kako ispeglati ogrebotine?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
MarkoM89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 09. Jun 2011. 13:37

kako ispeglati ogrebotine?

Post od MarkoM89 »

pozdrav ljudi. imam samsung wave II, o kojem baš vodim maksimalno računa.
međutim, par dana ga sad nisam nosio u futroli i vidim da se dosta izgrebao.
pretpostavljam da su ogrebotine od ključeva jer sam ga nosio u džepovima.
e sad, pošto je on crn, sa gornje leve strane iznad displeja i blizu slušalice pojavila se ogrebotina koja je bele boje, opet pretpostavljam od ključeva, dakle skroz mu je skinuta boja tu.
ogrebotina nije mala i što je najgore jako je upečatljiva (prosto bode oči kada koristim telefon, estetski je jako ružno jer je crn telefon a ogrebotina je bela pa je baš markantna).
mene interesuje da li postoji način da ovo sredim pošto ovaj telefon kojim sam prezadovoljan planiram još dugo da nosim a ovo mi zaista smeta?
da li postoji servis neki koji sređuje ove ogrebotine, ili je moguće barem promeniti masku na touch screenu?

pozdrav, marko.

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Jesi li isprobao ovo? :D

Slika

http://www.teleshop024.com/product/flom ... ix-it-pro/

Licno, ja uvek nosim futrolu jer koristim "kineze" na kojim se boja jako lako skida ili je toksicna :D Ali sve u svemu ja znam samo za dva nacina da maska ostane kao nova i to stalno koriscenje futrole ili redovno kupovanje nove maske.
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa pazi,ovo je gorila glas,znaci ne verujem da ce moci sa tim cudom,imas onu pasticu koja se koristi za poliranje stakla na satovima,ona ce ti biti od koristi,mislim da je Displex!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Написао је да му се телефон изгребао изнад дисплеја а поред слушалице, капирам да се њему изгребао алуминијумски део кућишта а не стакло :unsure:

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Gorila glas ne bi smeo da se izgrebe,makar ja ne znam nikog ko je to uspeo :) Mozes da promenis celu masku ali verovatno nije jeftino,a ogrebotinu tesko da ces ukloniti...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја мислим да алуминијуму нема помоћи ако је то изгребао, једино можда овај фломастер мада не знам на који принцип ради. Замена, много би изашла, прошло је време телефона за који на вашару купиш маску за 300Дин :(

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Post od nenad.fil »

Gorilla glass sam uspesno izgrebao na svojoj N8 (ne, nije kinez) ni sam ne znam kako.Nosio sam je u dzepu od sakoa i mislim da su mi u istom dzepu bili kljucevi od kola.Ujutro ustanem imam sta da vidim: dve male crte po ekranu srecom sa leve strane ali je ipak ogrebano.Svuda sam nosio niko nije znao kako da to resim...Slabo se vide ali eto mene nervirju jer znam za njih...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ja poludeo kad sam, ni sam ne znam kako, "prevukao" po ekranu mog Dizajera, obratite paznju, obicnim dzemperom :blinky:

Veze nemam kako su se te neke linijice, nalik na ogrebotine, mogle pojaviti od brisanja ekrana dzemperom. Nije da bas nesto posebno smeta, ali... :shock: :cry:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Green napisao:Ja poludeo kad sam, ni sam ne znam kako, "prevukao" po ekranu mog Dizajera, obratite paznju, obicnim dzemperom :blinky:
Zakljucak, gorila mora da jede jos banana,da poraste i ojaca imunoloski sistem.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Folija, folija, folija........ TyTN-a nisam uspeo da izgrebem i to onu tanku folijicu od matorog rezistive TSa a ove kapacitivne bez rama nista lakse, da nema folije. To je prvo sto stavljam kad uzmem telefon i izgrebao sam je 100 puta vec i kad dosadi samo zamenim. Mnogo se lakse grebe od gorilla glass-a ali se bar lako menja.
I bumperi, silikonski, plasticni, kakvi god, i nikad i nista drugo u dzepu osim telefona......
MarkoM89, ne mozes nista da uradis po tom pitanju, mozes samo jos vise da zeznes. Ili ga nosi tako, ili menjaj masku u servisu (ali se prethodno raspitaj da li konkretan model ostaje jednako dobro utegnut) ili prodaj pa uzmi drugi (ali nema ih nas po oglasima).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Uvek nosim telefon u dzepu, samo telefon, i apsolutno nista pored telefona, ekran redovno pazljivo briskam. Ali, kako ga zagrebah glupim dzemperom, ostaje misterija... :dry:
Pokusao sam jednom nabaciti foliju, normalno sje*o sam je, iznervirao se, i nisam dalje pokusavao. Bacih 15 dolara... inace, ne volim bas te folije, jer ekran nekako neobicno izgleda, 'bem li ga...

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ja gledao na netu kako grebu cime stignu i nije mu nista,naravno ne pada mi na pamet da probam na mom telefonu,mozda su trebali da probaju dzmperom pa i oni da ga ogrebu :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ma HTC telefoni ni nemaju gorilla glass, ne znam šta su oni pisali na njihovom sajtu ali legend i hero sigurno nemaju ( sada na njihovom sajtu piše jedno dve godine kasnije iako kada su izašli nije pisalo). Ja koristim bez folije galaxy s već skoro godinu dana i još uvek je kao nov a padao je i na beton.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Не знам како сте то успели да огребете ваше телефоне, ја сам својевремено пробао кључеве на ЛГ КФ750 и нисам га огребао а баш сам притиснуо. Џемпер нисам смео да пробам :P

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Green, svaka cast za dzemper... :lol: nego, mozda ti se zastekao neki trn u dzemperu ili nesto slicno pa je to ogrebalo ekran...

BTW: meni na Dell-u se izgrebala farba n maskici, ali ekran k'o nov...
Samo nek se rolaju....sarme.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Green, nisi morao da baciš foliju. Ne znam kako si je zeznuo, ali ako je problem bila prašina ili otisci prstiju sa lepljive strane - folija pod česmu, tečni sapun (može i običan, ili šampon), blago oprati, lagano je istresti posle pranja i tako vlažnu (sa sićušnim kapljicama) zalepiti na ekran. Voda će pomoći da se lakše nacentrira i istisne vazduh, a ukloniće i eventualno statičko naelektrisanje koje obavezno privuče sitne dlačice. Sa nekom krpicom ukloniti vodu koja će izaći na krajevima. Ako se nešto zezne - ponoviti postupak pranja. Provereno mnogo puta u praksi. :wink:

Što se tiče džempera, poznato je da australijske ovce imaju namćorastu vunu... ;) :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pera Detlic, ma ne'am pojma, moguce, bila je to dzempercina koju nosim na posao, a posto radim sa plastikom, verovatno se nesto prikacilo :roll:

Miškoni, za ovce... :D :D

A foliju sam bacio jer sam je nekako malo zguzvao (ne pitaj kako), ostade kao neka mrlja na povrsini, ja po***dim, pokusam ispeglati prstom, ono jos gore, odlepim i roknem je u kantu! :angry:
Mozda i nije bila neki kvalitet... :dry:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

nenad.fil, iskreno ne znam kako se to desilo ali ako imas nekoga u Njemackoj ili tako negdje onda nabavi pastu za poliranje stakla, ali bas ima to za poliranje mobilnih telefona. ( Govorim ti zato da kupis u stranoj zemlji jer je kod nas sve FAKE, pa probaj sa tim )... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Kad smo već kod ovoga, jel ima neko (Miškoni :wink: ) ideju šta raditi povodom ovoga? Malo je počelo da me nervira. Ovo je zapravo izazvano ili neravnomernim naleganjem bumpera ili upalim mrvicama i predstavlja uglačanja na mat coatingu. Najviše me zanima da li neko ima info, da li je DeathGrip sa prvih modela (koga kod mene nema) možda rešen nekim premazom, nama nevidljivim, koji bi pastom mogao da se skine....... Možda pasta za zube, možda neka polir pastica........ Neću ništa po svaku cenu da radim, radije bih čuo iskustva drugih.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori