Kako kupiti telefon u oglasima?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od acamatic »

El Laki, platio nam je da ga reklamiramo... 8)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od El Laki »

Meni nije, samo popust 5% za svaki post u kojem ga hvalim. Ovo mi je 9.post...

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od siki069 »

Dozvoljeno je reklamiranje pojedinaca i šupica?
Ili nije?
Ako jeste, da počnem i ja da trujem reklamama.
Ako nije, da se izbrišu reklamni postovi.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Miškoni »

Nije dozvoljeno reklamiranje, posebno ne preprodavaca! Postoje zvanični oglasi na sajtu i onaj naš deo na forumu samo za članove. I ovoj temi nije mesto u Servisiranju i biće prebačena u Kafić. Ukoliko hoćete nekome da preporučite nekog proverenog, koristite PP za to.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od zoreli »

Ako hoćete da budete 100% sigurni u ispravnost telefona (preko oglasa pouzećem) onda kupujte od proverenih preprodavaca (a ima ih dosta) i čak su i polovni telefoni kod njih jeftiniji (a i provere im ispravnost pre menjanja i uglavnom su veoma očuvani) a od privatnih lica preko oglasa najbolje je lično pazariti jer zaista se mnogo prevara dešava , na žalost .
16 godina na forumu MOBILNISVET

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od znemanja »

Smatram da je kupovina preko oglasa i slanje iste kurirskim službama "mačka u džaku", jednostavno kupca nikada ne može da bude siguran šta je dobio. Čak i ako prodavac da svoju saglasnost da se paket otvori i proveri njegova sadržina, postoje brojne falinke na mobilnom urđaju koje mogu da se otkriju kasnije. Ako je već prodavac u drugom gradu, po meni, pametnije je sesti u autobus, otići kod njega i lično proverti saobraznost (ispravnost) robe.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Drakenzen »

Danas je kupovina uopste ne samo preko kurirskih sluzbi sama po sebi macka u dzaku. Em sto ne se ne mogu sve moguce falinke uociti za kratko vreme, em sto ga ti ne mozes otvarati pa videti da li je prosuto nesto prethodno po telefonu. Danas moras biti ekspret za neku oblast ako ne zelis da budes prevaren ili nesto slicno sto je samo po sebi zalosno. :smutny:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od El Laki »

Ja vec duže vreme kupujem i prodajem preko oglasa, najčešće KP, i za sada, pu pu, nisam bio prevaren niti sam ja nekoga prevario. Lako je sa stvarima, dok je sa tehnologijom dosta teza trgovina, baš zbog raznih prevaranta i zaista tehnologija iziskuje stručnost kako bi se uočile i ispravile greške, tako da, ako ne možete da nađete pouzdanog kupca A ne razumete se, onda ne vredi ni lično preuzimanje.

stefmeister
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 04. Jan 2014. 01:00
:: Samsung S4

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od stefmeister »

Hvala svima na sugestijama, ako nadjem nesto preko oglasa. bicu oprezan, posebno jer je to moja prva takva kupovina.

Da ne otvaram novu temu, zanima me i da li postoji neke radnje telefona koje prodaju u ratama i na koliko najvise podeljenih rata bi moglo da se nadje? Kad bih nasao na 12 ili vise bilo bi idealno. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Azimuth »

Koliko mi je poznato, obicno daju na do 6 rata (u zavisnosti od iznosa), uz malo srece mozda i nadjes neku koja daje i preko 6, ali preko 12 definitivno neces naci.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od toda81 »

U telenoru si mogao do pre nesto vise od godinu dana da kupis tel na pretplatu preko EFG banke na 12 rata. To sto ce tamo odrati i naplatiti kao za dva telefona nije bitno
Note IV N9100 dual

stefmeister
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 04. Jan 2014. 01:00
:: Samsung S4

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od stefmeister »

pa gledam neku manje vise realnu cenu i sto veci broj rata. mozda bi i 6 moglo da prodje ako je pouzdano.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Ceftriaxone »

Дајте ми на ПП контакт за те поуздане препродавце у Бгд-у. Треба ми за другарицу.
ex ivan87

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Freyr »

Ljudi, sta je zakljucak sto se kurirskih sluzbi tice, da li neko dozvoljava da se otvori paket i pregleda pre kupovine?
Imam odlicnu ponudu ali covek ne zivi u BG. Ne isplati mi se put na drugi kraj zemlje pa se razmisljam da narucim ovako, pouzecem. Cuo sam se sa covekom, zvuci ok ali opet nikada ne mogu biti siguran.
12 godina na forumu!

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od artifex »

Freyr,koliko ja znam ako on naglasi da je dozvoljeno otvoriti paket onda nemas nikakav problem.Ali mora on kuriru da naglasi,inace nista

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Azimuth »

Upravo tako. Ukoliko onaj koji šalje ne navede da dozvoljava otvaranje paketa radi provere sadržaja, ti kao primalac tu ništa ne možeš da uradiš jer kurirske službe imaju strog pravilnik i prosto će prvo tražiti da platiš, pa onda radi sa paketom šta ti je volja.
Ja baš i nisam pristalica takve kupovine osim od pouzdanih ljudi. Nije sve ni u tome da vidiš sadržaj paketa. Zašto? Kurir te nece čekati pola sata da čačkaš i proveravaš telefon, a prodavac može da ti uvali pokvaren, polu ispravan, kopiju ili kakav već telefon. Kasnije je teško isterati pravdu, vratiti uložen novac i živce.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Freyr »

Jbg znam sve to ali opet mislim da moze dasaceka 5 min da upalim bukvalno i bacim pogled. Jos uvek trazim ljude, Leskovac je u pitanju, da mozda nadjem nekoga da ode i pogleda umesto mene. Ne znam ni sam sta mi je ciniti
12 godina na forumu!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od sugarcoated_ass »

I to je sad vec malo teze dogovoriti... Aks vise ne dozvoljava proveru paketa, cak posiljalac ne moze to ni da zahteva. Bex znam da je dozvoljavao skoro, a sa njima mozes dogovoriti u magacinu da preuzmes pa imas malo vise vremena da pregledas.

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od Mataros »

Ako ti dostavlja kurir casti ga pace da ceka koliko hoces

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Kako kupiti telefon u oglasima?

Post od bojke1 »

Koliko ja znam niko vise od kurirskih sluzbi ne dozvoljava proveru paketa pre placanja.Koliko znam to je moglo ranije kod aks-a ali posto su njihovi radnici tamo gde je naglaseno da paket moze da se proveri sami otvarali i stavljali u paket neku drugu stvar od one koja je naznacena i kod njih je to ukinuto.
Tako da sada mora prvo da se plati kuriru pa tek onda mozete da otvorite paket.

Odgovori