Upgrade slušalica i preporuka

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@blade_bre: U Vrscu na pijaci je 150 dinara (uzeo sam pakovanje u ruke). Ja sam samo pogledao i rekao kao (hvala) pa sa krenuo dalje i covek je rekao da mi ih da za 100din. Znaci kakve god da su (made in china ZNJ clasa) tebi treba samo taj konektor tako da.... :)

@topic: neko je obrisao post sa linkom za SE, evo ga ponovo ako nekome treba: link/

Poz 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nadjes prvu bolje snabdevenu kinesku prodavnicu ili tezgu na pijaci i eto ti slusalica za eksperimentisanje za 150-200 kinti ako su tvoje original i neces da ih ostetis!Sta mislis odakle njima po radnjama slusalice!? :D
Pozdrav 8)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Extra. Potrazicu,mada nigde josh nisam video...
Sumnjam da su ove moje original. Sugave su...
"made in china"
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

E ako su iz PRC-a,onda nek ti ne bude zao da ih seckas i lemis!Ja sam danas isao malo po Niskoj pijaci,dosla mi je devojka u posetu i morao sam,pa sam nasao samo neke bezveze"zenske"dzekove,bedno izgledaju i jos bednije kostaju!Video sam i kabal,dodje valjda kao produzni kabal za mikrofon ili sta vec,i to bi moglo da se secne,samo treba dati solidnu kolicinu love da bi odsekao malo kabla i bacio ostatak,a i kabal je debeo skoro kao moj malic prst i ruzno mi izgleda! :smutny:
Treba mi kompromis ova dva,da bude kvalitetno a da opet lici na nesto,kao na onim slikama!? :?
Pozdrav 8)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

E ovako stoje stvari sa ovom temom. Sad sam se vratio iz servisa. Ne moze da mi zalemi ovo jer kao previse je slaba zica. Lik je imao pojma o cemu pricam,posto sam se zadrzao pola sata,tako da ne mislim da me laze. Nego,poslao me je na neko drugo mesto, ici cu tamo ovih dana,gde imaju sve te zice, i mogu da mi odrade ovo, a kao mozda i imaju vec gotove ovakve konektore (cisto sumnjam).

Jos nesto-probao sam danas onako ovlas da spojim sve te zice. Radile su mi velike sluske,ali dosta je bio slab zvuk. Predpostavljam da je zbog toga sto sam samo naslonio zice jedne na druge...
...shit happens... keep d smile!

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Pa moze biti da je zbog kontakta,ali pre ce biti da telefon ne moze da "izgura" te velike sluske!
Mnogo je slabiji izlaz na telefonu i izrazeniji su visoki tonovi!

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Jel neko znao da ovo postoji ?!?!?!?!

http://www.additshop.com/images/accesso ... 300024.jpg

"Nokia AD-15 Audio Adapter"

Pjeeeeee. :o
...shit happens... keep d smile!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@blade_bre: naravno da DA. To se dobija u paketu sa 6630 music edition zajedno sa 256mb karticom i usb card reader-om.
You can have a look:
6630 music edition

To takodje postoji i za SE: link
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Rece u jednoj drugoj temi da ides do Svedske na neko vreme,jel bi mogao ti tamo da potrazis taj dodatak,platicu ti i meni da uzmes jedan i castiti naravno!?
Pozdrav 8)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

:-)
Da,idem. (tj. u utorak treba da mi jave za visu,ali predpostavljam da cu dobiti).
Nije frka uopste,i planiram da tamo malo svrljam i trazim stvarcice kojih ovde nema! Bicemo u kontaktu... :D
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ajd ako hoces (nista ne rece konkretno) ja cu ti dati moj broj telefona pa ces mi javiti ako ides i taman da mi ostane tvoj broj da te kontaktiram!Bilo bi lepo naci ovaj dodatak,ako pak ne nadje blade,jel bi mogao neko da mi nadje onaj"zenski"dzek sa kablom,ovaj sto sam ja nasao je metalni bez kabla,bedan je a varijanta sa produznim kablom za mikrofon mi se ne isplati jer je dosta skupo i treba kupiti dosta kabla da bi se odseklo parcence od 20-ak cm!Platicu naravno onom ko mi nadje i bio bi voljan da mi kupi!
Pozdrav 8)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ja imam obicaj da diskmen povezem na zvucnike koje pojacam do kraja (zvucnici su prosecni) i diskmen ih uspesno izgura... I to sam radio toliko dugo, da bi to sve vec odavno crklo, nego izgleda da diskmen to moze da izdrzi... E, sad... zasto mobilni ne bi mogao da izdrzi malo jace slusalice, malo je bezveze da je audio izlaz bas toliko knap napravljen za standardne sluske...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Lobachewsky napisao:Ja imam obicaj da diskmen povezem na zvucnike koje pojacam do kraja (zvucnici su prosecni) i diskmen ih uspesno izgura... I to sam radio toliko dugo, da bi to sve vec odavno crklo, nego izgleda da diskmen to moze da izdrzi... E, sad... zasto mobilni ne bi mogao da izdrzi malo jace slusalice, malo je bezveze da je audio izlaz bas toliko knap napravljen za standardne sluske...
Neko je spominjao impedansu. Pogledaj iznad. Mislim da samo na to treba obratiti paznju (ako je ikako moguce) pri povezivanju.

Lomnica,posalji mi broj moba na pp,ako ne stigne u narednih 15min (posto mi nesto ne radi taj pp kako treba) posalji mi mail. Imam ga u info-u.
Eto. Tako.
...shit happens... keep d smile!

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Lobachewsky, jel povezujes direktno zvucnike na izlaz is diskmena ili ipak preko neke mini linije, stuba, pojacala... Ukratko ja mislim da je tu otpor najbitniji, tj. ako na pojacalo ciji je otpor na izlazu 8 Ohm-a stavis zvucnik od 4 Ohm-a, taj zvucnik vuce duplo vecu snagu iz pojacala! Npr. postavis dva zvucnika jedan od 8 a drugi od 4 Ohm-a na isto pojacalo, duplo jace ce da se cuje onaj od 4 Ohm-a (jer crpi vise snage iz pojacala), a slusalice obicno idu 16-32 Ohm-a ali je cisto sumnjam da slusalice mogu nesto da naskode telefonu. Pa mislim ja sam kacio one svadbarske kutije od 400W na pojacalo od 100W pa su se cule onoliko koliko im pojacalo daje snage...

Na Nokia sajtu stoji informacija da taj adapter AD-15 dolazi u kompletu sa 6630 Music Edition

The 6630 Music Edition comes equipped with the Nokia 6630 phone, in either rustic red or traditional aluminum grey colors; an MMC reader for copying and transferring songs between the Nokia 6630 smartphone and your compatible PC; The Nokia AD-15 Audio Adapter, helping you connect your Nokia 6630 phone to a normal, 3.5 mm stereo headset or loudspeakers; and a 256 MB MMC that can easily store up to 15 CDs worth of music!

Mozda nekome pomogne u pronalazenju
http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,85808,00.html

Pozdrav :)
HOX Titanium gray

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Lobachewsky, A cime ih povezes??? 8)
Ako imas 3.5mm dzek na njima,pa ubodes u diskmen onda su to aktivni zvucnici koji imaju sopstveno napajanje i sopstveno pojacalo! Svi kompjuterski zvucnici su aktivni i mozes da ih spojis na bilo koji izvor napajanja!
Na taj nacin mozes povezati diskmen i na 5.1 sistem od 200W i zvuznici ce da "gruvaju" koliko god ih pojacas!

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

blade_bre napisao:impedansa ?
Sta je to?
I koliko sme (da li sme) da varira?
impedansa ti govori koliko ce struje da "povuku" slusalice kad im isporucis neki napon, ali to je sad nebitno. bitno je da nema tu nekih bog zna kakvih varijacija i postoje standardi u impedansi slusalica, ali u svakom slucaju da sam na tvom mestu ja bih to uzeo u obzir. manja impedansa ima da "povuce" vise struje i da vise trosi bateriju, na primer..
mkvb napisao:jel povezujes direktno zvucnike na izlaz is diskmena ili ipak preko neke mini linije, stuba, pojacala... Ukratko ja mislim da je tu otpor najbitniji, tj. ako na pojacalo ciji je otpor na izlazu 8 Ohm-a stavis zvucnik od 4 Ohm-a, taj zvucnik vuce duplo vecu snagu iz pojacala!
nebitno sad, promasio si terminologiju, ali si pogodio sustinu. pojacalo na koje vezujes zvucnike (a takvo jedno malo pojacalo postoji i u mobilnom i sluzi da "tera" slusalice) treba da bude prilagodjeno zvucnicima/slusalicama, ne samo zbog snage nego i da bi zvuk bio kako treba...
Npr. postavis dva zvucnika jedan od 8 a drugi od 4 Ohm-a na isto pojacalo, duplo jace ce da se cuje onaj od 4 Ohm-a (jer crpi vise snage iz pojacala),
ne mora da znaci. malo je oftopic, ali to nije bas toliko jednostavno, pa da se sad bas ne bakcemo sa tim. neko bi mogao da pomisli da su zvucnici od 4oma "jaci" ili "glasniji" a to nije bas najtacnije, pa zato kazem...
mkvb napisao:Pa mislim ja sam kacio one svadbarske kutije od 400W na pojacalo od 100W pa su se cule onoliko koliko im pojacalo daje snage...
mogao si da sje*es zvucnike/membrane samo tako (pod uslovom da si otpanjivao pojacalo do daske).

nije samo snaga u pitanju, vec se i pojacalo drugacije ponasa kad mu nakacis impedansu za koju nije predvidjeno... no, to je za ovu pricu sa mobilnim nebitno, posto su male snage u pitanju. pretpostavljam da jedino sto moze da se desi je da se malo brze istrosi baKterija i da zvuk bude izoblicen.... :) :)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Nije nista bilo offtopis. Sve se mora uzeti u obzir pri povezivanju! Odlicno sto neko zna znanje.

Cek,znaci ako promasim impedansu najgore sto mi se moze desiti da mi se isprazni baterija za par sati?? Jel moze nesto gore da se desi? Da se nesto eventualno pokvari?

Aaaa gde ja mogu da vidim kolika je ta impedansa na slusalicama? To jos nigde nisam video...
...shit happens... keep d smile!

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Pa pojacalo je tada bilo poprilicno vrelo ali je izdrzalo i jos uvek radi... Mada to nije ni bitno, a cim su napravili standardni adapter za slusalice, fabricki, nista budzeno, kalemljeno i lemljeno (AD-15) znaci da sigurno postoji velika tolerancija sto se tice modela slusalica. Odakle oni znaju koje sluske ja imam kuci, a dali mi adapter pa ako nesto crkne ko je kriv, ja sto sam slusao muziku ili oni sto su mi to omogucili, shvatate sta hocu da kazem :? :uhuh: :)
HOX Titanium gray

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

blade_bre napisao:Cek,znaci ako promasim impedansu najgore sto mi se moze desiti da mi se isprazni baterija za par sati?? Jel moze nesto gore da se desi? Da se nesto eventualno pokvari?
ako sve povezes kako treba, ne bi trebalo da se nista pokvari cak i ako promasis impedansu. obicno su ti uredjaji tipa diskmen, mp3-plejer i tako ti, tolerantni na razlicite impedanse, i ne bi trebalo da bude kvarova.
Aaaa gde ja mogu da vidim kolika je ta impedansa na slusalicama? To jos nigde nisam video...
to pise na kutiji od slusalica, skoro uvek na poledjini. vidi tamo gde su performanse, kao neka lista nekih vrednosti, uvek je jedna od njih "impedance". ako mislis na impedansu nokijinih slusalica koje se dobijaju uz aparat, to ne znam, ali neko ko ima te sluske moze da proveri...

-----------

-- ovo je sada malo offtopic, ali bolje da napisem, mozda nekome bude od koristi --
Pa pojacalo je tada bilo poprilicno vrelo ali je izdrzalo i jos uvek radi...
dobro je. pojacala obicno imaju neku zastitu, pa se nece pokvariti ako ih "forsiras", ali ako forsiras pojacalo manje snage na zvucnicima vece snage moze da se desi da vrisne visokotonac na zvucniku.

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Aj ovako: odradio sam upgrade sluski na 6680 i mogu reci da je ispalo mnogo bolje nego sto sam ocekivao, a i lepo izgleda-(sto nisam ocekivao). Znaci, slobodno lemilicu u ruke i na posao, link sa upustvom je postovao LomnicaSity i to je sve sto je potrebno. Pozdrav iz Nisa!

A evo i kako to izgleda:

http://img86.imageshack.us/img86/7336/011dh1.jpg

http://img103.imageshack.us/img103/8816/027ul1.jpg

Odgovori