Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
kidemaster
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 07. Avg 2013. 00:02
:: Nokia C2-01

Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od kidemaster »

Poštovani,
potrebna mi je pomoć/savet u vezi sa sledećim problemom. Naime, preko internet portala kupujemprodajem prodao sam mobilni telefon Samsung Galaxy Note 2. Telefon je poslat ispravan, zapakovan u fabričkoj kutiji, sa još 15 meseci garancije (overena garantna knjižica i fiskalni račun), kurirskom službom AKS. Kupac, po prijemu paketa, a posle uplate kuriru novca za vrednost paketa ustanovljava da je telefon neispravan, da ne reaguje na punjač i da ne može da se upali - "mrtav". Sada me taj kupac tuži za internet prevaru. Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon? Da li postoji neka mogućnost da se kod provajdera proveri kada je poslednji put IMEI broj telefona pristupio mreži? Napominjem da sam pre pakovanja telefona za slanje razmenio par poziva i SMS poruka sa istog. Takođe, imam fotografije telefona koje su bile u oglasu, gde se jasno vidi da je telefon upaljen i vidi se na ekranu vreme i datum... Unapred zahvalan na pomoći. Srdačan pozdrav.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od loki13 »

kidemaster, mislim da je tesko dokazivo da je nesto radilo pre slanja a nakon da ne radi.....
Ja bih mu ponudio da popravim telefon o svom trosku u svom servisu ili da prosto vratim pare a meni da se vrne telefon
D500&E71

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od iLuka »

Kako moze da se pokvari sam od sebe u toku puta?! :|

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od PedjaBL »

Druze nema ti tu pomoci...jel provjereno da li je to taj telefon sigurno...da nije u posti sjeban...ds je kutija pala u vidu tumbala se I sl

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon

Post od toda81 »

Da vam ja nesto kazem. Slanje kurirskim sluzbama, a posebno neceg tako osetljivog je macka u dzaku. Ne vredi naglasavati da je paket lomljiv jer kurire bas briga za to. To sta oni rade sa paketima mi je odlicno poznato jer imam druga koji je radi u Aks-u i Dexpresu i pricao mi je koliko "paze" na pakete i da ih bacaju u kombi i ... tako da je moguce da je i tvoj u toku transporta imao tragicnu sudbinu
Note IV N9100 dual

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od OdličanJeMemo »

Kako da on dokaze da je telefon stigao pokvaren?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od jerkann »

OdličanJeMemo, mislim da si ti poentirao ovim. Nisam pravnik, ali sve se svodi na njegovu tj. tvoju reč.

toda81, nisam siguran da telefon spakovan u fabričko pakovanje može da se ošteti u kombiju tokom vožnje kakav god da je kurir.... :? :?

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od godja »

pa recimo ima garanciju,odnsete ga u servis i oni će da utvrde šta je sa telefonom..možda je kupac skinuo ploču stavio svoju koja nije ispravna..ko zna...
Samsung S10+ red

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od darkonda »

Pa ima garanciju nek ga nosi na popravku, osim ako on namerno nije kupio note2 jer je njegov koji je vec imao pokvaren pa da napravi prevaru.

Nisam skontao komentar iznad mog, ali mislimo na isto.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon

Post od toda81 »

jerkann, sve je moguce, ima nas svakakvih. Nemarnih ljudi je vise nego onih koji vode racuna o svojim, a posebno tudjim stvarima. Kad vidim samo kako pojedjnci voze svoje automobile sve mi jasno. Nisu se sami mucili i skupljali novac da ih kupe tako da nemaju osecaj kad predju punom brzinom preko lezeceg policajca, prolete kroz deo puta koji je prepun udarnih rupa... Hocu samo da kazem da ljude bas briga jedne za druge, a posebno kad su tudje stvari u pitanju. Ne kazem da nema izuzetaka. Ja sam prodavao neke telefoncice, ali i da si kuriri zonglirali njima ne bi im mogli nista jer sam ih extra ususkavao sundjerom

Ako tel ima original kutiju sa imei brojem onda nije mogao zameni npr taj svoj pokvareni tim drugim, a ako je to pokusao onda je pravi idiot
Note IV N9100 dual

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od jerkann »

toda81, sve se slažem sa tvojim predhodnim postom, ali moja poenta je bila na to da je telefon gotovo nemoguće pokvariti prilikom transporta ukoliko se nalazi lepo upakovan. Pa koliko mi je puta samo pao Iphone 5 na pločice, beton ili šta već. Bio je malo izguljen ali je radio kao zmaj i dalje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od Green »

Telefon da se nalazi i u obicnoj kesurini iz supermarketa ne bi mogao toliko da se pretumba u transportu, pa da ne proradi po prispecu. Lik koji je kupio telefon je ocigledno jedna obicna arogantna debilcina... :dry:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon

Post od toda81 »

Pa dobro, lepo kazete da ne moze bas da dozivi "smrt" prilikom transporta. Meni se desilo da mi je n82 ispala na beton i ekran se raspao u komade, a visina je bila mozda jedva 1m, ali kad nezvodno padne svasta se desi.

Kao sto ti ne mozes da dokazes da je kupac pokvario sam tel, tako ni kupac ne moze da dokaze da si mu poslao pokvaren tel pa te bas briga onda jer ti ne mogu nista
Note IV N9100 dual

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Kako mogu da dokažem da sam poslao ispravan telefon?

Post od skar »

E pa meni se lično desilo i to baš sa ovim modelom,kupih ga za 330€,full paket kao čaša,znam momka koji ga je koristio 3 meseca i onda ga meni prodao,igrao sam se sa njim to veče i uslikao i stavio na oglas...otišao spavati i telefon ostao na 70% baterije,ujutru da ga uplaim mrtav,neće da zavibrira,ne reaguje na punjač ništa....sreća u garanciju sačekao 45 dana garantnog roka i dobio drugi aparat,note 2 ima falinku u svom exynos čipu,i to je boljka,e sad šta se tu desilo ne znam al ovo je moj primer:(

Odgovori