...a tvoj prvi mobilni je bio...?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

Nokia 5110 2000 god placena 250 DM preko halo oglasa nova, + 063 prepaid broj 120 DM mladost ludost

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

knjaz, pa to si bre mnogo platio karticu u ono vreme,jedino ako je neki dobar broj.Tako je bilo tad kartice su se mogle kupiti samo preko preprodavaca ja sam prvu karticu platio 45 DM bese mts.Pa i kartice za dopune smo kupovali kod pretprodavaca,kad bi ih dobili u posti bio bi red kao da ih daju dzabe.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deksicom, to je bila sasvim normalna cena za 063 kartice ~2000-te. Prodavali su ih za 100-120 DM u "prodavnicama mobilnih telefona". Po normalnoj ceni ih prakticno nije bilo moguce naci. U to doba su ljudi sklapali postpaid ugovore pa prelazili na prepaid (tada je moglo) da bi dosli do 063 broja.

Ja sam svoj prvi telefon (Siemens S10 - isto 2000-te) kupio u telekomovom paketu, jedino tako sam mogao da normalno dodjem do prepaid kartice.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

Tako je tad bilo i to je ta cena. 2001 sam je prodao bez kredita za 80e kupio novu mts za 30e samo sto sam za nju morao da cekam u redu, sa penzosima koji su kupovli kartice preprodavcima. Lakse je tad bilo kupiti fon nego karticu.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

tomas.hokenberi, Pa stvarno nisam cuo za tu cenu,kada sam kupio prvi telefon novembra 2000 mts kartice na pijaci u Nisu su bile oko 50 DM a moguce je da je karicev mobtel prodavao skuplje kartice 063.Tad je na 063 bilo besplatno slanje smsa pa su one mozda i zbog toga bile skuplje.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Аууууу ал сте ви плаћали картице :blinky:
Мој први телефон био Моторола В100 (мини лаптоп :D) купљен крајем 2002. а картицу 064 платио 1500дин са 1000дин кредита :roll:

Slika
И даље имам ову бебицу, као нова и много је волим :oops:

mladennnn
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 20:23
Lokacija: Nish
Kontakt:

Post od mladennnn »

Prvi telefon Nokia 3310, kada sam ga kupio bio sam srecan ko sad iphone 4 kada bih uzeo :) Uzecu ga opet, da stoji makar na stolu kao ukras :D
LG KU990 Viewty + SE VIVAZ

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

LittlePrince, Dve godine u razvoju mobilne telefonije je veliki period i mi smo za tebe cike hahaha :P .
Pa takvo je bilo vreme sta da radimo,trkali smo se ko ce prvi u ulici ili na poslu kupiti mobilan.
:wink: :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deksicom, nije mobtel prodavao skuplje kartice, barem ne znacajno skuplje, od Telekoma te 2000. Problem je sto prakticno nije bilo moguce naci mobtel prepaid kartice u poslovnicama po nominalnoj ceni. Nekako bi sve, na neki "volseban" nacin zavrsavale kod preprodavaca koji su ih prodavali po pomentuoj (100-120 DM) ili cak i vecoj ceni za neke "lepse brojeve".

Telekomove kartice je takodje bilo tesko naci po nominalnoj ceni, a kod preprodavaca su bile jeftinije od mobtelovih zato sto je 2000-te mobtel imao znacajno bolju pokrivenost od telekoma (izvan vecih gradova je postojao citav niz manjih mesta u kojima bi sa telekomovom karticom bili nedostupni), pa je za njima potraznja i bila manja.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

tomas.hokenberi, to si upravu za pokrivenost signalom toga se i ja dobro secam da je mobtel imao bolju pokrivenost.

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Moj prvi je bio Siemens S4, a ne secam se ni godine kad je uzet ni cene :) Znam samo da je negde oko 1998. ili sl. dok je SIM kartica placena 150 DM.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Prvi telefon ... Bio je to Nokia N-Gage QD (ako izuzmem Nokiju 3310 koju sam dobio kao klinac).Ne znog igrica,vec odlicne tastature.Bilo je milina kucati tone SMS kao i chatovati preko IRC-a sa QD.Morao si to raditi sa 2 ruke kao da drzis dzojstik.Nije qwerty ,ali ... zato sam zavoleo qwerty :)

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

MOj prvi telefon je bio cuveni R310 :D
Ubedljivo najjaci telefon...pa igrao sam sa njim fudbal,basket, skok sut, kupao ga, busio zidove sa njim... :lol: sve dok ga jednom nisam potopio u kriglu sa pivom a tek posle video da mu fali sraf...tu mu je bio kraj... :smutny: mada me je slizio dobrih 6 godina...ne zaboravno prijateljstvo....
Evo i slike:Slika

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

cure2fast, ja sam ga takodje imao , nije mi bio prvi, ali ubedljivo najbolji telefon koji sam do sad imao (uz 6220c). Znaci bukvalno sam mu radio sve ovo sto i ti i on je sve uspesno preziveo. Cim bude viska para kupicu ga opet sigurno.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

cure2fast, drugar moj je imao taj telefon i za vreme jednog pijanstva ga je stavio i casu spricera i pozvao se :lol: telefon je i posle toga radio :D .

Sad kad bih ga naso u dobrom stanju kupio bih ga! :wink:
and justice for all...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Dream Weaver, video sam ja skoro na oglasima ali lik trazio nesto oko 70-80 eura. Samo sam se slatko nasmejao i rekao: "Hvala lepo dovidjenja".

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

jerkann, mnogo je kume!

30 eura do 40 ako je u odličnom stanju. Taj fon i t39 od eriksona bi rado opet posedovao i samsung n400 :-D
and justice for all...

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Ja sam pre par meseci uzeo nov novcat R310s (plavi) sa folijom na ekranu za 3000 din. Inace moj prvi tel je bio Siemens A55 koji i dan danas radi kao sat, star je oko 7 god, samo mu je maskica malo oguljena.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Spartak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Pon, 20. Maj 2013. 23:58
:: t700i
:: xperia x8

Vas prvi mobilni telefon :)

Post od Spartak »

Nisam nasao na ovom forumu diskusiju na ovu temu, pa me malo zanima koji je vas prvi telefon, kada ste dobili prvi mobilni, slike itd :).
Evo ja prvi da pocnem, prvi mobilni telefon sam dobio 2005. godine i to je bio Sony Ericsson J210i, secam se kada sam pokusavao da prebacim mp3 pesme ali nije moglo jer nije podrzavao ili je jednostavno imao malu memoriju :)
Slika

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Vas prvi mobilni telefon :)

Post od iamivan »

Sony Ericsson K750i. :smile:
Sećam se one reklame kada ljubavni par škljoca prirodu i životinje u pokretu zahvaljujući Cyber-shot tehnologiji i koliko je kamera od 2 Mpix tada bila "uauuuuu". :grin:

Odgovori