Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od sugarcoated_ass »

telep, nemoj tako... pocece oni da traze i telefone, ali cim strancima vrate pokradene biciklove. Eto, bar su nesto poceli da rade. :lol:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od telep »

Ja se nikada nisam ni nadao da će naša policija nešto da nadje.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od dzonsi »

Drugaru su ukrali telefon,otisao je u stanicu,kod njega neku i prijavio,i naravno nisu ga zvali,nista...Posle dva meseca skoro,igrom slucaja on upozna nekog pandura,kaze mu za to,ovaj ga iscima da dodje u stanicu da donese podatke,i dan-dva posle ga zove lik i kaze dodji u stanicu,doci ce decko da donese tvoj telefon(Ovaj ga je naravno kupio preko oglasa...),eto koliko im treba vremena da ga nadju...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od telep »

Da, sama metoda pronalaženja očigledno radi bez problema, samo treba neko drugi da počne da radi, tj isti oni koje mi finansiramo.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od djosa@ »

Mom drugaru,su ukrali tel dok je bio na bazennu...Kreten nosio na bazen...SE ARC S...Srecom imao je post.p broj u telenoru...Otiso i prijavio,nakon dva dana zvali ga da dodje po svoj fon...Narkos koji mu je ukrao fon,prodao ga za 2000 din....A taj sto kupio fon je po meni najveci KRETEN :lol:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Behemoth »

Da meni neki narkos ukrade telefon i da saznam ko je,proveo bi se gore nego svi oni u Crnoj Reci.
Zato telefon i licna dokumenta strogo u dzepu drzim,nikakve torbice,tasnice i slicno.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od siki069 »

@djojsa: kakve veze ima što je imao postpaid broj u Telenoru. Mogao je da ima i prepaid. Dovoljno je samo da je znao IMEI od telefona ili zadnji broj SIM kartice koju je u njemu koristio. Jel mu Telenor ili MUP našao telefon?
Taj narkić je baš bio u krizi. Obično ne prodaju baš tako jeftino.

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od djosa@ »

sory dugo nisam bio na ovoj temi.Pa mislim da ima prednosti,jer on nije otiso u policiji.Nego je nazvao telenor,i opisao sve.Pa su valjda oni pokrenuli potraznju.Sobzorom da kod nasih policajaca,obican gradjanin tesko dobije ukradeno nazad.Al zato pravna lica,u sto kracem roku...

kobi87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 24. Nov 2013. 23:34
:: samsung
:: nokia

Dobro vece ljudi

Post od kobi87 »

Dobro vece.Ja se izvinjavam,nisam znao gde da postavim pitanje...nadam se da ce mi neko pomoci?Naime,radi se o nadjenom mobilnom telefonu,SONY XPERIA,ne znam koj model,ortak bi hteo da ga zadrzi ali boji se da mu ne dodje policija na vrata ako ga nadju nekako,zasad mu je iskljucen.Da li neko zna sta dalje,kako da ga normalno koristi al da ne cvika od policije...jer mogu da ga terete da ga je ukrao,a nije.Trazio je na netu ali nista nije nasao....tipa promena imei-a i sl .Molim vas pomozite

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od miodrage »

Neka ga on lepo vrati. Kakvo crno zadrzavanje, pa jesmo mi Divlji Zapad postali?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od artifex »

Sto bi ga zadrzavao? Siguran sam da je u telefonu ostala bila sim kartica ,neka nadje neki broj upisan kao 'mama' i nek pozove da se to vrati vlasniku...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Behemoth »

Ja sam prosle godine jednoj devojci vratio telefon,nije mi rekla ni hvala.
Al bukvalno
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Martin Mystere »

Nisi valjda očekivao neki posebni vid zahvalnosti... : p

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Chobby88 »

Behemoth,
Ja bi joj ga vala istog momenta oteo iz ruke i razbio o beton.
Kakva osoba treba da budes pa da ni hvala ne kazes. . .

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Cedogares »

To govori o njoj, tebi svaka cast.. Vratiti, mnogo bolji i dugotrajniji osecaj od kratkotrajnog uzivanja u pronalasku..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Deksi »

kobi87, neka ga vrati i spavace mirno.
Behemoth, ti si dokazao svoje postenje a ona njen stepen itelegencije. :wink:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Coni »

Mali off, pre desetak dana našao sam novčanik pun deviza i dokumenata, devojka našla tu devojku čiji je novčanik preko fejsbuka, odneli joj a ona ni hvala. Šta je sa ljudima.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Freyr »

Isti slucaj, pre godinu dana krenem na pijac i nadjem note 2. Kad mi srce nije stalo :P
Naravno odem i nadjem se sa tom devojkom odmah i vratim tel i isto, ni hvala mi
nije rekla, ponasala se drsko bas. Ja sam prosto ostao zbunjen, ni svesma nije koju je ludu srecu imala jer sam
slucajno naisao ja i pokupio ga a ispao joj je u delu gde su oni ulicni prodavci sto valjaju sve sa cebeta na trotoaru,
stvari iz kontejnera itd. Nesto.ne verujem da bi ga videla vise ikad da ga je pokupio neki od njih :uhuh:
12 godina na forumu!

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od Layne_Staley »

Ja sam 2 puta u zivotu naalzio stvari:

Jednom sam nasao telefon u skolskom, bio sam 3 god gimnazije (a to je bilo nas davno, tipa 2002) , pa je tada ta minijaturna nokija koju sam nasao bila hit.. Pozvao sam sa istog tog telefona kontakt pod imenom Mama, nije imala kredita mucenica (kasnije se ispostavilo da je zensko). Pozvao sam sa mog telefona isti broj, lepo objasnio zeni, ona mi rekla kako se zove vlasnica telefona, u koji razred ide... Ja otisao na fizicko(ona je tada imala fizicko), vratio joj telefon.. Ona presrecna.. Zahvaljivala se 10000 puta.. A meni ostade neopravdani jer sam furnuo sa tog casa..
Drugi put sam nasao 14000 din ispred faxa, u koverti bez obelezja... Prvo sam mislio da je skrivena kamera.. Shvatio sam, ako odnesem u policiju, potrosice ga za 10 sekundi.. Onda sam ga ha potrosio za 1 dan :) castio skoro celu igraonicu hasom i picem ;)

Dakle, ja sam izgubio novcanik sa 200 eura i nesto dinara.. Nije mnogo, ali opet... Nikad niko nije nista vratio.. Barem novcanik da je vratio, bio je poklon..
Ukrali su mi 2 telefona davno... Nista od toga...
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

dany87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 26. Nov 2013. 01:28
:: nokia
:: nokia

Re: Ukraden mobilni... Šta dalje?

Post od dany87 »

Koby87 a gde je tvoj drug nasao telefon u kom gradu i kada? Ja sam pre par dana izgubila telefon Sony Ericson i prijavila policiji :-)

Odgovori