Formiranje i punjenje baterija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

I meni se slicno desilo ali sam vec bio upucen i nisam hteo da se raspravljam sa prodavcem doduse ja ga nisam pitao jer se formira, ali i sam je rekao da formiram! :)

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

Eto citam citam ovu temu i nisam mogao da se sudrzim da odgovorim... Naime te price tel mi traje po 5 dana mozemo svi slobodno okaciti mackuo rep![/i] :angry:

To ne znaci nista sem da korisnik ne 'muci' svoj telefon i da mu on sluzi za komunikaciju za svaki slucaj, dok drugi (ukljucujuci mene) iskoriscavaju tel do maximuma raznim aplikacijama itd, itd.. (ako je rec o symbianu)

Ja licno do sad nikad nisam FULL formirao bateriju, punim ga po par sati pa ga uzmem da se igram sa njim jer svako dobro zna koliko je srecan kada uzme nov telefon! :roll:

I do sad svaki tel. mi je trajao (baterija) par dan, 2 do 3! Tako da ne verujem da moze da se dobije vise od toga, mozda par sati ali to je sad diskutabilno..

E sad... Nije prica u tome da sad ja protivrecim fabrici kad kaze da bat. mora da se formira vec je rec u tome sto zivimo u SCG! Zemlji u kojoj 90% stanovnistva gleda da se 'ogrebe' sa strane.. Licno tvrdim da pola baterija koje se nalaze na trzistu ili nisu nove ili su made in...... (neznam ni ja koja zemlja iz Azije)..

Toliko od mene... Znam da bi voleli svi da nije tako ali.... :smutny:

Druga prica je za one koji tel. uzmu neke u inostranstvu ali mislim da ih nema bas mnogo na ovom forumu... ;)

Pozdr@w...

frrrida
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 26. Feb 2006. 19:46

Post od frrrida »

Ne znam da li je ovo problem, ali...
..moj SE w555i mi pokazuje chas jedno - chas drugo stanje baterije. Prvo pokaze da je baterija puna npr. 50%, a onda, posle par sati dok sam u medjuvremenu palila gasila mobilni ilii samo slala sms) pokaze drugachije, punije stanje.. oko 54%..
Nema logike bash, m?
Poslushala sam savete pametnijih, pa nisam ni pristupila formiranju (ili formatiranju, kako god) baterije.. vec cu je samo prvih par puta napuniti do kraja (vec jesam 2x)..ali u tome me remeti karakteristika ovog mobilnog da kada ga nakachim na komp preko USBa, on krene da se puni... i to traje dokle god ja tu neshto prebacujem na komp<-->mob, tj. dokle god je mob povezan sa kompom, znachi nekih 20ak minuta..
A to nije ni priblizno "maximalnom" punjenju baterije..moze li to punjenje "na kashichicu" da shkodi (jer je jedno od prvih punjenja, kasnije znam da mogu da "dopunjujem po zelji"? :| :wacko:

Hvala.. :oops:

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Nisam siguran za prvo... ali SE kada ga koristis mnogo on pokaze kapacitet baterije koji bi bio pri nastavku takvog koriscenja (muzika, igre, gprs,...), a kada ga ostavis da miruje on pokazuje stvarno stanje (onoliko koliko ce baterija trajati bez drndanja)... Nadam se da si me ovo razumela... Tako da nije problem sto pokaze manji kapacitet, pa ga posle poveca.. 8) 8) 8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Malo je of topic ali nadam se da mogu da pitam, naime na T630 starom oko godinu dana pocela je da zeza baterija, telefon se gasi u pola razgovora i to dok je na punjacu! Jel ovo problem sa baterijom ili je problem u telefonu (software, hardware)? I da, restartuje se kad koristim gprs ali koliko sam ukapirao iz nekih drugih postova to je goneralni problem T630-ke

Pozdrav
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To je generalno problem svakog dekodiranog telefona kome nije flesovan softver!Nisu ni ovi sto zakljucavaju telefone ludi,nameste ponekad neku zastitu tako da kad se ukloni na silu (ne preko koda) ona sa sobom povuce i neke potrebne fajlove pa tako ti nemas druge nego da flesujes telefon sto bi ti trebalo resiti problem jer sumnjam da je do do baterije ali ako se nastavi po starom,zamenices i nju!
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Jedino sto me malo buni je to sto je tel godinu dana radio bez greske i ima poprilicno razgovora, skoro je poceo da zeza, skinut je sa TIMa, inace to je od devojke telefon a njoj to ne smeta pa verovatno nece biti flash-a, a ni nove baterije, mozda ce cak da dobije i novog vlasnika, u svakom slucaju hvala na brzom odgovoru :)

Poz... :lol:
HOX Titanium gray

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Danas je izgleda sve pravljeno da radi godinu dana (taman toliko da istekne garancija)... :disgust:

Odnesi ga na fleš ili ga se reši dok još kako-tako radi, pa neka se neko drugi bakće sa njim (malo surovo, ali šta da se radi)... :wink:

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ka dsmo vec kod generalnih problema,kupio sam motorolu E1000.i prodavac mi kaze da moram da ga punim iskljucenog i to uvek,jer je generalni problem kod svih motorola E1000 da moraju da se pune iskljucene,i neka to nego jos nikad ne znas kad je fon pun,i posle 2,5,10 sati pise charging battery,boze svasta,a to nisam znao dok ga nisam kupio,nije me u to uputio, i kaze mi da ga punim jedno 2,3 sata,kao bice mu dovoljno,inace fon je stvarno vrhunski,ali to sto moram da ga palim iskljucenog me smara brate,ne moze niko da me dobije,cak sam i neke pare zbog toga izgubio,nije bitno,i jos ne znam hoce li da mi zvoni ujutru za skolu,nije meni zbog skole,nego necu moci da opravdam,sta da kazem?!nije me sat probudio?sto puta cuta fora :D :D :D ima li nekog ressenja za moje probleme ili je i ovo sve ,,generalno,,?please help
ne moze da skodi!

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Meni nista nije jasno
uzela sam novu original bateriju za 7610
kad sam je izvadila iz pakovanja imala je 2 kockice
jutros se istrosila , i sad sam je stavila da se prvi put puni
i ona se napunila za 15 MINUTA!!!!!! PA JEL TO NORMALNO??
i nece dalje,,,
da je ostavim na punjacu ili sta?

ne bih da je zeznam
jer sam je skupo platila hehehe

help please...
NOKIA N8

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

mozda ti je do punjaca ili je made in china :D inace treba bar 30min. minimum sa brzim punjacem a sa sporijim par sati :wink:
pozz
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Nije ni do punjaca ni do "madi in china".
Baterija je 100% autenticna
Proverila sam sifru sa holograma na nokia sajtu :)

cudno
vreme ce pokazati da li je ovo ok ili ne...
NOKIA N8

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

to sto je autenticna ne mora nuzno znaciti da je ispravna....... ja bih je zamenio u servisu...... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Hehehe pa da mi daju original kinesku hehehe ;)

za sada je sve ok... bas sam malteretirala telefon juce ceo dan i danas
(kamera, bluetooht, filmovi, igrice itd.[poruke i pozive ne racunam])
i jos uvek ima tri kockice
:)
ipak nisam pogresila sto sam je skinula sa punjaca posle pola sata

p.s: koja funkcija najvise trosi bateriju na symbianu???
NOKIA N8

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Mislim da najvise struje trosi display, treba to da se osvetli... IR trosi mnogo ali ga ti nemas, a i bt je solidan potrosac pa ga ukljucuj samo po potrebi. 3 dana je meni neki prosek trajanja baterije, neki put i 4 dana ali kad ga bas malo koristim, a znam i dva puta na dan da ga punim
HOX Titanium gray

lush
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 11:36

Post od lush »

AAAAAAA PREBICU VAS!!!!

zbunili ste me skroz sada!
kupila sam e530 juce i konacno se ugasio jutros
i oko sedam sam stavila da se puni [prvo formiranje bi ovo trebalo da bude]
ali evo sad je 13h a ja jako nestrpljiva
i ne znam ocu se zeznuti ako ga skinem s formiranja sad.
jako ste me zbunili
sta da radim? da ga ostavim do uvece iliiiiiiii.....
upomoc!

ps - oladio se punjac i fon, i svetli zeleno, dakle pun je
al opet mi frka da gga skinem, aaa!

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

Nemoras da formiras bateriju na svom telefonu.
koristi ga dok se ne isprazni baterija , kada se isprazni stavi ga na punjenje , i puni ga dok se ne napuni tj. jedno 1,5 h tj. dok se ne napuni do kraja.
ne moras ga puniti 12 sati tj. ne moras formirati bateriju , jer one vec dolaze formirane 8) :wink: :D

lush
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 11:36

Post od lush »

sumnjiv si mi, ali hvala :)))
ma skontala sam bre, al i dalje mi frka malo.
misim logicno je da ne moras puniti 12 sati ko debil
al opet mi malo frka.
eh.
*ebes Srbiju i baterije u njoj. :)))

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa tebi ako je frka,ostavi ga na punjacu dok spavash onda,6-8 sati mu je i vishe nego dovoljno... 8)

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Litium polimer baterije nije potrebno uopste formirati... A na vecini novih modela se one stavljaju. Kod drugih modela sa Li-On (Litijum Jun) baterijama, u tel postoji elektronika koja ugasi dotok struje sa punjaca onog momenta kad aje baterija puna tako da je onda svejedno da li ce stojati 2-3 ili 8 sati...

Jedino je bilo bitno kod starih Ni-Mh (Metal Hidridnih) baterija da stoje 3 x po 12 sati...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Odgovori