da li te prisluskuju???

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
eXtreme_Symbian
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 07. Apr 2007. 21:23
Kontakt:

Post od eXtreme_Symbian »

nemojte nasedati to sa prislushkivanjem su radili josh pre 20 godina ... to je sve automatizovano .. imam izvore ne smem sve da otkrijem jer cu biti banovan ili ce me izbrisati , za sad cu vam reci da su mom drugu pustili sve razgovore , sms poruke i imei brojeve telefona i tacno mesto sa koga je slao. Da , tacno je da to ne rade u sup-u ... to radi bia. I sad sigurno imaju moj ip /.......
:P e sad neznam dal im za to treba nalog ili onako svojevoljno , ili kao pre da se automat pali na odredjene reci .... a vi mislite o tome! :D

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

moj trener(kung fu) je radio kao obaveshtajac jedno vreme, i tada se vec radilo prislushkivanje (dodushe u britaniji) i ne kapiram zashto je to nemoguce ? sound recognizer kako je rekao araphel je mnogo jednostavan program, cak sam ga i imao na 8210 a imate ga svi na mobilnom. takve stvari rade bezbednosne agencije, ali sobzrom da je nasha nepostojeca vlada skup pijacnih lopova, a nashe bezbednosne agencije privatne firme, najverovatnije toga kod nas nema ...

shto se tice autora teme, svaka ti dala, thumbs up!

@eXtreme symbian - PRESTANI da pishesh na pocetku svakog posta - nemojte se zavaravati, ne palite se i slicno, kad lupash kao nezdrav! prvo - za idalan smartpohne si napisao 6630 sa dodatkom memorije i displeja, shto ocigledno znaci da pojma nemash cemu sluzi smartphone, jer je ekran recimo, ne toliko bitna stvar, nigde nisi naveo Wifi niti GPS, a ni procesor, a drugo - brinesh dal ce neko da te banije sa foruma, ako odash drzavnu tajnu ? daj bre ...
There is no knowledge that is not power

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Ljudi,zasto bi neko mene kao obicnog gradjanina prisluskivao?Kad bi se cela drzava prisluskivala,pa gde bi to sve islo.Razumem za neke okrivljene,sumljive tipove,koje policija stalno prati,ali sad neko iz cista mira da prisluskuje,ma dajte molim vas............. :uhuh:
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

smart_girl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sre, 10. Jan 2007. 15:26
Lokacija: soba

Post od smart_girl »

ja sam cula da mozes da provalis da li te presluskuju ako okrenes 08 sa svog moba, ako se nista necuje i odmah prekine veza niko te ne presluskuje a ako se cuje kao da zoves policiju onda te presluskuju.
Proverila sam na par telefona i nikoga "presluskuju" sem moje rodjake koja inace radi u policiji. Licno mislim da je to obicna glupost, ali svasta je moguce :D .

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Aaaaaaaaaaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa...
Ovo je najveca glupost koju sam u poslednje vreme cuo. Ma koga bre zanima da nas smrtnike prisuskuju. A kao drugo, da bi se neko prisluskivao treba prilicna papirologija da se sredi uz ne mali broj zahteva sa sve razlozima itd itd. a da ne pominjem da moras ili imati dosije ili biti krivicno gonjen od strane suda pa da bi te prisluskivali..
Verujem da imaju oni i pametnija posla od prisluskivanja..

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Azimuth, da bi nekoga prisluskivali ne mporas imati niti dosije niti da bude krivicni gonjen,treba samo nalog istraznog sudije koji odobrava mup,bi-i ili bilo kojoj drugoj drzavnoj organizaciji koja za to ima interesa!
A sto se tice papirologije,nje ima ali u minimalnim kolicinama,dovoljno je da operativac doticne organizacije ubedi istraznog sudije da je takav postupak opravdan. Inace kod nas prilikom sudkog postupka,snimljene trake,glasovi,fotografije se ne uzimaju kao presudan dokazni matrerijal (naravno osim ako nije snimljen sam cin ubistva,gde se JASNO vide i ubica i zrtva),tako da prisluskivanje sluzi samo za prikupljanje informacija.....
D500&E71

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa sta sam ja rekao? To isto samo mnoooogo jednostavnije. Nego, i video zapis nista ne znaci jer nije validan dokaz, tako se uzima na sudu. Jel te i razlog interesuje? Vrlo je jednostavno, nije ni sud bas toliko naivan i ne zive sudije i zakonodavac u 19. veku pa da ne znaju sta je to fotomontaza. Sta mislis zasto kad te radar uslika ili kamera na semaforu gde si prosao kroz crveno ne uzimaju kao pravno valjan dokaz? :wink: jbg, to mi zanat. Sto se tice tog kako kazes "ubedjivanja" e to je nista drugo do ta silna papirologija za koju ti treba prilicno vremena da skupis. A sve od samog sudije i zavisi..zato i kazem da nece nikoga prisluskivati tek tako nego samo onog za koga osnovano sumnjaju da je pocinio ili cini neko protivpravno delo..E za takvog ce ti sudija dati zeleno svetlo da prisluskuju

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Azimuth, ma ja se samo nadovezujem na tvoje reci da treba imati ili dosije ili da si krivicno gonjen,a u istraznom postupku postoji milion slucajeva gde nema ni jednog od ta dva,pa se ipak dozvoljava prisluskivanje ili bilo sta drugo,jbg to mi je zanat!!!! :D :D :D
D500&E71

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

Au ala se nasmejah ovim postovima hehehe al ako imate neke tripove da vas prisluskuju bacis karticu i kupis novu tj ustvari das je meni naravno ako ima krede :P i nemojte vise da se tripujete ,a i sta ako vas prisluskuju sta oce vam nesto uraditi ako kazete ribi " volim te " ae da izadjemo hehehehe

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Ma kakve sudije, kakvi bakrači...BIA radi šta hoće, oni su vam kao što reče neko privatna firma. Ništa od kadrova se od 90ih nije promenilo. Što se tiče bezbednosnih agencija u našem regionu je rasulo. Sećete se ako je neko gledao insider na b92 - pa kad je emisija o Cobetu i Miri, i puštaju audio snimak kako Slobo priča sa Markom: "tata znaš kako mi je dobar novi bazen, temparatura 40 stepeni", a Slobo "ti si lud to ti nije zdravo, normalna temparatura ti je 23 stepena..."

Taj snimak je napravila hrvatska bezbednosna agenicija još dok je Slobo bio predsednik...Znači kad inostrana agencija može da prisluškuje predsednika jedne države - zamislite šta mogu sa nama da rade..

daky, slažem se sa tobom, neka me prisluškuju ja nit sam terorista, nit kriminalac...šta me briga i da me prisluškuju..

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

migi, :lol: :lol: :lol: Kako sam se sad slatko nasmejao.Pa bre predsednika su prisluskivali zato sto je predsednik :P a niko nije rekao da nas nemogu da prisluskuju,vec da nas neprisluskuju jer smo obicni SMRTNICI.I to sta sve mogu i nemogu da nam rade nije za ovu temu.Ako hoces tako svakom sve mogu da urade,ali nerade,jer za tim nema potrebe.
Opel Klub Serbia
Nokia X6 16gb

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

vostezmaj, nesporazum :oops:

hteo sam da kažem da db neće da se potrudi ni da zaštiti predsednika, od inostranog prisluškivanja...Toliko vlada rasulo...

A dokoni su da prisluškuju običan svet...U nekoj drugoj zemlji možda - ali u Srbiji NE

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

a razni americki avioni koji prelecu svakodnevno na visini od par desetina hiljada metara iznad raznih mesta u svetu i koje ne vidimo jer su previsoko, pa onda i sateliti koji su stalno u vazduhu ? oni imaju takve mogucnosti sada o kojima mi mozemo da sanjamo .

ja sam cuo da je dovoljno da se ukucaju par parametara u vidu reci koje se traze kao na primer Srbija, i da kompjuteri sve razgovore gde se pomene Srbija , dodatno analiziraju i nekim metodama izvlace sumnjive . to rade mega kompjuteri koji mogu da u jednoj sekundi da obrade zilion skoro operacija . tako se i zna sta se prica u odredjenoj zemlji . ne verujem da im je svaki gradjanin bitan ali iz miliona razgovora oni na taj nacin izdvajaju sumnjive .

znaci , ja mislim da je toliko napredovala tehnologija da to ne rade ni BIA ni mobilni operater , ni policija , nego neko ko je mnogo vise i ko vec sada prati sve sta se radi u svetu - konstantno - . a to su nasi dalji susedi preko Atlantika koji su optereceni kontrolom celog sveta :D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

daky, niko nije rekao da njega prisliskuju,mislim to bi bilo apsurdno............
migi, a mi smo ovde raspravljali o legalnim nacinima prisluskivanja(to sto si ti spomenu,moglo ja ali u vreme kada je nasa drzava bila privatno vlasnistvo doticnih),inace ako ti sudija ne da dozvolu za prisluskivanje,a ti ipak prisluskujes,to ne moze nikako biti dokaz za pokretanje istaznog postupka
Ne kazem da ne postoji nelegalno prisluskivanje,to rade oni silni privatni detektivi i ostali,ali to nema nikakvu pravnu tezinu!!!!
D500&E71

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Be careful, the Big Brother is watching YOU!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

Ljudi sto toliko palamudite o tome?!Mene i da prisluskuju ne mogu nista sto je njima zanimljivo da saznaju,a kad bih radio nesto sumjivo kupio bih karticu na trafici za 100din neku sklopociju od mobilnog za 10 evra i teraj,posle par razgovora zna se-Sava ili Dunav a posle toga REPETICIJA...

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

pa, pazi, ja planiram da osnujem secret service ovde u srbiji, sam samcat, i vec sam pravio kontakte za kupovinu snajpera na crno, i mikro elektronike, problem mi je ako neko prislushkuje (: samo da zavrshim shaolin trening, i da kupim u italji neku opremu, i pocecu da vladam, a sve pade u vodu ako su me prislushkivali

:D
There is no knowledge that is not power

daky
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 04. Apr 2007. 22:01
Kontakt:

Post od daky »

loki13 napisao:daky, niko nije rekao da njega prisliskuju,mislim to bi bilo apsurdno............
Pa ja sam mislio konkretno ako vec imas fobiu da te neko prisluskuje ...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

I Kinez u Knezu je mislio da ga prate i da hoće da ga ubiju pa podivljo :blinky: :o :shock:

A ti se Igoritza samo zezaj, pa kad te uhapsi kao što je uhapsilo onog lika što je pisao mailove, onda ćeš da vidiš...... Tako da ne razgovarajte mobilnim, ne pišite mailove i SMSove, i ne pričajte o važnim stvarima u parkovima, nego svi lepo po jedan debeli betonski bunker (evo ja sam građevinac :lol: :D :wink: :oops: ), sa Faradejevim kavezom i da podrivamo državu iznutra. Tako ćemo biti manje sumnjivi :P :P :P

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

E najbolje bi bilo da svi poslusamo coveka,i jos pritom bi dodao jedno.Nemojte ni da disete,jedete,a kamoli da pijete vodu,mozete da se otrujete :lol: :lol: :lol: :P :P :oops:

Odgovori