Formiranje i punjenje baterija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

hvala svima na odgovorima, baterija jest potrošna roba, ali nezgodno je kad mi lik vraća telefon koji prodam zato što baterija slabo drži, pa pitam zbog toga da znam kako je ljudi unište ili je po svemu sudeći fabrički sj....a. :wink:

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Evo mog skromnog iskustva sa 6600:
Kada je telefon upaljen i pokaze da je baterija puna i odmah je skinem sa punjača baterija vidno kraće traje nego kada ostavim telefon da ostoji još barem sat vremena nakon što se baterija napuni.
Isto se dešava i kada je telefon ugašen i baterija se napuni.
Naravučenije:
Baterija je i dalje pod naponom nakon što se napuni i to je dobro. Ostavite telefon još neko vreme na punjaču nakon što se napuni. Ipak je to običan akumulator.


A DA NE TREBA KLASIČNO FORMIRATI LITIJUM-JONSKE BATERIJE 3x12h, mada neće ništa škoditi. Isto će raditi. Može je uništiti jedini svakodnevno punjenje iz gore navedenih razloga.


Pozdrav!
Jedino još ja imam dial-up modem!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Baterija jeste potrosna roba, ali original baterije uopste nisu jeftine, a svaka fush zamena nije jednostavno to to ...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Samo da napomenem da je Nokia uvela novu zashtitu svojih baterija od kineskih kopia; naime, od skora svaka baterija proizvedena od strane nokije tje imati hologram na sebi tako da na neko vreme netjete morati da se brinete da li ste qpili originalnu...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

To je SE uveo odavno, ali - teško Kinezima da kloniraju hologram, baš... zar ne? :wink:
SE ima baterije sa hologramom koje su proizvedene u Kini, ali pod njihovim budnim okom (dok neko ne zaspi). :wink:

Da dodam samo još jedan moguć razlog da se baterija zezne - loš punjač. Pošto su svi u 99% slučajeva čoperski, loša izrada i komponente mogu izazvati velike oscilacije u naponu i struji, a to nikako nije zdravo, ni za bateriju ni za telefon. A baterija po završetku punjenja na telefonu glumi "kondenzator", jer kao što znate - telefon bez baterije neće raditi na punjaču (možda neki mogu, ali ih je vrlo malo).

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Nije problem brate nek rade baterije al nek ih rade dobro..ja sam uzeo matorom za telefon pre nekog vremena bateriju po preporuci u servisu 300 din radi kao bombona vec 6 meseci, uzeo sam davno sebi za 7650... promenio za 2 meseca 4 komada...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Slažem se, mogu Kinezi da rade vrlo kvalitetno kad hoće, meni smeta škart koji se pušta u prodaju, a još više mi smeta što naši ljudi uvoze taj škart. Ako uzmem bateriju, i ako ne radi, očekujem da mi je zamene drugom novom, a ne da me ubeđuju kako sam je ja zeznuo. Ni ti nikako nisi mogao da zezneš 4 baterije za 2 meseca, sem ako ih nisi kačio na 220V... :wink:
No, da ne skrećemo sa teme, problematika našeg tržišta je odavno apsolvirana.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Koliko moze da bude filozofija oko pravljenja baterije. :?
U kom aspektu proizvodnje toliko moze da se zakine na bateriji pa da se ona znatno razlikuje od originala. :?
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Jesi citao skoro o nekoj zeni koja sklapa tranzistore, spomenuse neku cifru.. ona sama rucno sklapa one tranzistore male sa buvljaka, varijanta jedna baterija 2 diode i par sluski... spomenuse neku ambilivbl cifru.. zena sklapa tpa 1500 komada na sat il tako nesto.. pa sad sta mislis... jel to dobro sklopljeno? :)

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Jednom sam dobio loše baterije od dobavljača, nekoliko sam ih prodao i to me dobro koštalo, naprosto "spale" telefon, a amperaža je odgovarajuća :|

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Da se vratimo zastiti... Nokia na hologramima ima tajni kod (izgrebe se crna povrsina na desnoj strani holograma). Kada saznate koji kod se nalazi na vasoj bateriji, odete na nokia.com i proverite da li je on ispravan.
Napomena: provera se moze izvrsiti samo jednom za jedan isti kod!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Meni je najgore iskustvo sa fake baterijama bilo za siemense.. u vreme x35 serije... prvo sto originala nije nigde bilo, a gde se i prodavalo da su kao originali bili su papreni.. a kinezi... desavala se neverovatna stvar.. sreca caletov m35 je bio u garanciji, kupila firma i sl, doneses bateriju, ubacis... ona abnormalno lepo i drugo drzi.. ali.. samo pise da imas mrezu... e sad.. nije problem u tome.. izbacis bateriju stavis drugu... ono i dalje isto :) jos jedan m35 i s35 su otisli tako... niko ne zna sta im je :)

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Nije samo hologram kod Novijih Nokia baterija(baš sam upućen u tematiku), nego i greb- greb mesto, koje mora biti neoštećeno, te će kupac moći da na internetu proveri koliko je originalna njegova baterija. Ne postoje dva ista koda. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Cekaj malo, pazi, vidi, obrati paznju... Ludak, a sta sam ja u prethodnij poruci napisao, majke ti? Pa citaj malo... Ispod tog greb-greb mesta se nalazi kod koji se proverava na internetu......

3oka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 26. Dec 2004. 15:04

Post od 3oka »

Pozdrav
Citajuci vase postove malo ste me zbunili, evo zasto:
miskoni napisao:4) The battery lifespan will be over 30% longer than NiMh batteries because the cells can accept more charge cycles.
....

Lithium Polymer batteries share all of the benefits of Li-Ion plus can last up to twice as long.
a s druge strane brat Srbin kaze, tj. lik koji je napisao ovaj tekst kaze:
Srbin napisao:Nikl-kadmijumske baterije mogu izdrzati oko 1.500 ciklusa punjenja/praznjenja, nikl-metal hidridne 300 do 500, litijum-jonske 500 do 1.000, a litijum-polimerske baterije 300 do 500 ciklusa.
To ispada da su NI-CD baterije najdugotrajnije a NI-Pol najkrace traju... sto ja mislim da nema veze sa mozgom ni s onim sto je na(pre)pisao miskoni al na engleskom...

enivej, sad jedno pitanje, nadam se da cete biti od pomoci:

Kupio sam SE t610 prije dan-dva, naravno dekodiran i svucen sa neke mreze i od lika koji mi je prodao telefon cuo sam tu pricu o 3x12 sati s tim da je baterija fabricki napunjena negdje do pola i on je reko da prvo ispraznim tu "polovinu" dok se telefon ugasi a onda da ga ugasenog punim 3x12 sati. U uputstvu za SE t610 koji je skinut sa www.sonyericsson.com pise da je bateriju potrebno puniti cca 4 sata, naravno dok telefon ne pokaze da je napunjen... a nista ne pise o praznjenju "polovine". Dakle, da li da ga stavim na punjac bez potpunog praznjenja ili da ga skroz ispraznim i da ga potom napunim?

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Isprazni pa napuni jednom lepo.. dok se skroz ne napuni... posle puni prazni kako hoces a povremeno kad imas vremena opet pusti da se isprazni skroz i napuni je do vrha :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Lepo je rekao brat Srbin :mrgreen: s tim sto ti ja savetujem iz licnog isqustva da je cesto ispraznis do kraja i napunis skroz jer kapacitet zna da opadne!
Procitaj ponovo dobro je napisano, samo obrati paznju na oznake baterija!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

3oka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 26. Dec 2004. 15:04

Post od 3oka »

E al sto bi onda ljudi u uputstvu za telefon stavljali da se telefon prije upotrebe mora staviti na punjac da se napuni, tj. sto nisu napisali: "isprazni fabricki napunjeno a onda puni ugasen telefon do daske"?

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

A ti zivis u ubedjenju da je telefon koji si ti dobio u fabrickom stanju?
Mislis da je ta baterija original i da nije dirana od kad je prozivedena.

outlaw
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 14:46
Lokacija: Kod žene u potkrovlju
Kontakt:

Post od outlaw »

Tačno Srbine. Radio sam pre par godina na par meseci u radnji koja je prodavala između ostalog i mobilne telefone. Kolege koje su radile u tom sektoru su znale da svaki put kad stigne neki novi fon u radnju, da ga stave na punjač jedno 20-ak minuta a da ga posle čačkaju i gledaju kakve sve funkcije ima, "da bi bolje znali da objasne narodu šta taj telefon nudi"... Oj Srbijo međ' šljivama :D
Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - www.zafrkancije.co.yu/forum

Odgovori