Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranstvu

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranst

Post od гари »

Da preimenujem onda bookmark na "Robika - Edigital". 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Goran70
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 14:48
:: nokia
:: huawei

Re: Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranst

Post od Goran70 »

Zašto niti jedna prodavnica telefona u Beogradu ne vraća porez na kupljen telefon u njihovoj radnji ako ga uredno izneseš iz države i vratiš račun overen na granici da si ga izneo?Sigurno sam zvao 6/7 prodavnica i nijedna neće.O čemu se tu radi?Dok npr u tehnomaniji sam kupovao davno neku tehniku i uredno vrate porez kad račun overiš na granici.

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranst

Post od <Milanche> »

Ne samo telefona, ja ne znam da sam u izlogu ili na kasi ikad video ono tax free

Sent from my x600 using Tapatalk
Nokia Efiftyone

Goran70
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2016. 14:48
:: nokia
:: huawei

Re: Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranst

Post od Goran70 »

Ja sam dobio povracaj poreza kada sam robu kupovao u gigatronu,tehnomaniji....u ovim mobil prodavnicama nijedna ne vraca jer po nekom zakonu navodno ne poležu popvracaju poreza sto automatski znaci da i oni ne placaju porez drzavi srbiji.Kako drugacije da se to tumači?

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranst

Post od siki069 »

Nikako drugačije.
Ne plaćaju porez državi, jer prodaju švercovane telefone (Logic shop, Viktor mobile...).
A vole da ga naplate kupcu. Sa sve carinom koju isto ne plaćaju.

Vojislav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 05. Feb 2017. 07:09
:: xiaomi
:: samsung

Re: Povraćaj PDV-a na robu iz EU i kupovina tel u inostranst

Post od Vojislav »

Zanimljiva tema,kako je moguće da u sred terazija imaju prodavnicu,izdaju fiskalni račun,daju garanciju na telefon i nakon svega toga ne vracaju porez kupcu koji je strani drzavljan?Npr cena j 7 samsung modela je u telenoru 270 eur,u vipu bezobraznih 325 eur....naravno ako se ne vežete na pakete.Na kupjem prodajem oko 220 eur.Tu je logično da na 220 eur nije plaćen porez.DAju neku krš garanciju na koju se ne možeš zanositi i biti siguran da ce biti ispoštovana.Jel ima gde u milionskom gradu da neko igra fer izuzev ovih astronomskih cena u vipu i telenoru?Npr cena u sloveniji je 230 eur i uredno vrate porez 46 eura.Izgleda kod nas to jos nece sesti na svoje mesto za jedno 1000 godina.

Odgovori