Formiranje i punjenje baterija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

U pravilu telefoni dolaze zaključani, sa mreže, normalno je da ga moram "odraditi" da bi ga prodao.
Joj da ljudi znaju šta kupuju. :roll:
Srbin je potpuno u pravu, kako god okreneš svaki preprodavac mora da ga uključi na punjač, ja to radim da ga isprobam, zbog reklamacija, znam da mu donekle ubijem bateriju, ali šta je tu je.

Samo ovlašteni zastupnici mogu biti pouzdani, uz izuzetke naravno, ništa nije apsolutno. :|

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Oko naših baterija... Ja sam bio svedok, kada je prodavac reko nekom liku u prodavnici "Sedi tu, da sunem malo struje u bateriju na jedno 5 minuta, ne mogu da očitam IMEI za garanciju." I ima svačega koliko hoćeš...
U susret novim izazovima...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Srbin je pre 2 godine prisustvovao sceni kad lik dolazi u radnju i kaze majstore doneo sam kilo baterija ko sto smo dogovorili :) [za 8210 su bile] :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@3oka

Jes' malo nebulozno, ali mislim da je ovako trebalo da izgleda:

Nikl-kadmijumske baterije mogu izdrzati oko 1.500 ciklusa punjenja/praznjenja, nikl-metal hidridne 300 do 500 više, litijum-jonske još 500 do 1.000 više od prethodnih, a litijum-polimerske baterije 300 do 500 ciklusa ili skoro duplo u odnosu na Ni-Ca ili čak Ni-Mh. :wink:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ludak, jel' ti čudno to što ga isprobavam, vjeruj mi većina ljudi to radi, kad imam vremena, pojedine modele moram isprobati, jer često radim po narudžbi, nakon lošeg, iskustva takve telefone uvjek isprobavam.

Normalne situacije i normalni ljudi su jedni, ali sa svakim se ima posla :roll:

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Miskoni... to je mnogo nebulozno :)

Ja miljex-a apsolutno razumem... situacija koja je na snazi sto se nabavke tice jednostavno primorava na tako nesto

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

ako sam dobro ukapirao za Li-ion baterije (konkretno je kod mene u pitanju 6630) treba samo prvi put puniti bateriju jedno 10-ak sati,i prazniti je dok se ne ugasi,a posle samo puniti do kraja i prazniti do kraja.Mislim alal vera temi (za mene je totalna novost,jer kod mene i najveci znalci zive u ubedjenju da su baterije od 3 celije koje moraju da se "formatiraju" (ne formiraju) 15-18 sati 3x na ugasen telefon).Moze li mi neko konkretno sa 6630 reci kako i sta,ono,iz iskustva....znaci sta prvi put (koji je u toku vec 6 sati na punjacu ugasen)

BTW ja sam se zapricao sa prodavcem i zaboravim punjac.....posle je on ubo na 5 sekundi samo da isproba da li punjac radi....mislim da im to ne skodi jer i kad sam bio u madjarkoj i grckoj i gledao nove telefone tek stigle oni imaju fabricki napunjenu bateriju malo,cisto da se provere komponente.....mislim da prvo praznjenje i punjenje ima glavnu ulogu,ali ajde nek mi neko iz iskustva kaze za 6630.U jednoj radnji mi je tip (koga znam) reko prvi put 10 tisa,posle standard,a ovamo gde sam kupio 3x18 :blinky: .help?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Još malo informacija na temu: "Formiranje Litijumske baterije za Nokiu 6630"

viewtopic.php?t=2710

:wink:

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

http://www.batteryuniversity.com/partone-12.htm
znaci ovo je "kraj puta".Da li se slazete ili ne?

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

ja moju nokiju punim svaki dan iako mu se baterija skroz ne isprazni e sad zanima me da li je to skodljivo za bateriju ili nije(u pitanju je 6680)
The Bloody Alboz

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

litijum jonske baterije mogu da se pune i kad se neisprazne do kraja, znaci punis ih kad god hoces i nema problema :wink:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Da, potpuno se slazem, ja moju od pocetka punim po potrebi i super me sluzi vec skoro 2 godine...drzi mi 2-3 dana bez problema :wink:

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

Ja svoju na T630 punim tako sto svaki put cekam da se skroz isprzani i punim je drzeci tel ugasen,rezultat=uz najvece drndanje mobitela baterija mi traje najmanje 2 dana

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ma ja sam to ranije radila na starom telefonu, i veruj mi, nikakve razlike nema sem bespotrebnog cimanja...pustala sam da mi se baterija isprazni do kraja (dok mi se tel. ne ugasi), pa sam ga onda punila celu noc (iskljucenog)...i dobijem isti rezultat kao sada (a sada punim kako stignem i uvek ukljucenog)...tako da... :uhuh:

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

meni se nekako cini da mi duze traje,inace juce sam sreo jednu staru drugaricu kaze da joj traje baterija na T630 oko 7 dana...ostao sam zacudjen
Stephen:And Africa is where it's at. Recently Joanne and I spent little time down in Afrique sur-mer.
Del :Fabrique belgique.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,pa punish ga dok se napuni,a punish kad stignesh...

Mislim barem ja tako radim,punim ga preko cele noci ponekad,ponekad po 15-ak minuta i baterija mi okej radi tako da.... :)

Ja pre kad sam formirao bateriju punio ostavim ga preko noci da se napuni,3 puta tako i eto...

A sad ih formiram chisto onih 1.5 dok se ne napuni,i isprazim ga o kraja... 8)

A i baterije nisu toliko bash skupe,pa i ako nevalja uzecu drugu,ali mislim da nema razloga za brigu... :wink:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

mis, iskreno, meni to malo zvuci "neverovatno" da joj baterija traje po 7 dana, pa mislim da joj stoji samo bez pipanja (poziva i poruka) ne znam da li bi opet izdrzala toliko...a gde je da cacka svaki dan po njemu?Ono standardno :uhuh:

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

e sad da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje za vas :unsure: :unsure:
kupio sam nokiu 6680 pre oko 2 nedelje i bateriju sam punio do kraja tj.2sata,medjutim sinoc kada sam ga ostavio na punjac pred spavanje i ostavio ga celu noc na punjacu(u nadi da kad se probudim ujutro naci bateriju punu) ujutro kad sam se probudio :o :o telefon je i dalje pokazao da se phon puni.
e sad mene interesujuemda li je to neki neki softverski problem ili je pak baterija pukla :cry: :cry: .
The Bloody Alboz

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Mitre nisi dao "punu dijagnozu". Da li ti se tel. posle nekog vremena napunio ili je nastavio da se "puni u nedogled" ?
1. Ako je nastavio da je puni josh 10-15 minuta "otishla" ti je naponska zashtita od prepunjivanja telefona (problem!!!!)
2. Ako se napunio za par minutaa - to znachi da ti je par minuta PRE toga ili zazvonio ili je primio SMS, mail, sinhronizaciju od bazne stanice ... pa mu je malo opao napon u bateriji shto je punjach nadomestio. (normalna procedura - ne brini)

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

pa ne nije to nego ja sam fon sinoc ostavio da se puni citavu noc i kad sam juteros ustao bateria se i dalje punila tako da se jos i dalje puni.evo osam sati stoji na punjacu i daje nikakav znak da je puna samo se ljuljaju one crtice(kako kad se puni) i nista tako da ne znam stvarno sta da radim.
moze li mozda razlog biti slab napon posto je ovde kod nas ljeti struja jako slaba?

a sta ako mi je crkla zastita da li moram d akupim novu bateriju ili mozda da skinem fon sa punjaca svakih 2 sata(koliko treba da se na skroz popuni).
The Bloody Alboz

Odgovori