Šta se dešava sa mobilnom telefonijom?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Da li se to samo ja vidim, ali cini mi se da je u celoj ovoj SEK-i Samsung najvise napredovao dok su svi ostali imali velikih problema?

Nokijina profitabilnost je pala enormno, SE vec 2-3 kvartala belezi po 200-250 mil eur minusa, LG je ipak u plusu (nesto manje od Samsung-a).

Apple je prica za sebe - oni bi imali profit i cigle sa nacrtanom jabukom da prodaju

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Lesa sacekacemo novije izvestaje i videcemo kako ce da prodje Nokia jer je izbacila neke nove modele + jos se dobro prodaje 5800.....Samsung i LG konstantno se bore i naravnoda su u plusu jer us oba proizvodjaca drasticno poboljsala i kvalitet i asortiman proizvoda a cene su da kazem ostale veoma pristupacne....Sto se tice SE-a on je ovde tuzna prica a moglo je sve da bude drugacije da je izbacio one modele koje je najavio....Mislim da ni Xperia 2 nece da ga iscupa njemu treba naslednik K800i i jos pojedinih modela.....Nazalost moram da primetim da motorolu vise niko i ne spominje mada izbacili su neke modele ali....Sto se tice applea oni su sasvim zasluzili da i cigle prodaju sa njihovim znakom jer su najvise pokazali od svih.....Mada sad cemo da vidimo sta ce da kazu zbog onih eksplozija telefona 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Sta su to najvise pokazali, tako ti dzema u tegli?! Ja ne vidim da je ovaj 3GS doneo nesto revolucionarno... Vise su doneli Omnia HD i sl aparati...
A i LG ima odlicnu prodaju, jer u stopu prate samsung kad je u pitanju kolicina modela :) mogu skoro svakom samsungovom da nadju rivala.
Nokia E71... Elegant, but deadly

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Slazem se za LG potpuno. Poseldnjih 2 godine su bukvalno u jurisu. Kad sam govorio o napredovanju mislio sam na zaradu - koliko god se nekom svidjli korejski modeli ill ne - zaradjuju pare, a to je u poslu najbitnije.

Mislim da ce u sledece dve godine top 3 lista da bude Nokia, Samsung, LG

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Kapoerist iPhone kad je izaso je bio moras da priznas na neki nacin revolucija....3GS je samo poboljsan model(hardwerski) i naravno u njemu nova verzija OS-a.....Sto se tice LG-a oduvek sam bio njegov fan(modeli su im uvek bili po meni dizajnerski najlepsi ali su imali dugo vremena retardirano glupe propuste tipa kamera bez tona..) i sad mi se jos vise svidjaju jer su izbacili S-class UI koje je fenomenalan i time resili njihov najveci problem kod dumb telefona... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ok, tu se slazem, jednim delom 2G jeste bio revolucionaran. Al ostalo, a-a. :)
A LG ima vrlo lepe planove :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ај да не отварам нову тему, пре неки дан сам био у БГ-у и другарица хтела да купи телефон па ја реко ајд да погледам мало нове моделе и кренем са њом. Е сад ушли смо у преко 20 продавница и слушали једну те исту реченицу "Немамо ЛГ телефоне, продајемо само Нокиу и Самсунг" :blinky:

Јесте да нисам обилазио продавнице око 8 месеци од кад сам купио садашњи фон али нисам могао да верујем да више нико не продаје ЛГ. Не само ЛГ већ ни Сони Ериксон (Моторола је мисаона именица). На питање зашто немате ни СониЕриксон добијао сам различите одговоре: лоши су за сарадњу, кваре се, нема делова...

Једини ЛГ који сам видео у неким радњама које нису специјализоване за Нокију и Самсунг је био колачић и КФ750 у ТехноМаркету за 27 000дин.

Мене интересује шта се десило на Београдском мобилном тржишту па више не можеш да купиш ништа сем Нокије и Самсунга?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Little proince takva je situacija i u Nisu(doduse sad su malo korigovali pa ima radnja koji imaju LG modele ili mogu da naruce) a sto se tice BG-a to mi je tesko da poverujem jer sam ja iso u BG da kupim telefon u nisu ga nije bilo....Nas narod cuo za Nokiu i sad za Samsung(u nisu svaka radnja ima SE-telefone) i to kupuju tkao da radnje to i prodaj.....prosta racunica...... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

И мени било тешко да поверујем али они који хоће ЛГ а вали и СЕ мораће да га наручују а то је оно што ја не волим. Ја волим да га опипам, тек онда знам да ли ми се свиђа и да ли ћу да га купим јер слике и спецификација је једно а уживо је сасвим друго :disgust:

Баш сам мислио да ће неко из БГ-а да ме демантује и каже да сам убо погрешне продавнице али ако је тако и у Нишу... Оде нам мобилно тржиште у...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Prince kao sto sam reko sad je stuacija malo bolja u nisu sto se tice LG marke a za Se je totalno drugacije.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Ocigledno je da je problem do distributera za SE i LG. Ovi iz Nokie i Samsunga rade svoj posao, mada Samsung po meni radi boje jer u koju god radnju udjes pune su samsunga i njihovog materiajal sto pre dve godine nije bio slucaj - sad su buvalno 50-50 sa nokiom a negde i jaci.

Sta SE i LG rade - samo oni znaju, ali da ne rade dobro to je cinjenica

Zarad svih nas nadam se da ce brzo da se opamete inace....

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Lesa nije do distributera vec je do potraznje tj. kupaca..Imas traznje ima i prodaje i distribucije i obrnuto...Doduse i do nasih prodavaca je jer da oni imaju koji LG makar i na "probi" ljudi bi sigurno kupovali ovako samo narucuju ono sto ce 99% da se proda.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Mislim da ovo pismo najvise odgovara ovoj temi, evo sta je napisao Eldar Sony Ericsson-u...
http://www.mobile-review.com/articles/2 ... r-en.shtml
Slazem se sa svim sto je receno ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Covek je sve lepo obrazlozio....Mislim da ovo pismo ide njemu na stetu jer posle ovoga svako ko ce da cita neki SE review ce da misli da nije bio dovoljno objektivan a i nismo znali da je SE toliko "dishonest" tako da.... 8)

P.S. Po meni najveca SE greska je ta sto je ugasila UIQ a pokrenila WM projekat...Zasto diraju tamo gde je vec konkurencija jaka....Ne kazem da nisu trebli da izbace X1 ali oni su ugasili UIQ da bi pokrenuli WM a u medjuvremenu izaso Andoid-OSX bije jos jace i gde ce sad??Isto kao porse sto je napravio fatalnu gresku prvo sa Caymanom(gde im je mozak bio da izbace SUV) a sad sa kupeo....definitivo SE vise ne spada u vodece proizvodjace kao sto porse ne spada vise u prestizne automobile(jesu skupi i jesu dobri ali nije vise prestiz)...ovo je naravno moje misljenje i vidjenje stvari.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

dimi89, Zasto mislis da je Porshe napravio gresku sa izbacivanjem svog aduta u SUV segmentu? :unsure:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dimi89, u ovde si se malo zaleteo. Najbolji potez je gasenje glupe verzije symbiana koja nije nasla sansu na trziste. Prelazak na WM nije los, ali greska je tajming tj. zakasnili su mnogo.

A sto se tice Porshea verovatno si misli na Cayenne-a koji je ima neverovatan prolaz na trzistu.
ovaj najnoviji model Panamera nije kupe vec je na fazonu limuzine i extra je.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Porse izbacio SUV i nisu bili loi rezultati prodaje,sad izbacuje panameru i nece da budu losi rezultati prodaje...Trebate da razmislite sta je izgubio izbacivanjem SUV vozila i Panamere....Vise ne pripada elitnoj drustvu -Ferari-Porse-Lamborgini sad je samo Lamborgini-Ferari...ZAr mislite da ce BMW i Audi da dozvole (kao vodeci u tom segmentu) da neko pokusa da se probije na njohovo trziste ? Isto tako je i sa mobilnom teleofnijom SE je mnogo birao i trazio imenjao trzista i ciljne grupe tak oda sad ne pripada ni jendoj,povremeno izbaci dobar model ali ga konkurencija ubije....Treba da se odrede trzista i modeli namenjeni tim trzistima(cilj nim grupama) i da se razvijaju (kao naprimer veliki uspeh SE W serije telefona mada pitanje se postavlja gde sada ide?) ne mozete biti u svemu najbolji..... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Мислим да сада иде добро, угасио је UIQ који је имао слаб одзив на тржишту а узео Симбијан серије 60 који има добар одзив на тржишту. Али опет ако не наставе да развијају већ наставе да скакућу неће се лепо провести. А што се тиче Виндовса нису много закаснили, тек се од 6.5 очекује доста добар успех али авај, скакутање их неће нигде одвести.

Што се тиче Поршеа ту се слажем, спустили су се на ниво Аудија а били су заиста престиж. Имају сигурну зараду у оба случаја, а у ком имају већу то је на њима да процене. У савременом капитализму није битно којој групи припадаш већ у којој имаш већу зараду :wink:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dimi89, mislim da oni nikad nisu bili u klasi sa ferarijem ili lamburdzinijem. Ove marke prave klasicne sportake, dok Prshe pravi brze aute sa stilom. Nisu ni blizu audiju jer prave samo automobile za ljude sa dubokim dzepom, dok kod audija postoje i jeftiniji modeli (za nas naravno skupi su i oni)

LittlePrince, nisu mnogo, ali opet jesu. Upravo zbog tog malo samsung ih je preskocio kao i da ne postoje. WM jeste dobar OS, ali za bolju prodaju morace da se uproste neke najednostavnije opcije i tako postane dostupan ljudima kojima telefon sluzi samo za razgovor i sms (jer je takvih najvise).

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jerkan u pravu si sto se tice WM-a i "uproscavanja opcija" jer se meni sve vise cini da WM telefonima SMS i razgovor dodje kao 2 opcija....Sto se tice porsea(i u neku ruku SE-a) on je i te tako pripadao klasi Ferarija i Lamborghinija (bio sam veliki fan porsea) a sto se tice ferarirja i lamburginija oni i te tako imaju stila i mozes sa njima i u Operu i na zurku prema tome tu se ne slazemo....Ja i dalje mislim da je pogresan korak ukidanje UIQ jer sad dolazi do razvoja teleofna sa TS-om i UIQ je mogao mnogo vise tu da pruzi od klasicnog Symbiana koji se sad prepravlja... 8)

P.S. Gresite kad kazete da nije bitan grupa kojoj pripadas i te tako je vazno drustvo i krugovi ukojima se kreces...U ranoj istoriji -srednjem veku ljudi kupuju plemicke titule jer im one mnogo toga donose a sad kupuju ulaznice u skupe country klubove ili kakve sve vec jer im se tamo pruza mogucnos da saradjuju sa ljudima jos bogatijim od njih..... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori