Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od bata bogdan »

Evo ja sam iz DE i pred katolicki bozic bilo je snizenje samsung note2 cena je bila 445e e sad pojma nemam kolika je cena ovog telefona kod nas?...a bilo je svakakvih snizenja od tv , mobilnih itd...ja sam ugrabio priliku pa sebi kupio led 3d tv:-)
Huawei

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od Ceftriaxone »

oвде је NOTE2 480-490 евра кад се купује на црно.
ex ivan87

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od Malone »

To mi bas nije najjasnije. Ko to prodaje top modele od operatera po tako nizoj ceni od one u zvanicnim prodavnicama?
Neko uzme najveci paket i tel za dinar i onda proda telefon. Ispada da uzima paket samo zbog minuta, a telefon ga ne interesuje? Brat kaze da firme uzimaju telefone za svoje zaposlene. Kapiram da onda to vlasnik rasproda, a ovima uvali neke od 100e?
E da, vidim u oglasima stoji nekoriscen, 1 dan star, neotpakovan. Jel postoji neki pecat na kutiji koja se dobija od operatera pa da se zna dal je vadjen iz kutije ili nije?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od IDzO »

Malone napisao:Neko uzme najveci paket i tel za dinar i onda proda telefon. Ispada da uzima paket samo zbog minuta, a telefon ga ne interesuje?
Drugarov stric ima autoprevoznicku firmu i u Telenoru ima oko 30-tak brojeva. Računi su im astronomski i kada su potpisivali ugovore dobijali su telefone budzašto, a pošto ne treba svakom neki prenapucani telefon prodali su ih i tako izvukli koji dinar, a uz to svakako iskoriste pakete u potpunosti. ;)

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od Malone »

IDzO, Hvala, e tako nesto je dobro da se uzme. Znas da nije neka mutljavina.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od dzonsi »

Firme,bar kod Telenora,dobijaju odredjen bonus u dinarima,samo za potpisivanje ugovora,tako da vlasnik moze u zavisnosti od toga koliki je bonus i naravno koje telefone uzima,da uzme i tu dosta telefona...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od loki13 »

Kod mene u firmi je mesecna potrosnja oko 70-80k rsd mesecno (minimalna potrosnja obavezna ugovorom je 40k + pdv mesecno),ugovor se potpisuje na 18 meseci i bonus je toliki da mogu da se uzmu 10-15 samsunga e1200 (ili tako neki),sgs2 (2 komada) i arc s (1 komad)
D500&E71

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od dzonsi »

Naravno sve zavisi od mesecne potrosnje,koliko brojeva ima,burazerov drugar je u svojoj(Porodicnoj) firmi dobio bas dobar bonus,ali njemu npr racun nije nikad ispod 100 evra... :)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od zoreli »

Ni meni nisu jasne neke cene , na primer vidim na KP lik prodaje SIII bele i plave (nove - neotpakovane) za 380 evra , dođeš vidiš biraš kupiš :?
16 godina na forumu MOBILNISVET

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od Zligor »

Pa cena je u eu oko 440, kad se odbije pdv telefon ispadne 360 ali ipak mala zarada, ko zna...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od acamatic »

zoreli, sve je to ok ako mozes da dodjes da pogledas,procackas itd..Ali ako onaj fazon "saljemo postom" to treba da se izbegava..Mada da se ne ponavljamo opet,kao sto je neko gore vec rekao(mrzi me da trazim ko..) mozda ljudi uzimaju telefone preko paketa ono za 1 din(tj firme uzimaju) i neko nece da koristi takve telefone pa uzima i prodaje,njemu je super, zaradio je da kazem 380e ili vise..To ti mogu provereno reci,jer imam jednu drugaricu i u njenoj porodici svi su se da kazem "umrezili" uzeli one post-paid famili(ili biznis) pakete i telefoni oni "top modeli" im najvise kostaju po 10k dinara,ali to je plafon,a oni ga prodaju za nekih 50 pa do 100e manje od trenutne cene...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od zoreli »

Ovo je ipak lik koji ih prodaje stalno, takođe bio je lik (isto na KP) prodavao je SIII od 390-420 zavisno od boje i to u svojoj radnji , ja sam recimo kupio prošlog maja Nokiu N8 glanc novu od lika iz Subotice na KP za 200 evra (imao je još 20 na stanju) ... kad je svuda bila 250 .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od Malone »

Ko zna, mozda i u fabrici gde se sklapaju neko muva, paket telefona manje vise, zagubilo se.
Nego ja sam uzeo note 2 od coveka koji je uzeo najveci paket u Telenoru, dobio telefon za 1din. Njemu treba paket zbog minuta, a i novac mu je nesto trebao. Kaze uzece neki drugi telefon, verovatno jeftiniji, manji jer ovaj i nije bas najzgodniji za koriscenje jednom rukom u pokretu.
Cena 250e manja od zvanicne u prodavnicama, kutija neotvorena. Prvo sam bio sumnjicav na takvu vrstu kupovine, ali mnogi znaju da se neotvaranjem kutije dobija bolja cena, lakse prodaje, tako da i to stavljaju u oglas. Takvog kad nadjes, obicno nema greske.

drift
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 18:55

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od drift »

Evo i mene,posle dogog trazenja odgovora i raspitivanja na razne nacine saznao sam da postoje neki saneri za telefone (barem tako kazu) primer,das ti njemu tvoj fon od 100e doplatis nekih 50e on tebi da neki bolji fon ( koji ne znam gde nabavi),zatim on uvali tvoj od 100e za neki drugi i tako to ide ti srecan njemu pare se gomilaju...Al to su samo mitovi dok ne saznam o cemu se radi,ovo je ludilo... Seo ja pre neki dan u neki kafic kad ono decica se skupila kao u vrticu,svi piju sokice a na stolu budze od telefona recimo iphone 4s,pa jedan je imao s3,i jos par njih su imali telefone od 400-500e,ok razumem roditelji imaju veliku platu ajde nekako,sta ja znam.... Al bukvalno ceo grad ima telefone u vrednosti od po 350-800e....Evo ja uzeo malo gledam neke cene,gledam slike i dodji mi da se pojedem od muke sto nemam da ih kupim.... Izgleda da je ceo Bg prepun bogatasa...... Uh,ala sam se iznervirao... Steta sto maloletna lica nemaju pravo da rade u ovoj bednoj drzavi....

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Gde se nabavljaju upola jeftiniji telefoni?

Post od LittlePrince »

Ни ми пунолетни немамо много већа права на рад од вас малолетних :lol:

Већина људи узима телефоне на уговор а уговори су им велики. Постало је сасвим нормално да плаћаш телефонски рачун преко 2000 месечно. Често родитељи узму телефон и онда дају деци а за себе узму неки обичан. Неки и имају пара, нека деца скупљају од рођендана, не купују доручак... Много је могућих комбинација а већина води до телефона од преко 300€

Odgovori