Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od Nikola Vapa/CA »

Po vestima koje citamo ovih dana,izgleda da nam, kada su u pitanju mobilni telefoni dolaze bolji dani i da necemo vise puniti svoje telefone svakodnevno.Sudeci po najavama od semptembra treba da se pojave u prodaji LG Gpro- 3140 mAh,HTC Butterfly S -3200mAh,Oppo Find 7 -4000 mAh,Huawei Ascend Mate -4050 mAh a tu je i Note 3 sa 3600 mAh.Nadam se da necemo vise gledati u displej i strepeti da li ce nam baterija izdrzati dan.
http://www.mobilnishop.com/blog/aktuelno/oppo-find-7/

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od acamatic »

Sve je to lepo,ali ja i dalje mislim da nece moci telefon sa tolikim ekranima i sa dosta koriscenja da izguraju dva dana,tj da dva dana cela guraju i taj drugi uvece da se puni,hmm za mene je to i dalje nemoguca misija.. :lol:
A ovo za "Oppo Find 7" ima posebno da se svidja kolegi Green-u.. :wink:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od janka_88 »

Jesu to veliki kapaciteti i veći u odnosu na trenutno, ali nažalost su i ti uređaji osjetno veći potrošači nego ovi danas dostupni. Svako malo čitam neki članak kako su razvijene baterije višestruko većeg kapaciteta nego trenutne kao i neke mega punjače koji za 10min napune potpuno bateriju i tako dalje ali je činjenica da je 1 dan neki standard i nije loše. Ja kako sam kupio za S3 bateriju od 3000mAh više nikakvih problema nemam sa autonomijom i prezadovoljan sam. Malo je teži i malo deblji (sad ne negdje na nivou Note 2 po debljini ali sad još bolje leži u ruci i umjerenim korištenjem izguram 2 puna dana. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od Green »

acamatic, kolega, potpuno si u pravu ;)
Ako Oppo zaista izbaci Find 7 i ako bude kvalitetno odradjen poput Find 5, nema razloga da ne bude razmotren kao sledeci model. :)

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od Nikola Vapa/CA »

(acamatic-A ovo za "Oppo Find 7" ima posebno da se svidja kolegi Green-u..) Tako je,i ja sam prvo pomislio na Green-a kada sam video naziv proizvodjaca i koliko ce nam znaciti iskustvo korisnika nama potpuno nepoznatog proizvodjaca.Sigurno je da su veliki ekrani i veliki potrosaci ali do sada su veliki ekrani imalo samo malo vise od 2000 mAh a sada skoro duplo vise.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od Behemoth »

Srazmerno jacoj bateriji trpaju jace procesore i grafike,tako da sve dodje na isto.
Jedan dan ce izdrzati i stariji android isto kao i najnoviji.Nema tu neke filozofije.
Dok se ne pokrene neka revolucionarna tehnologija ovo je samo mlacenje prazne slame.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od Green »

Smatram da je kolega Behemoth skroz u pravu. I dalje nam bateriju, kao uostalom i sve drugo, daju na kasicicu. Dok smartfon sa maksimalnim koriscenjem ne bude mogao izgurati 3-4 i vise dana bez obzira sta ima u sebi, dzaba sve ovo...
Ja ponekad uspem Find 5 (2500mAh) doterati na dva dana, ako ga ne njakam nesto posebno. Ali u poslednje vreme cesce visim na netu i moram ga onda svaki dan puniti. Mozda bi mogao jos koji sat izdrzati, jer stavljam na oko 20% na punjac.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od Lobachewsky »

Analitičari očekuju 2.560 x 1.600p displeje u 2014.

Eto. A taman se ponadas da je baterija dosla na red, oni nastave neku komponentu da siluju. Koja je poenta tolike rezolucije? I HD rezolucija (1080p) je diskutabilna sta ce na ekranu mobilnog telefona, ali ajde, kao standard je pa neka bude... Ali ovo... Koja je poenta neki tamo ekran od 500 ppi? Ili bolje pitanje, dokle misle da teraju tako? 2016. ce da bude, imam Galaxy S7 dijagonale 7.9 incha, rezolucije 3840 X 2160 i 64 Mpix kameru! I obavezno da bude "najtanji telefon na svetu" sa 4.99 mm. Baterija traje 1 dan, ali dobro, nesto je moralo da se zrtvuje.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Telefoni sa baterijama velikog kapaciteta

Post od Behemoth »

Prsnuce Samsung kao Apple sad sto pocinje.To je neminovno.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Kineski proizvođači

Post od DukeofSerbia »

Lenovo P780 - 4.000 mAh baterija. Rejting baterije - up to 25 hours 3G and 43 hours 2G talktime, up to 35 days active standby. Mislim da nema jačeg pametnog telefona po tom pitanju!

Lenovo P770 - 3.500 mAh, prethodnik navedenog novog P780 modela.

Moj (ZTE V987) ima 2.500 mAh i odlična mu je autonomija.

ZTE V967s - isto 2.500 mAh i ima još bolju autonomiju od moga zbog qHD rezolucije.

BBK VIVO Xplay - 5,7" fablet ima bateriju kapaciteta 3.200 mAh.

Jiayu G4 - 3.000 mAh.

Kod kineskih proizvođača skoro i nema modela u poslednjoj generaciji sa baterijom ispod kapaciteta 2.000 mAh, a ima koji nude i pojačane (Xiaomi za Mi2s od 3.100 mAh, iOcean za X7 od 3.000 mAh).
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

Odgovori