Punjac za poneti

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Mirko BGD, nadam se da ga nisi isprobao da bi doašo do tog zaključka. Sasvim je logično da se baterija telefona koja radi na 3,7V puni izvorom veće voltaže i da 1,5V ne može da ga napuni nego samo produžava agoniju.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Mirko BGD napisao:MadScientist, taj uredjaj je DNO DNA. nemoguce je da napuni bateriju nego samo odrzava nivo baterije....
sto i ne bi bilo toliko strasno za hitne situacije da se ne kvari brzinom svetlosti. Kablovi sustrasno lose nalemljeni, pa ako vec ne postoji drugo resenje (kao u ovoj situaciji), onda makar treba da se preleme kablovi pre puta. Inace uredjaj koji sam ja dobio nije imao kablic za novije Samsunge (valjda je to neki propriatary microUSB).

Ja sam za to da se za put nabavi dodatna, po mogucnosti dupla baterija kad god je to mobuce.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo kako mozete napuniti svoj telefon. 8)
New alternative charging solution debuts

Providing free and environmentally friendly electricity for mobile phones, the Nokia Bicycle Charger Kit consists of a charger and dynamo, as well as a holder to secure the phone to the bike. When the kit is installed, the dynamo - a small electrical generator - uses the movement of the wheels to charge the handset through the standard 2mm charging jack used in most Nokia mobile phones. Lambeek continued, "You must look at a number of things when it comes to power management - such as ensuring the phone's operating system is as power-efficient as possible. Now, with our innovative bike charger, people get even more freedom to use their Nokia without worrying about battery life. Bicycles are the most widespread means of transport in many markets around the world, so this is just one more benefit to be gained from an activity people are already doing. This is a great solution to a real challenge, whether people will use it due to limited access to electricity, or to be more environmentally responsible." The kit will be available before the end of the year in selected retailers and Nokia online and branded retail.
Slika

Slika

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nije da nije inventivno, ali primenljivo u ravnici. U Beogradu koji je izuzetno brdovit, se čovek sasvim dovoljno umori i od običnog "veslanja", a dinama dodaje težinu. Koliko god izgledalo malo, uopšte nije.

Nego IDzO, što ovaj tvoj bajs nema kočnice :D :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

gargamel4, e pa sad ti hoces i kocnice i da dzabaka punis mobilni. Ne moze tako! Biraj jedno od ta dva. :P :D
Nokia suggest it will cost around €15. Pricing will likely be higher in western markets, where the target audience is smaller. Those using the accessory will need to maintain a speed of around 4 mph (6 kph) in order to provide sufficient energy for effective charging. Charging times will obviously vary, but Nokia say that a 10 minute journey will produce enough power for 28 minutes of talk time or 37 hours of standby time. The charger will match the efficiency of a standard charger (AC-3) when the bike is travelling at 12 kph and will work between speeds of 6 and 50 kph.
Jos neke informacije mozete videti u PDF dokumentu -> KLIK

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

gargamel4, ima kontru :D Dobar je fazon stvarno jos samo da kazu koliko kilometra trebamo da predjemo da se napuni telefon :roll:
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

gargamel4,izgleda da je ovaj IDzO-v bajs - kontras... :wink:
dimi89,verovatno neku razdaljinu prosecne etape na Tour de France-u... :D
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Cekamo user review nekog nesrecnika iz bolnice i sliku kako igra igrice na napunjenom telefonu :lol: :lol: Covek izabrao da puni mobilni :lol:

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Evo nasao sam ovako nesto sta je sigurno bolje od tog Nokia resenja. :D Cooler Master Choiix Power Fort

http://www.interfejs.tv/prilog.php?ID=8189

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

E ovo je odlicna stvar!!! :D
Ako neko ima info gde ima da se kupi kod nas, molio bih da mi posalje informaciju na PP. ;)

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Nazalost nigde ne pise gde i koja cena, al' raspitao sam se na njihovom forumu tako da ako mi odgovore javljam na pp.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Fantazija. Hvala MadScientist, na informaciji. Znaci, sad je stvarno lako i komforno ici na celodnevni izlet i poneti i mobilni i digitalac i ostalo i ne brinuti da ce zbog dosta slikanja, snimanja ili pricanja mobilnim zafaliti baterije za ceo dan.

Isto bih voleo da saznam gde ima da se uzme ovakav punjac. :wink:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Nema na cemu vlada1970, inace nasao sam jos jedan znimljiv model i to MiniPAK

Slika

MiniPAK je jedan od retkih punjača ovakvog tipa već dostupnih na tržištu

Firma Horizon počela je s prodajom ranije najavljenog uređaja MiniPAK, kompaktnog punjača gadgeta pogonjenog gorivnim ćelijama. MiniPAK se isporučuje s dva punjiva spremnika HydroSTIK, od kojih svaki ima kapaciteta kao 1.000 AA baterija.
Punjač ima standardni micro-USB konektor, na koji se priključuje kabel s mnogo različitih konektora za punjenje širokog spektra uređaja. MiniPAK može puniti konzole, mobilne telefone, GPS navigaciju, mp3 playere i sličnu opremu kojoj je dovoljan napon od 5 V uz snagu do 3 W i jakost struje 400 mA.
Cijena punjača iznosi prihvatljivih 99 dolara, ali proizvođač ne navodi iznos koji je potreban izdvojiti za dodatna punjenja.

Ovo bi se isplatilo, ako imate gde da kupite vodonik u blizini :D A za Cooler Master Choiix Power Fort nista ne javljaju, tako da ako neko zna ko je uvoznik za Cooler Master nek javi, jer preko google-a ga nisam nasao.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

MadScientist, ma krdzav im je taj forum! :dry:
Novi broj magazina Digital (junski broj - 97) ima ovaj Choiix Power Fort na testiranju pa ako neko kupuje taj casopis moze pogledati da li tamo pise prodavnica gde se moze kupiti.

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

IDzO, evo odgovorili su mi, citat ,,Ovo je ekskluzivan primerak od Cooler Mastera koji je ove godine prikazan na Cebitu. Uskoro cete moci da ga nabavite kod nekih od distributera Cooler Master opreme - Desk - Beograd, PIN - Novi Sad, CT - Beograd...Kada budemo imali precizniju informaciju, obavesticemo vas ovde." Tako da ako si iz Beograda ili Novog Sada raspitaj se hoce li skoro doci

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Hvala na informaciji. Pogledacu taj forum s vremena na vreme da vidim da li su ostavili precizniju informaciju. Nisam iz BG i NS ali to nije problem, jer se moze sve resiti brzom postom. Samo jos da se pojavi u prodaji... :D

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ja nadjoh informaciju da je predvidjena cena za Cooler Master Choiix Power Fort 42 funte britanske.

LINK

A vlasnici iPhone 3G i 3GS imaju bas super punjac ( blago njima ;) ):

Slika

http://www.youtube.com/watch?v=FIAQaHcfYtQ

http://www.raidentech.com/ipa30pochfor.html
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Ovaj punjač zahteva vašu snagu a ne neki izvor energije kao što je struja ili baterije...jer tamo u nekoj šumi ili nekom udaljenom prirodno odsečenom od struje mestu nema jednostavnog izvora energije. Ovaj punjač je idealan u hitnim situacijama gde nemate pri ruci bilo kakav drugi način punjenja telefona. Jer uz pomoć okretanja poluge ili ti kurbe možete puniti telefon ili baterijsku lampu koja je u njegovom sastavu.Punjač je dovoljno mali da može stati u džep ili tobru ili neki ranac ako ste se otisnuli ka nekom vrhu ili ako ste na nekom celodnevnom festivalu.Dobijate punjač za skoro sve mobilne telefone kao i iPodove tj. iPod 3G, iPod 4G, iPod Classic, iPod Color, iPod Mini, iPod Nano, iPod Nano 2G, iPod Nano 3G

Slika

:D Cena 1299 rsd

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ako mozes MadScientist, posalji mi link na PP gde ima ovaj rucni punjac da se kupi kod nas.

Inace, ja imam jedno pitanje jer mi nije sasvim jasno nesto. Upust da vam kazem na sta naleteh na netu. Naleteh na ove portable punjace na sajtu https://powertraveller.com/iwantsome/primatepower/ i pregledavajuci proizvode, cini mi se da je ovo nesto najpouzdanije sto postoji. Ne samo da imaju proizvode koji pune laptop-ove, nego i sve uredjaje koji mogu preko usb-a da se pune. A cim vidim da ih koriste i expedicije na planinama i u pustinjama, uopste expedicije koje dugo borave u divljini i vojska pri tom, mogu samo da pretpostavim da su vrlo pouzdani. Imaju i iste proizvode koji su bukvalno nezavisni od struje, jer mogu da se pune preko solarnih panela. Kad bih imao para, uzeo bih powergorilla-u i zavrsio posao. :)

Ali mi je skupo, pa mi je najzanimljiviji powermonkey-classic V2 i powermonkey-eXplorer. Jedan se puni samo preko struje, a drugi preko struje plus ima manji solarni panel, pa je totalno nezavistan. 45,44 evra i skuplji 84,50 evra.

Slika

Sad sta mene uopsteno zanima, posto se u struju ne razumem mnogo :

- ako kazu da je kapacitet baterije ovog powermonkey-a 2200mAh, da li to znaci da treba da podelim kapacitet te baterije sa kapacitetom baterije na svom mobilnom i da tako izracunam koliko puta mogu u potpunosti da napunim mobilni? I ako ga koristim za napajanje nekog drugog mobilnog uredjaja, ista prica vazi. Jer me zbunilo u nekim review-ima na netu, za neke druge portable punjace, gde su napisali da baterija ima kapacitet, na primer, 1800 mAh a daje mogucnost samo jednom da napuni neki uredjaj, a znam pouzdano da taj uredjaj koristi najjacu 1000 mAh bateriju. Pa me zato zanima, da li je moja gore racunica tacna, ili se struja negde gubi pri napajanju. Jer, da ne bude zabune, ja kapiram da ako powermonkey napunim do kraja kod kuce pa odem na 2-3 dana na plac, moram da racunam da ce on drugog ili treceg dana izgubiti nesto energije, ako tad prvi put punim, ali ako napunim ujutro powermonkey, i vec za 5 sati imam potrebu, posle dosta slikanja mobilnim, da punim bateriju, ne bi trebalo da je izgubio nesto mnogo energije.

Hvala unapred, Vlada ;)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

stolegrom
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 05. Jan 2009. 18:32

Post od stolegrom »

Nemojte biti smesni i bacati pare na kojekakve eksterne punjace. Mozete napraviti i sami.

Trebace vam drzac baterija (jedan od ovih, po zelji):

- za 2 baterije

Slika

- za 3 baterije

Slika

...ili za 4 baterije

Slika

Gde ih nabaviti? -> Klik

Na njemu vec imate 15 cm-a zice. Dakle, fali vam samo napojni konektor. Ili ga mozete skinuti sa nekog starog punjaca. Spojite zice drzaca baterije i napojnog konektora (al nemoj da pobrkate cele 2 boje :) ), ubacite baterije i vooozi misko. 8)

Troskovi: 150, plafon 200 dinara. :D

Odgovori