojvodini i tako ti je dobijam telefon po smesnoj ceni :wink:
Sto se tice kanala kuda sticu ti telefoni, nije da ih nema iz Dubaia al je to mizeran broj pa niko i ne obraca paznju na njih, nego ovih TIM-ovih, T-mobil, Vodafone, iz Hrvatske, Austrije, Madjarske, V.Britanjije itd itd. ali bez obzira na zemlju porekla oni stizu preko Bosne. Razlog? Nema granice :D

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

Meni je veci problem u drzavi kada neko ide u inspekciju, ni ne znajuci shta moze da napravi prodavcu, koji mozda ima bolesno dete od leukemije, a mozda je lopov, samo shto ti to ne znash ...

sramota je da se zalish, odesh u muriju "shmekerski" i upropastish nekog jer si ti nasho tu neshto krivo, eto ti ga CT i royalton kupuj sokole za 150% skuplje, pa se pali naokolo kako te oni nisu pokrali, oni su kul ...
There is no knowledge that is not power

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Igoritza

Completly agreed!!! Ali sve zavisi, treba i oni da se ponasaju "lepo" prema tebi, a ne kao da si stoka! Uglavnom mislim da treba se ponasati prema njim isto tako kao i oni prema tebi.

Izmenio:gameforce:ne citiraj post iznad!

Angel_Of_Darkness
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 25. Mar 2007. 15:46

Post od Angel_Of_Darkness »

A što majke ti COMPLETLY AGREED??? :uhuh: Sad su ljudi krivi što su legalno otvorili prodavnicu i legalno plaćaju harač, a ovi što polovne telefone flashuju i mjenjaju maske pa onda prodaju kao nove, e oni su heroji. :dry: :uhuh: :chytry: :disgust:

Knelle
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2007. 16:46

Post od Knelle »

Telefoni u Bosni su dosta jeftini,ja sam drugu uzeo k750i za 100e nov.... :D :D :D
Bolje je ovako bez racuna i pizdarija,ko sve danas ne mulja drzavu i ne radi na crno...Ma dajte,cak i najobicniji seljak,koji dirinci"posteno" ceo dan,doda cenu svom zitu...
Beogradska zvona zvone,da pozdrave sampione,zazvonite malo jace za Zvezdine navijace!!!

Angel_Of_Darkness
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 25. Mar 2007. 15:46

Post od Angel_Of_Darkness »

Đe to majke ti za 100eura???????? Ja sam z530i platio 125e!!!!


:dry: :uhuh: :chytry: :disgust:

Stele
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 00:41

Post od Stele »

Mene mnogo vise nervira to sto moras prodavcima bukvalno da cedis informacije iz usta,a oni ti odgovaraju totalno ne zainteresovano sa 'da' ili 'ne' i poneko 'neznam'.

:disgust:
Dok u onim prodavnicama u kojima je cena 50-70% to izgleda mnogo bolje.
Znam da sve ima svoju cenu,ali mogli bi i ostali prodavci malo da se zainteresuju da stvarno nekoga ubede da kupi fon.
Malo ljubaznosti nije na odmet

Knelle
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2007. 16:46

Post od Knelle »

Angel_Of_Darkness napisao:Đe to majke ti za 100eura???????? Ja sam z530i platio 125e!!!!


:dry: :uhuh: :chytry: :disgust:
E to su vec moji izvori.... :D
Beogradska zvona zvone,da pozdrave sampione,zazvonite malo jace za Zvezdine navijace!!!

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Angel_Of_Darkness napisao: ..a ovi što polovne telefone flashuju i mjenjaju maske pa onda prodaju kao nove..
to je jos gora varijanta :disgust: . Samo sto se to ne moze provaliti...

Izmenio:gameforce:Citiranje cele poruke? Zašto?

Milos!1!
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 21. Feb 2007. 10:55

Post od Milos!1! »

Ko da je bitno za racun!!! ja nikad nisam dovio racun uz fon,al garanciju uvek,i nikad nisam imao problem, to je prvo,a drugo: svejedno je dal sam mob kupio u romingu,i negde drugde,jer ako fon radi,on radi i ne zanima me dali na njemu pise vodafone,ili ne pise nista,on ako ima gresku,ima je,nevezano gde si ga uzeo! i trece: ko meni tvrdi da oni iz rominga ili neke tako "fensi original" prodavnice stvarno ima original telefone? ko kaze da i oni nesto ne muljaju a samo tvrde da su legalni(neskidani sa mreze)...

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

meni je poslednjih nekoliko telefona stiglo iz dubaija i mogu da kazem da nisam imao nikakav problem sa bilo kojim od njih. em sto su u full-u, em sto ih platim mnooogo manje. n73 music sam pre nesto vise od mesec platio 370eura, dok je u ct-u bio 550 sa pdv-om, a u mobisu 560. razlika, nikakva. malo li je?
::luv phonez::

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Milos!1!, te radnje koje drze legalne telefone bas i ne smeju da se igraju sa tim stvarima,jer garanciju izdaju samo na ono sto su uvezli i prodali (znaci na proverene stvari),ja sam u CT uzeo pre 2.5 god k750 koji sam prodao pocetkom 2007,za vreme koriscenja nisam imao ni jedan jedini problem (ni dzojstik)a imao je oko 450 sati razgovora..........Opet oni su velike firme,koje svoje postojanje opravdavaju na trzistu (jer cim opstaju,znaci da i imaju kupaca) i sa njima si 100% siguran da ce ti resiti reklamaciju,a kod ovih divljih radnji moze se desiti posle par meseci da odes da reklamiras nesto,a kd gle cuda oni vise ne postoje..... i sta ces onda????
Ne branim ja poslovnu politiku CT,Mobisa nego jednostavno ko zeli legalno,provereno,sigurno taj kupuje tamo(npr politicari,idu u pol posetu italiji i tamo svi povade 6630 i n80 sa tim mreze-blama),a ko ne.......njemu na volju
D500&E71

Odgovori