Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Ja sam licno probao i radio je. Sw sto se instalira u fon nema ga nigde cak ni u app manageru ali nazalnost ocigledno sam pogresio sajt. Posto vidim kada sam se ulogovao da nije to to. Moracu da pitam igora88bg kako tacno ide sajt.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ma di je to moguce? To znaci da ja mogu tako da prodam telefon i sutradan da ga zakljucam i taj neko moze da ga baci. Zloupotreba, nista drugo. Tako da sumnjam u celu tu pricu. Mislim da je to vise kao neka zezancija nego sto je ozbiljna stvar jer u nekim slucajevima nisu uopste male svote koje se izdvajaju za telefone... Koliko bi to uticalo na kupovinu preko e-bay-a i ostalih slicnih sajtova?! :uhuh:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

zasto akki kad sam licno video neke stvari na delu : ako dodje do nekog krivicnog dela policija po nalogu ima pravo da procita sve poruke koje si poslao u zadnjih 3-6 meseci i to ne da ih cita vec se poruke snimaju i digtalnom format znaci samo preslusaju poruke a za ostalo i da ne pricamo........tako da jeste toliko jednostavno........nije sad da imam neku fobiju od teorije zavere akki ali to je ste tako tehnologija im omogucava. A st ose tice programa takoa radi sad naravno ljudi prave crve za sve zivo pa tako da sigurno postoji nacin da se crekuje ovaj program.

P.S. jedan primer koji je meni najinteresantniji: crnogorci su smislili prevaru sa fiskalnim kasam koja se sastoji od toga da ubace fiskalnu kasu u hladnacu na duboko smrzavanje nekoliko minuta i cela kasa se resetuje.........ovo sam odavno procitao u nekim novinam i dan danas mi je smesno koliko su ljudi domisljati. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

kako mogu da preslušaju sms poruke??? :lol: :lol: :lol: mislim da previše gledaš las vegas... :wink:

A tek ovo za blokiranje tel po imei-u instalacijom app na tel... dajte ljudi malo ozbiljnosti... :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Moram da potvrdim da je to tacno! Ja radim u CSI: Belgrade i znam kako stvari stoje 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Post od stefanbg »

Неко ко је већ пријављивао нестанак телефона, ако може помоћ. Кад будем отишао у полицију, да им кажем да су ми украли или да сам га изгубио? Пошто нешто сумњам да ће да реагују ако сам га ја изгубио. А ја се искрено и не сећам како сам оставо без мобилног. :D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefanbg, Kazi nestao mi je mobilni, poslednji put sam ga video "tu i tu", verujem da je ukraden. Ako sumnjas na nekog i to kazi. Sta drugo mozes da uradis? Sumnjam da ce se pojaviti u "izgubljeno i nadjeno". Cak i ako si ga ti izgubio "posteni nalazac" bi trebao da ga preda policiji ili da kontaktira tebe ili nekog iz tvog imenika. Ako to ne ucini onda je to opet kradja.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Sve je stvar "veze" u policiji koja je jedina merodavna da pokrene (pravu) potragu, ili "važnosti" vlasnika... Već sam pomenuo slučaj oca mog kuma (koji je neki savetnik tralala u Vladi RS) - zaboravio je, neki bezvezni model telefona je u pitanju, u taksiju BG. Za 2 dana (koliko je taksisti trebalo da preproda i kupcu da uključi, itd) telefon je lociran (u Čačku), oduzet i vraćen. Znači može, a i ne mora :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

akki misli da ipak mnogo podcenjujes ljude i njihovo znanje......uostalom pitaj bilo kog inspektora koi je imao prilike da uzme nalog za pregled SMS poruka pa ga pitaj da li je citao ili slusao........ znam iz prve ruke da je U nisu inspektor iso u Telenor imao je nalog za pracenje svih brojeva u imeniku optuzenog i za pregled poruka....... ne kazem da znam najbolje ali to 100% znam........A sto se tice preslusavanja imaju bota koji cita poruke inace...... ja sam imao java aplikaciju sat koji je pricao vreme.......




8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dimi89, zasto bi neko "preslusavao" porukue i rizikovao da nesto pogresno cuje kada mu je mnogo lakse ih procita? Softver za tex2speech konverziju je daleko od savrsenog, a posebno za male jezike kao sto je srpski.

Samo citanje poruka i nije neki problem, operateri mogu, ako dobiju sudski nalog, da dostave svoje arhive koje sadrze razne podatke pa i poruke nekoliko dana unazad. Ali to bi bilo to,
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Kad smo vec kod hajteka, jel' postoji program koji cim se ubaci druga kartica u telefon, automatski salje GPS lokacuju telefona na zeljeni broj smsom?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

To je imao ovaj sajt samo da mi igor odgovori !!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Lobachewsky, da sam lopov i da kradem smart telefone prvo sto bih uradio bio bi hard reset ili flash firmvera. Bilo kakav "zastitni" softver se tako brise i onda od njega nema puno koristi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Lobachewsky, pa šta imaš od te informacije? Osim ako se u nekim vremenskim razmacima ne bi slale poruke bez izveštaja i tako to, ali onda bi se primetila potrošnja kredita........... Ovako bi imao samo informaciju da je novi vlasnik telefone u jednom momentu bio na toj i toj koordinati i ništa više. I šta još: telefon je mali predmet i ti ne možeš da kažeš ko od ljudi na nekoj lokaciji u džepu ima baš taj telefon a ne možeš bez murije da pretresaš ljude, kao i to da u momentu kada se kartica stavi u aparat on možda neće imati signal satelita i onda opet džaba. Logičnu primenu je imao softver koji je mogao da se stavi još u 7.0 telefone (u tom momentu već jeftine) koji bi se BTom upario sa receiverom, i sve to zajedno nakačilo na akumulator i saklilo u kola, i onda se salnjem SMSa na tu karticu dobijao podatak o lokaciji. Ali automobil je velika stvar i nije ga tako lako sakriti osim u garažu u kojoj nema GPS signala dok se ne rastavi.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

tomas ja ne ulazim u to zasto i kako samo sam naveo kako sam cuo od inspektora da su preslusavali poruke a ne citali........polemika sa akkojem je bila ta da li u opste operateri poseduju tu tehnologiju.Samo mogu da dodam da bi se iznenadili koliko je nasa drzava jadna i bedna u nekim stvarima a u drugim ima dobr tehnologiju.Cinjenica je da iako mi nikad nismo proizveli ni jedan satelit mi zapravo smo iznajmili satelit na koriscenje......tako da nismo bas jadni i bedni.Uostalom obazovam avione i dosta znam o njima i citao sam i ruske i nase izvestae o nasim migovima 29 koji su trenutno na srvisu u rusiji i njima se ugradjuje radar u repnom delu aviona tako da rakete mogu da se ispaljuju i "unazad" samim tim avio je mnoogoo teze oboriti.ja se izvinjavam sto je ovaj moj post otiso daleko od teme ali je po meni glupo da neko podcenjuje tudje znanje ako i sam nije siguran da li nesto postoji ili ne. Uostalom nokia (konkretno n76) ima opciju izdovaranja imena onog ko vas poziva.......koliko mogu da primetim ne cuje se ista losije ili neraumno e sad zamislite da se ta opcja razvija za neke druge potrebe dokle bi dogurala. 8) izvinjavam se jos jednom zbog posta koji nije u vezi sa temom.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ne polemika je bila o:
dimi89 napisao:ja na mojim telefonima (posto su vecina smart) koristim program koji automatski zakljucava telefon ako se promeni kartica jos sam skinuo novu verziju pa ne mze telefon ni da se flesuje dok se ne ukuca kod........ako ga ja ne koristim nece ni oni :P
pa ja rekoh da ne postoji tako nešto...

i u istom postu...
uostalom za cas ga nadju om mora da ga ukljuci a cim ga ukljuci mobilni operater salje poruku policiji sa tacnom lokacijom gde se nalazi prijemnik.(pod istu foru kao kad vama stigne porua>Broj xxxxxxxx je ponovo dostupan. 8)
što opet nije tačno, mogu eventualno da naprave približnu lokaciju i to ne samo na osnovu uključivanja telefona...

pa onda si počeo da se vadiš spuštajući loptu i pozivajući se na lično iskustvo gde su male šanse da se ospori jer ko će sad da proverava šta rade naši genijalni inspektori...
dimi89 napisao: ako dodje do nekog krivicnog dela policija po nalogu ima pravo da procita sve poruke koje si poslao u zadnjih 3-6 meseci i to ne da ih cita vec se poruke snimaju i digtalnom format znaci samo preslusaju poruke a za ostalo i da ne pricamo........
pa ja odgovorih da je suludo preslušavati tekstualne poruke... nigde ne sporeći činjenicu da se to sve čuva... tu praktično ne treba neka vrhunska tehnologija nego storage... ;)

i onda si otišao u priču o fiskalnim kasama, satelitima, migovima etc što nema veze sa temom... :roll:

dakle, da rezimiram, sledeći put argumentuj tvoje tvrdnje kako ne bi ispadao blago rečeno neozbiljan kao sada... ;)

toliko o ovome, molim da se ne ide više u off... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Mogu da potvrdim da Telenor cuva sve poruke,jer jednom prilikom kada je cale birao paket ova u telenoru je ladno rekla "Na osnovu zadnjih godinu dana vi saljete samo poruke za parking" eto toliko o privatnosti u nasoj drzavi.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Nisi reko da je suludo preslusati poruke nego si tacno reko citiram: kako mogu da preslušaju sms poruke??? Zabole me stomak od smeha! Zabole me stomak od smeha! Zabole me stomak od smeha! mislim da previše gledaš las vegas... Mig, mig! ". Tako da ne znam ko spusta loptu..........Uostalom nije ni vazno a i ne vidim cime smo doprineli ovoj temi nasom raspravom.........a sto se tice toga da li ima neko potrebe da me proverava mogu samo da argumentujem da i tebe niko ne proverava i ne googla nanetu sta s napisao da li je tacno vec prihvati tvoje misljenje ili ne.
a sto se tice programa ako mogu da ga nadjem na netu skinucu i poslacu ti.

P.S. sorry sto sam iso toliko u off ovo je zadnji post o ovoj temi.Akki nemoj da mislis da imam nest protiv tebe ili da mislim ja za sebe da sam najpametniji i nepogresiv ali isto tako dosta stvari koje ja ne znam znaju drugi ljudi uostalom zato sam clan ovog foruma da bi nesto i naucio.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa sms poruke se ne mogu preslušati nikako... kao što se ni knjiga ne može preslušati... drugo je da ti neko pročita, bio to bot ili čovek... kao što rekoh to je suludo... kao i ideja da im bot čita... ispada da inspektori ne znaju da čitaju... :lol:

al dosta o tome...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ajde da se i ja oglasim, procitao sam ovde gomilu bodalastina, ali i neke pametne stvari. Daklem, telefon nije moguce blokirati samo po IMEI broju bez instalacije dodatnog softvera. dodatni softver za Symbian su programi tima, Smart Guard, Guardian, Mobile Help Genius, Anti Theft, Mobile Security, Psiloc Phone Guard, Mobile Shield i slichni... Ovi programi reaguju na promenu kartice ili SMS sa odredjenog predefinisanog broja i blokiraju telefon za dalje koriscenje. Opciono imaju mogucnost da se oglasavaju glasnim alarmom, da preko GPS-a (ako ga telefon podesuje) proslede lokaciju telefona, da posalju SMS sa brojem kartice koja je sada u njemu, cak i da budu "tihi" unutar telefona i da salju sve poruke na predefinisani broj.
Osim u sluchaju GPS-a kada imate tachne koordinate, pa sa drugim uredjajem dodjete na te koordinate, nema sanse da nadjete svoj telefon. Ako ga pak nadjete, mozete doci u situaciju da sam neskrivenim zadovoljstvom uz upotrebu rekvizita tipa bejzbol palica, neka metalna stangla, osakaktite lika jednom za svagda kako mu vishe u zivotu ne bi palo na pamet da uzme u ruku bilo sta sto je tudje (ako mu ruke ostanu prikachnee uz telo).
Sto se policije tiche oni ce ako zele, intervenisati, ako ne, onda zaboravite na taj tel.
Toliko od mene.
P.S. sajt inache nije glupost, ako instalira softver u telefon, pa onda odraditi sve odatle... ali je to opet instaliranje softvera, a zna se u koje se telefone moze da instalira dodatni softver.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori