Prodavnice mobilnih telefona

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Converse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2012. 19:02
:: HTC Wildfire

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od Converse »

Ne poslušam jer mi svi redom ignorišu post i ne odgovaraju na osnovno pitanje. ONI teraju po svom.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od m@c|-|oR »

Converse napisao:Skoro sam odlučio da kupim novi iPhone 4.
Ovde na sajtu, piše par prodavnica gde se može kupiti.
E sad moje pitanje je: Pošto je telefon dosta skup, ne bih da rizikujem prevaru.
Kako da znam, kada kupim telefon, da sam kupio pravi, ispravan telefon, a ne pokvaren, koji će možda kasnije u prodavnici tvrditi da sam podmetnuo da bih zaradio novac?

Hvala unapred.
Evo ga tvoj prvi post.
- Kupovinom iP4 u prodavnici rizikuješ prevaru.
- Kupićeš pravi, osim ako ne umeš da razlikuješ dual SIM, TV "Kineza" od iP4.
- Da li je pokvaren, moraćeš da proveriš na licu mesta. Ako ga prodavac pred tobom izvadi iz Factory Sealed kutije, to je malo verovatno.
- Ako dobiješ Apple Internation Warranty overenu od strane prodavca i za nju zaheftan fiskalni račun, ja te vodim na ručak i piće u ugostiteljski objekat po tvom izboru.
- Šta god pokušao sa bilo kojom vrstom reklamacije, džaba ti je, jer u Srbiji nema ko da ti popravi telefon.
Da li su ovo odgovori na tvoj inicijalni post?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Converse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2012. 19:02
:: HTC Wildfire

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od Converse »

Jesu. Hvala.
Pa mogu da platim neki servis valjda.
A kako da znam da li je Factory sealed ili su ga oni prepakovali?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od m@c|-|oR »

Uvek možeš da platiš servis.
Ja sam mislio na to da se ne oslanjaš mnogo na neku garanciju napisanu u prodavnici.
A ako ti je garancija jedina sigurnost kupovine u prodavnici, valjda razumeš da ti je isto da li si ga kupio u prodavnici ili preko oglasa.
Nisam nikad imao Apple, pa ne znam kako izgleda njihovo pakovanje.
Telefoni koje sam ja kupovao (bilo od operatera, bilo u prodavnici) su bili u kutiji koja je zapečaćena i preda mnom prvi put otvorena (prethodno sam mogao da testiram model iz izloga).
Na nalepnici je bila oznaka uvoznika sa adresom, a na kutiji IMEI i SN broj telefona iz kutije. U kutiji je bio International garantni list koji mi je overavao prodavac i na koji je (kao što rekoh) zaheftan fiskalni račun. Jedino to ti daje sigurnost pri kupovini.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od Chobby88 »

Ne poznajem apple ali ako nema ovlascenog servisa verovatno nema ni original delova,a stavljanje krs delova ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju.

Converse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2012. 19:02
:: HTC Wildfire

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od Converse »

Pa zar ne može neko da odštampa nalepnicu i "zapečati"?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od bachika »

Converse, Naravno da može. Čak i kutije kopiraju... U Srbiji se brale za pare sve radi. Zato te svi i ubeđuju da pogledaš u oglasima... :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od miodrage »

Original delova ima, servis u BG je iSrbija, u NS iService. Momci prilicno kvalitetno rade, ali cene su takve da usi otpadaju. Evo - najcesci kvar, Home dugme, zamena je oko 4000 din. Zamena displaya je 12-16k. I tako dalje...
Inace ja znam za nekoliko slucajeva da su ljudi kupili nove vakumirane iPhonove, i da kad su ih nakacili na net, telefoni su vec bili aktivirani, neki po 2-3 nedelje ranije a jedan 2.5 dana ranije, tacno u vreme kad je napravljen deal za kupo-prodaju!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od nenad.fil »

Converse je "pametan'' kao pcelica.

Priprosti čoveče ako hoćeš original sim free iphone, idi u Beč ili u Budimpeštu ili negde VAN SRBIJE pronadji apple store, sačekaj dva dana u redu, i kupices 100% pravi legit iphone. U svakoj drugoj kombinaciji, on to neće biti.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od miodrage »

A usput i na iSrbiji nas je napljuvao najstrasnije, u istoj temi koju je i tamo otvorio. CCC kakvih sve ljudi na ovom svetu ima...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od tomas.hokenberi »

Converse, pretekao me je nenad.fil sa odogovorom - jedine prodavnice u kojima "100%" pouzdano mozes kupiti Iphone jesu Apple prodavnice izvan Srbije. U Srbiji ne postoje prodavnice u kojima mozes biti "100%" siguran kod kupovine. Forumasi su ti samo pokusali da ukazu na to da je takva kupovina previse skupa, posto ne dobijas apsolutno nikakvu sigurnost pri kupovini.
Daklem jos jednom: ako zelis sigurnu kupovinu Iphone-a, zaboravi na prodavnice u Srbiji. Kupi sebi kartu za Budimpestu, nije previse skupa (karta), obezbedi sebi lep vikend u Budimpesti i kupi telefon iStyle radnji.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od Baraba »

Converse, ne mogu da odolim utisku i napišem kako meni izgleda tvoje pisanje u ovoj temi, kao da radiš za neku radnju koja po promotivnim cenama prodaje iTelefon kod nas i opravdavaš kupovinu istog za 1000e u radnji nelegalno uveženog telefona a isto takav telefon uvežen za 800e je loša kupovina na oglasu :shock:
Ako ne postoji u našoj zemlji zvanični uvoznik i u našoj zemlji ne može legalno da se kupi iphone šta više ima tu da se kaže? Slika

Ja bih prvi odavno isprobao iphone ali iz principa ga neću kupiti dok aplle ne otvori legalno prodavnicu kod nas sa zvaničnim uvoznikom i ovlaćenim servisom u kom ne daj Bože mogu da ostvarim garanciju, ako nas aplle zaobilazi i nismo mu interesantni kao tržište nije ni on meni. Ende.

Converse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2012. 19:02
:: HTC Wildfire

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od Converse »

Iskreno me baš briga kako izgleda moje pisanje i prekinite da me pratite po internetu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od tomas.hokenberi »

Converse, smanji sa paranojom. Niko te ne prati,zar zaista mislis da si toliko bitan da bi te neko "pratio na internetu"? Jednostavno vlasnici iPhonea (poput Miodrage-a) prate relevantne iPhone forume.


Sto se tice tvog pisanja. Dobio si odmah, bilo to ocigledno ili ne, odgovor da "100%" bezbednih radnji za kupovinu iPhone-a u Srbiji nema. Preporuceno ti je da ustedis novac i kupis iPhone preko oglasa, posto je glupo dati 100-200 evra vise kada to ne daje nikakvu dodatnu sigurnost. To jeste odgovor na tvoje pitanje. Kako ces ti postupiti tvoja je stvar. Svi saveti koje si dobio su bili dobronamerni.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od sugarcoated_ass »

Dajte ljudi... vidite da je lik pun kesa posto ocigledno redovno smrce koku... Prve posledice koriscenja kokaina su upravo paranoja i nervoza, koje odisu iz ovog coveka cak i preko neta! Lepo neka kupi telefon u radnji i jos nek ulozu onda 200e u popravku i sta vas briga... njegov problem. :lol:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Prodavnice mobilnih telefona

Post od Miškoni »

Dosta je bilo natezanja. Dečko bi da sve bude čisto i legalno a da plati kao na buvljaku. Još se ljuti jer niko ne može da mu kaže ono što on želi da čuje. Na iSrbija forumu mu je zaključana tema...

Zaključana tema