Kupovina mobilnog u Srbiji vs. Hrvatskoj

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
ikee1101
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 24. Apr 2013. 01:24
:: 385997439531

Kupovina mobilnog u Srbiji vs. Hrvatskoj

Post od ikee1101 »

Pozdrav svima.
Malo surfam po Srpskim stranicama u hvatanju informacija cijena i usporedbe cijena u Hrvatskoj.
Kroz neke forume se dalo zaključiti da dosta vas u Srbiji misli kako su kod nas mobiteli jeftiniji.
Ja do sada sam mogao zaključiti da ima modela ( iz moje perspektive) koje se ne isplati kupovati u Srbiji, ali ne zato što su skuplji nego zato što kada ukalkuliraš troškove goriva, vremena nema velike razlike.
Za tu malu razliku možemo prije svega zahvaliti http://www.njuškalo.hr gdje ljudi znaju ponekad jeftino prodavati
i to dosta jeftinije nego u trgovini a bude tu i puno novih sa računom i garancijom.

Ja sam takav da imam stav da svi mi puno dajemo još uvijek za sve to.
Kupi dobar mobilni, plati ga kao zlato, plaćaj skupe minute ( osim izuzetaka kao moja mreža :-)) i nakon godinu dana imaš stari telefon jer ti je proizvođač izbacio 5 novih modela kojima blago diže cijenu a mi kao ovce trčimo da bi imali noviji jer naša kamera ima samo 5 MPX!!!

Sada nam treba novi fotoaparat u džepu. Bar od 12 MPX...
I tako se vrtimo u krug da bi bili sebi sami u trendu.

Da pređem na stvar,

volio bih saznati neke informacije kako bi povoljnije došao do mobilnih telefona...
Ako vama treba neke informacije u vezi mobitela ili nešto vezano uz to.....
postavljajte pitanja ili u inbox. Pokušat ću biti od pomoći.

Mene sada zanima je li ima u Srbiji neka varijanta u kojoj se kupuju aparati najpovoljnije. tj. gdje vi svoje kupujute?
Kod operatera, u slobodnoj prodaji preko ove stranice ili nekog oglasnika???

Pozz

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kupovina mobilnog u Srbiji vs. Hrvatskoj

Post od m@c|-|oR »

Najkraći odgovor bi ti bio - kako se ko snađe i koliko ko ima para. :)
Ozbiljno, veom česta je pojava da ljudi kupuju telefone preko operatera, zbog niže cene i plaćanja razlike na rate. Moj slučaj - '08 Nokia 6120c i '10 HTC Desire kupljeni kod operatera po veoma povoljnim cenam.
Drugi, pak (sve češće) sačekaju da se telefon kupljen kod operatera pojavi na oglasu. Moj slučaj - prošle godine HTC One X kupljen preko oglasa za jako povoljnu cenu.
Treći kupuju cepanice, stripove ili čak vazduh, a plaćaju telefone :(. To su žrtve prevara kupovine na oglas. Veoma rizična rabota.

Meni se sviđa što si otvorio ovu temu, koja se može proširiti informacijama iz celog regiona i možda pomoći ljudima da pronađu povoljnije uređaje u komšiluku. Ne bi bilo loše ovde staviti uporedne cene za pojedine modele - ti za Hrvatsku, neko ovde za Srbiju, Bosnu, Crnu Goru... Ima nas odasvud. Evo ga Green, može da nas nervira cenama od "Down Under" ;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ikee1101
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 24. Apr 2013. 01:24
:: 385997439531

Re: Kupovina mobilnog u Srbiji vs. Hrvatskoj

Post od ikee1101 »

sve je to previse kad se gleda.
uspjeli su da nas navuku samo tako.
danas kad gledam, placamo mobitele skuplje nego televizore. Kod nas se moze naci na akciji samsung tv, 82 ekran za 280-300€. toliko i puno vise su mobiteli danas!

ja bi se osvrnuo i na mobile operatere.
Koliko ko uzima za pozive, pakete ali u prepaid opciji.
Preplate svakako ne moze netko uzimati u drugoj drzavi.
ja placam 4€ za 1 GB prometa i 300 minuta besplatno u sve mreze i fiksnu.
Na to ide 0,03€ uspostava poziva i pricas do 2h sa svima kada veza pukne pa treba opet nazvati...
Sada je pojacana Smart tarifa (tako se zove mija tarifa u tele 2) i za 4,5€ dobijes 1 GB probeta i 1000 min. razgovora.

Ja sam imao srece da su taman pravili akciju kada sam kod njih prelazio.
Tko prenese broj dobije prilikom svake nadoplate jos bonus. Za 50 kn daju jos 25 kn poklon, za 100 kn poklone jos 50 i za 200 i vise kn poklone jos 100 kn.
Sve to vrijedi dozivotno!!!
I nije muljanje, ja vec 2. godinu to imam i koristim!

Osvrnuo bi se i na strane mreze.
Ako netko ide u Njemacku, postoji kod njih dosta nepoznata i za Njemce mreza po imenu Lebara.
Broj i nadopuna se kupuje u svakom boljem supermarketu.....
Poziv sa njihove mobilne mreze u Srbiju, Hrvatsku, Bosnu.... ali i Ameriku, Kanadu i jos 50-100 drzava, iskljucivo na fiksni telefon ( cijene ne vrijede ako zoves nekoga na mobilni), placas minutu nevjerojatnih 0,01€ + uspostava poziva od 0,15€. Ja sam ih koristio i prezadovoljan sam bio. Napunim mob. sa 10€ i nikad kraja... ;-)
Znaci nazovem sa Lebara mreze kuci na fiksni i pricam 2h za nevjerojatnih 1,35€!!!

Usi su mi otpadale od telefoniranja!

Ima njihova internet stranica pa mozete provjeriti http://www.lebara.de

To je neka strana kompanija. Vidio sam da postoje i u Australiji, Svicarskoj, V.Britaniji..
http://www.lebara.com

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Kupovina mobilnog u Srbiji vs. Hrvatskoj

Post od AnGeL oF LoVe »

Tesko je napraviti neku uporednu cenu za telefone jer ovo sto vidimo na sajtu je preskupo i mali broj kupaca kupuje na takav nacin.Uglavnom se kupuje od operatera. i zatim prodaje mnogo povoljnije manjim prodavnicama ili preko oglasa a postoji veliki broj telefona donetih iz inostranstava (na crno,sto bi se reklo).Sve se svodi.kako napisa m@c|-|oR,kako se ko snadje.Ja kupujem preko oglasa od osoba koje su dobile telefon od operatera,pogodbom i licnim preuzimanjem.
LG G2 Black,16GB

Odgovori