iPhone 4 - telefon godine 2011

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

djoni napisao:Tako da su aplikacije koje sam ja mogao da pokažem burazeru većinom bile one koje su prethodno napravljene za iOS, a ja sam mogao samo da slinim dok je on pokazivao neke od aplikacija za iphone: npr pristupao hardu sa iphonea i puštao divx filmove sa kompa u realnom vremenu, sa titlovima, bez prebacivanja i bez čekanja; ili proveravao na live kamerama saobraćajnu gužvu u različitim delovima BG - takvih aplikacija za Android još uvek nema.
Kako bre nema? Pa to mogu sa Samsung i5800 sa AllShare DLNA aplikacijom. I da reprodukujem medije sa PC-a i da medije sa telefona reprodukujem na PC-u ili DLNA kompatibilnom uredjaju i cak da posredujem izmedju PC-a i DLNA uredjaja (kao sto je Samsung TV).

Sto se tice Live kamera pa to mozes i na Java "dumb" uredjajima.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Meni je i dalje bullshit da se u februaru 2011 proglašava najbolji uređaj za 2011. godinu. :disgust:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

araphel, tako je to i sa automobilima, kao što je Nissan Leaf već proglašen za auto godine 2011.
Inače, i ja sam sličnog mišljenja kao djoni . Igrice na androidu ne mogu da priđu onima na iPhone-u/iPod-u. Ja na iPod-u 4g (koji uglavnom koristim za igrice i skype) imam igrice koje mnogo bolje rade i izgledaju nego na Legendu. Takođe imam igrice koje su "teške" i preko 300 Mb i koje izgledaju kao na konzoli. Sa druge strane mnogo me nervira iTunes i ostala apple ograničenja. Da je iPhone dobar, jeste, a da li je najbolji to je subjektivno, ali sigurno ne bih dao 600-700 € za njega.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

tomas.hokenberi napisao:Kako bre nema? Pa to mogu sa Samsung i5800 sa AllShare DLNA aplikacijom. I da reprodukujem medije sa PC-a i da medije sa telefona reprodukujem na PC-u ili DLNA kompatibilnom uredjaju i cak da posredujem izmedju PC-a i DLNA uredjaja (kao sto je Samsung TV).

Sto se tice Live kamera pa to mozes i na Java "dumb" uredjajima.
Ok, to su bila 2 primera aplikacija, ali nisam naišao na kvalitetne predstavnike za android do sada. Pomozi mi onda da nađem odgovarajuće aplikacije za Android :)
da ne bude da nisam tražio, progooglao sam sad i spominju Orb Live na androidu sličnu kao Air Video za Iphone, ali kažu da je kvalitet video reprodukcije mnogo lošiji. Što se tiče Allshare, ako sam dobro shvatio radi samo na Samsungu?

Da ne bude zabune, tražim nešto ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=Xbtut6EFwxk

a evo kako izgledaju kamere:
http://www.youtube.com/watch?v=koZJLRX0p_w

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

iKe napisao:Ja na iPod-u 4g (koji uglavnom koristim za igrice i skype) imam igrice koje mnogo bolje rade i izgledaju nego na Legendu.
Sasvim normalno pošto legend nema grafički čip a i duplo je slabiji od iPod toucha, inače i na androidu imaš igre od po 300-400 MB, takođe imaš i dungen defenders koji pokreće unreal engine.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

To stoji za Legend i iPod 4, ali moraš se složiti da je mnogo veći izbor kvalitetnih igara za iOS nego za android (trenutno).
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Što se tiče igara da tu je svakako iOS mnogo bolji izbor pošto ih ima mnogo više, mada bez hardverskih dugmića za mene nema igranja nekih ozbiljnijih igara.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

iKe napisao:tako je to i sa automobilima, kao što je Nissan Leaf već proglašen za auto godine 2011.
Cekaj? Iako je iPhone 4 proslogodisnji model?
Verovatno se misli na model koji ce obeleziti 2011 god, to jedino ima smisla. Jer je 2010 obelezio HTC-ov Desire kao telefon godine definitivno i bez daljnjeg :) Ali opet... Ne bih se bas obazirao preterano na ovo proglasenje, mislim da Cetvorka pored Galaxy S2 i Atrix-a ipak nema sta da trazi. Sto ne znaci automatski da se nekima ne svidja (da ne kazem zaljubljeni u njega). Bice on popularan sigurno, ali najbolji... Ha-Ha.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E pa posto ste osuli paljbu da se i ja prikljucim, djoni svaka cast za komentar. Imam Android i izuzetan je ali vizuelni utisak koji ostavljaju aplikacije za iOS u odnosu na one za Android je daleko ispred a cesto i funkcionalnost, mada je cinjenca i da se sa razvojem tih aplikacija pocelo ranije pa se dalje i stiglo. Ali jedna od stvari koja ti treba je svakako VLC Remote, ima za oba sistema i jalo lepo radi a ima, cini mi se, sve sto si pomenuo.
Mozda talva kategorija i postoji u smislu neke preporuke za pocetak tekuce godine a svakako ce taj famozni iP5 barem u necemu biti bolji od 4rke pa makar i samo u trajanju baterije pa svakako (sve i da konkurencija sedi skrstenih ruku a nece) ne moze ostati proizvod sa tim statusom do kraja godine.

I za kraj parodija na cuveni marketing:
http://static.someecards.com/someecards ... ewater.jpg
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lobachewsky, nisi procitao moj posednji komentar, radi se o telefonima koji su vec u serijskoj proizvodnji. Video si koji su bili nominovani. Jasno da ni Galaxy S nema sta da trazi pored S II. S II nije ni bio nominovan, jer jos nije ni proizveden. Prototipovi se ne racunaju, samo finalni serijski proizvod.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Lobachewsky, U pravu si što se tiče automobila, jer se bira model koji će obeležiti narednu godinu. Ovde se radi o tome da iako se nagrada zove Global Mobile Awards 2011 i dodeljuje se u 2011. godini, bira se u stvari model iz prošle godine, tačnije onaj model koji je u komercijalnoj upotrebi bio pre 29. novembra 2010. godine.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

Cinjenica je da je iPhone 4 mnogo "hype-ovan" po izlasku na trzistu (ne mislim na problem sa signalom), pa se odatle stice utisak mega popularnosti koja se u velikoj meri odrazila i na tekucu godinu. Ali, titula cetvorke kao najboljeg modela i u 2011 godini, vec u februaru, ne pije vodu, ma koliko ljubiteljima "jabuke" to imponovalo. U cemu to sve najbolji?

Isto je i sa pomenutim primerom auto industrije, isto je i sa jos nekim drugim dodelama. Te titule dokazuju trenutnu zainteresovanost, nista vise. Ne smatram sebe "hejterom" iPhone-a, rado bih ga koristio da je cenovno dostupan, jer je dizajn ko zmaj, ali brate sto je mnogo mnogo je sa tom "iEverything" euforijom... mogu samo da zamisljam masovno padanje u trans kad se pojavi iPhone 5... :roll: :dry:

miodrage, imas cast... :D
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Evo, malo sam pregledao po netu, pa moram da razocaram sve ljubitelje Desire (HD) uredjaja. Naime ovaj telefon nikad nije bio pobednik 2010, vec je to bio HTC Hero.
Evo pobednika 2010: http://www.globalmobileawards.com/histo ... s_2010.htm
Evo nominovanih za 2011: http://www.globalmobileawards.com/awards/nominees.htm

Kao sto vidimo, iako je Desire (obican a ne HD) bio nominovan, a licno mislim da nema sta da trazi pored Galaxy S, nijedan nije pobedio :D

Randy, odlicno si primetio, tacno je da "iEverything" ima i stalno stice sve vecu popularnost. Da se poszabavimo malo i tim fenomenom.
HTC je izbacio odlicne uredjaje, i to niko ne moze da ospori. U High-end klasi, i Samsung isto. Mislim da cemo tu svi da postignemo konsenzus. Ali zasto se onda iPhone izdvaja od drugih?
Da pogledamo malo situaciju.
Home screen iPhoneta je ja mislim svima poznat, a ako se pogleda Galaxy S, neodoljivo podseca na njega. Vizuelno takodje na prvi pogled razlike su jedva primetne. Do popularnosti iPhoneta, HTC je izbacivao uredjaje sa tastaturom, i rezistivnim ekranom. Od tada, izlaze samo uredjaji sa kapacitivnim ekranom (ajde da poverujem u to da su tehnologijom za izradu istog ovladali znatno kasnije), i bez tastature. Uopste, proizvodjaci se od 2007. od izlaska prvog iPhona, utrkuju u tome ko ce da izbaci iPhone killer. Pa ko je tu lud?
Znachi sa jedne strane imamo fanove, a sa druge hatere, svi tvrdi u svojim stavovima, i sada firme proizvodjaci se trude da izbace nesto sto lici na iPhone, sto bi trebalo da je bolje od njega, ali ipak nije iPhone. Interesantno. Da vidimo dalje, iPhone je prvi uveo cuveni "slide to unlock". Koji danas TS telefon to nema?
Usput, zaboravih da napomenem, sve te kompanije izbacuju desetine modela godisnje. Sve su to dobri uredjaji, neki bolji, neki losiji. Imamo vrlo impresivne i dobre masine, tipa pomenuti Desire, Galaxy S, Motorola Droid. Najavljeni su zaista revolucionarnbi uredjaji tipa Galaxy S2, koji treba da ima Tegra 2 procesor na iGHz dual-core, i sa grafickom akceleracijom koja ce biti u rangu nekih slabijih racunara...
Sa druge strane Apple izbaci jedan jedini model svake godine, i masa jednostavno poludi. Nokia jeste prodala najvise uredjaja, ali ako se gleda popularnost jednog jedinog modela, iPhone 4 je potukao sve rekorde. Ne postoji nijedan model telefona koji je prodat u toliko primeraka. Brend da, model NE!
E to iPhone 4 cini telefonom godine 2011!
A sada malo vi :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

@miodrage, ja se u potpunosti slazem sa svim sto si naveo :D

a da ne pominjemo jos multi touch, stavljanje samo jedne (home) tipke i sve ostalo, a sto se ekrana tice, tj.njegog odziva na dodir, pocevsi od onog originalnog iPhone-a kojeg sam imao kada ljudi oko mene nisu culi da iPhone postoji :o preko 3G, 3Gs, sada do 4-vorke i dan danas niko tu jos nema sta da radi. mogu drugi da naprave vecu dijagonalu, vecu rezoluciju(osim od iP4 ) :lol: , napisati da ima vise boja, napraviti u nekoj superAMOLED tehnologiji ili sta znam kakva sve cuda, daleko je to jos uvek. trenutno koristim N8 koji je odlican uredjaj, ali sto se tice ovog sa ekranom, nema sta da trazi :P

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

gangsta, Ala si se ti nalupao, nema niko ništa da traži hahahahahaha. Mala doza realnosti ipak nije na odmet.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

:D uzmi da koristis te telone pa pogledaj...
ne kazem ja da je na iP sve najbolje, ima i on svojih losih strana...ali za displej je tako i ostajem pri tom

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

sto se tice ekrana,mislim da si opalio glupost Samsung je tata mata,i zalosno je porediti bilo sta sa S-Amoled ekranom...
ama bilo sta..

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

gangsta napisao::D uzmi da koristis te telone pa pogledaj...
ne kazem ja da je na iP sve najbolje, ima i on svojih losih strana...ali za displej je tako i ostajem pri tom
Uzmi ti da koristiš pa ćeš videti, galaxy s i iPhone 4 imaju najbolji touchscreen koji danas postoji i tu nema nikakve razlike, sigurno to ne proizvodi apple da je to neka njihova ekskluziva. Mada ovo nije tema za ovaj ili onaj su najbolji sve ostalo je smešno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

ne možeš nikako ljubiteljima iphone ( a i apple uopšte) objasniti da apple ne proizvodi ništa. ekran za iphone pravi lg. samsung i ostali ostalo...

a iz te pogrešne percepcije potiče fama o nekom specijalnom apple kvalitetu...

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

e ljudi strasni ste, ne zanima me ko sta proizvodi i na koji nacin dolazi do toga, ja kazem da je reakcija ekrana (odziv) na iP bolja i dan danas nego na svim drugim tel (za mene) i necu vise da raspravljam o tome :) a sAMOLED nema nikakve veze sa tim, imao bi da sam poredio boje, kvalitet slike i ostalo...

Zaključana tema