iPhone 4 - telefon godine 2011

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPhone 4 - telefon godine 2011

Post od miodrage »

Jednostavno nisam izdrzao - morao sam da otvorim novu temu!!!

http://www.ianatomija.info/2011/02/ipho ... .html#more

Tu imate sve objasnjeno!

Love it or hate it, but you cannot ignore it!

Za sve iPhone hatere - read and weep!!!

I sad naravno - FLAME ON!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Da, da, lep je to uređaj, niko nije rekao da on nije od kvalitetnih materijala urađen, meni lično jako lep, stilizovan, elegantan dizajn, ali glupi iOS čista nula. Može ovaj telefon da dobije ne jednu nego milion nagrada, ali debilnost iOS-a ništa ne može da promeni.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Реално јесте најбољи :roll:
Ево још једног примера таквог избора(без икакве политичке конотације), који се наравно никако не може довести у питање.
Slika
На свечаној церемонији у Токију Богољуб Карић je проглашен за почасног доктора престижног Универзитета Сока. Звање почасног доктора овог светског универзитета признање је лидерима који су својим делом допринели напретку човечанства. Богољуб Карић је двадесет први почасни доктор наука Универзитета Сока и прва личност из овог дела Европе која је то признање добила.Почасни доктори овог престижног универзитета су светски лидери, научници, књижевници, борци за поштовање људских права који су својим делом допринели напретку човечанства.
Slika
Слобода или смрт

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ti da cutis simbianac :roll: :roll:
eto koleza ovo ti dodje kao pecat na tvoje tvrdnje 8)
iako se Ja ne slazem sa konstatacijom,ipak su glasali debeli ameri :P

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hahahahhahahaha... znao sam da ce polemika da krene. Pobedjena je velicina poput Galaxy S-a, po meni jedinog dostojnog konkurenta iPhonetu.
Nema veze ko je glasao, bitan je pobednik :D Muhahahahahah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Још бих и поверовао да је телефон добио заслжено ово признање да није имао проблем са сигналом. Све могу да схватим али телефон који има такву фалинку да буде проглашен за телефон године :shock:

Данас додела признања ништа не значи.
Још један случај је Нобелова награда коју је један добитник добио унапред :lol:
Толико о валидности оваквих признања.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Iako se Apple nije pojavio na Svetskom Mobilnom Kongresu 2011 (Mobile World Congress), njihov iPhone 4 je zauzeo prvo mesto medju svim pametnim telefonima i osvojio nagradu za najbolji mobilni uredjaj.
Epic :lol: :lol: :lol:

Кад боље размислим, боље је што се нису појавили, можда би ајфону 4 открили неки нови баг. :P
Слобода или смрт

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Naravno da je iPhone pobednik, samo ne znam u čemu.....naravno da su glasali ameri, opšte je poznato da oni nisu baš bistar narod, tako da je iPhone napravljen po njihovoj meri :D :D :D .Kao što je konstatovao LittlePrince, telefon koji je imao fabričku grešku kojom je narušen osnovni koncept uređaja, a to je telefoniranje, je proglašen za najbolji :lol: :lol:.....patetično.....

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Epic :lol: :lol: :lol:

Кад боље размислим, боље је што се нису појавили, можда би ајфону 4 открили неки нови баг. :P
mislis da su samo malo podmazali :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

IH bre pa to je bre brale amer taj ima moc i u svemu a da podesi brojke je matatata,ali trebali su i malo zuti hakleri :lol: :lol: da umesu prste ali nisu neznam sto....

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

ufff sto bih voleo da se ostvare ideje o integrisanim sim karticama u ishitu i da se jednom za svagda zavrse sve ove glupe price o naj telefonu!!!
>> N7100 <<

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

Ispod teksta o "srecnom" pobedniku stoji sledece, obratiti paznju na boldovan tekst:
Možda će ti se dopasti neki od sledećh članaka:

* iPhone 4 najviše pominjan u 2010.
* Unlock za iPhone 4 neće pre izbacivanja iOS 4.2.5 / 4.3
* Stiv Dzobs ocekuje "Nagradu za zivotno dostignuce na polju tehnologije"
* Razlike: AT&T iPhone 4 vs. Verizon iPhone 4
* iPad 2 snimljen na CES 2011

Pitanje: jel nam i ova nagrada ukazuje na nesto? Ljubitelji poznate "vocke" su najverovatnije opet u ekstazi... :roll:

Imajuci u vidu celokupan smartphone dozivljaj, realno, HTC Desire je naj telefon za 2010 godinu, i to da se uopste ne ubedjujemo... 8)
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E da za cika Stevu, najnoviji rumor - ima jos 2 meseca zivota max - odnosno rekli su 6 nedelja :( Ode veliki vizionar. Ali svakako mi ga zao, kao i svakog coveka, a Tu pankreasa je jako gadan, stvarno se umire u najgorim mogucim mukama.
Randy
Imajuci u vidu celokupan smartphone dozivljaj, realno, HTC Desire je naj telefon za 2010 godinu, i to da se uopste ne ubedjujemo...
Aha, za 2010. a ovde se kaze za 2011. :D
Demian, pa navodno ce iPhone5 biti i za CDMA i za GSM mreze, sto mu dodje bas to :D
E da, CDMA verzija za Verizon - unlockovana, i mali zuti je vec koriste :D
Zivela userland zajednica!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

miodrage napisao:Aha, za 2010. a ovde se kaze za 2011. :D
Samo pod uslovom da svi ostali odmah sada, ovog momenta, prekinu sa svim daljim projektima svega onoga sto se tice mobilne telefonije... 8)
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

miodrage napisao:Aha, za 2010. a ovde se kaze za 2011. :D
Jako objektivno, 2011 jos nije ni pocela, a iPhone 4 je vec proglasen za naj 2011, pored Samsung Galaxy S II ili Motorole ATRIX, recimo- koji su takodje sa pocetka ove godine?
Verovatno zato sto je, kao proslogodisnji model, 2010 god isp**io od HTC Desire-a (zvanicno, od strane mnogih kompetentnih i nepristrasnih ljudi), pa red je da osvoji bar za 2011 god :lol:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

miodrage, da ti cestitam sto je tvoj Precious telefon godine :wink:

kako moze sa 2011 pa ona je tek pocela? Zar nije za 2010 godinu??

8)
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Bullshit. To je sve što imam da kažem :disgust:

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

ja trenutno imam N8, ali se slazem sa ovim proglasenjem, naime, za mene ce "uvek" iPhone biti no.1
novi androidi i windows7 od HTC pogledajte samo forume da su prepuni, ali prepuni bagova, razno raznih i resetovanja, a iPhone 4 je nekada imao problema SAMO SA MREZOM :lol: ali kad radi, radi, nema da staje i gusi :P

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Mojih "2 cents" o ovim nagradama, nadam se da ću biti dovoljno objektivan.
Iphone 4 je na ovom izlaganju dobio nagradu za najbolji fon, a HTC za proizvođača. Meni je to sasvim ok.
Što se tiče proizvođača, HTC je ponudio širok spektar urađaja. Nexus One, Desire, Legend, Wildfire, HD2, Desire HD, Desire Z + HD7 i drugi modeli za Windows phone 7. Dakle, ponudio je telefone u svim cenovnim rangovima i za različite operativne sisteme, različitih dimenzija i namena, sa ili bez fizičke tastature, itd. Uz to, ponudio je raltivno brzo apdejte androida za ove modele.
Mislim da se može reći da je zaslužio ovu titulu, a u 2011-oj će to verovatno biti Samsung ili Motorola, sudeći prema najavama telefona i tableta za ovu godinu.
Što se tiče Iphonea 4, to je najprodavaniji smartphone pojedinačno u 2010-oj. Cenovno je u višem rangu od Desire-a pa poređenje baš i nije pravedno, a to naročito ide do krajnosti kod nas, gde se prodavao po zaista bizarnim cenama. Poredio sam svoj Desire sa bratovim Iphoneom 4. Dizajn i izrada naravno idu u korist Iphonea. Na Iphoneu 4 je bio bumper, pa nisam mogao da proveravam priče o gubitku signala :D
Bili smo u sunčanoj i bučnoj prostoriji - iako Desire ima dobar ekran, vidljivost je u takvim uslovima bolja na Iphoneu, a i zvučnik je glasniji i kvalitetniji.
Web browsing je izvrstan i na jednom i na drugom telefonu, ne bih da dajem ocene.
Najveća mana Iphonea je verovatno zatvorenost iOS, povezanost sa Itunes, nemogućnost customizacije i promene korisničkog interfejsa, nemogućnost korištenja kao USB - to su mane iOS u odnosu na Android.
I Desire je imao svojih mana, npr malu količinu interne memorije za instalaciju programa pre Froya, što je teralo korisnike da se upuštaju u postupak rootovanja i doživljavaju infarkte tokom te procedure.
Što se tiče aplikacija, top aplikacije i piraterija su po meni mnogo dostupnije na Iphoneu nego na Desireu i Android telefonima. Jailbreakujete telefon (što je mnogo jednostavnija procedura od npr rootovanja), ubacite Cydiu i Installous, i imate sve vrhunske aplikacije, sa opisima, screenshotovima i svim ostalim dostupne for free. iuređaji su dostigli jedan novi nivo kvaliteta piraterije :D
Tako da su aplikacije koje sam ja mogao da pokažem burazeru većinom bile one koje su prethodno napravljene za iOS, a ja sam mogao samo da slinim dok je on pokazivao neke od aplikacija za iphone: npr pristupao hardu sa iphonea i puštao divx filmove sa kompa u realnom vremenu, sa titlovima, bez prebacivanja i bez čekanja; ili proveravao na live kamerama saobraćajnu gužvu u različitim delovima BG - takvih aplikacija za Android još uvek nema.
Dakle, koristim Desire već duže vreme, mislim da je super fon, stabilan os, izvrsno web iskustvo, prihvatljivih dimenzija itd, ali realno Iphone 4 zaslužuje ovu titulu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

djoni, samo da ti kazem, customizacija iOS-a je ja mislim odmah iza WinMob (bez WP7). Sta sve ljudi prave od tema, to je za neverovati. Samo na Cydia ima da se skine jedno 17000 tema. A tu ne racunam one za PogoPlank i Iconoclasm. To je posebna prica.
A sad, da se obratim haterima, da ne pominjem pojedinacno, prepoznace se svi :D
Cinjenica je da je My Precious telefon godine 2011. I nema sta da se doda ili oduzme. Cinjenica je da Apple ne moze da bude proizvodjac godine sa 2 mobilna uredjaja, a HTC sa svojom paletom i te kako moze.
Medju nominovanima su bili Apple iPhone 4, Samsung Galaxy S, HTC Desire, LG Optimus 7 (sa Windows Phone 7) i BlackBerry Torch 9800.
U poredjenju sa ovim modelima, izabran je iPhone4. E sad, neko je napisao, Galaxy S II, i neku Motorolu je spomenuo. Aha, ali ti telefoni su tek najavljeni, a ne i proizvedeni. Racunaju se samo telefoni koji postoje u serijskoj proizvodnji.
Ne sporim, S II je proglasen za monstrum od telefona, i predvidjam da ce on da ponese iduce godine u ovo vreme titulu telefona 2012.
Inace ne mislim da je iPhone4 toliko superioran u odnosu na konkurentne modele, ali ima jedinstven smek. Ali kad sam procitao ovu vest, jednostavno morao sam da je odmah postujem ovde, znajuci kakvu ce to lavinu komentara da izazove :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zaključana tema