Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Behemoth »

Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?
Ja sam nasao najmanje 5 puta,od toga jedan je bio razbijen i nije imao karticu,ali kad sam ga sklopio vidi cuda radi.
Nokia 1100.
Drugi je bio neki Samsung,tog je i bog zaboravio,niko nije zvao,kartica nije imala kredita,pa sam ga ostavio tako i cekao da se neko javi.Medjutim niko.

Jednom sam nasao Nokiu C3,to sam vratio devojci pa mi je bila zahvalna do neba,a jednom N97,cura mi nije rekla ni hvala.
Samo otela telefon iz ruke i ode.
I vratio sam coveku S3 koji je zaboravio u kaficu.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Opiceni oglasi

Post od Cooomi »

Vratio sam prosle godine zeni nekoj Nokiu 6220, bila mi zahvalna do neba, kupila mi veliku milku i rekla da joj je to uspomena na pokojnog sina...

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Opiceni oglasi

Post od Ledjo »

Ja sam jednom vratio coveku neki lg ili zte ne secam se tacno. Neki bas najprostiji model. Da je bio i najnoviji opet bih isto uradio, vodim se onim oteto-prokleto

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Zejtin014 »

I ja sam jednom vratio neki Samsung. Sto rece Ledjo oteto-prokleto.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Lobachewsky »

Ja sam pre nekih 6-7 godina na putu nasao N73 (kad je on kostao boga oca), vratim ga liku, dosao kolima isprepadan ceo, zahvali se covek.

Nije proslo nedelju dana, odigram tiket, dobijem 350 evra! :D Da fora bude veca, inace se ne kladim, samo mi je tog dana doslo da uplatim tiket. :)
Bilo je leto.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od m@c|-|oR »

Ja sam '97 izgubio Nokiju 1611. Ispala mi iz džepa jakne na sedište međugradskog autobusa. Nikad ga više nisam video (odletelo tada oko 300 DEM).
Stigao sam autobus na poslednjoj stanici, zvao svoj broj sa govornice, ali ništa...
:(
Nikad nisam našao telefon, ali bih ga bez razmišljanja vratio.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Green »

Nasao jesam, ali vratio nisam. :D
Davne 2000-te godine, zimsko vreme, subota vece, ortak i ja u jednom prepunom kaficu, sedimo za sankom, brdo pica (sto praznih, sto punih flasa) oko nas, priguseno kafic svetlo. Ortak zeli nesto da mi kaze, ja jedva cujem od glasne muzike, ali sam razumeo da mi pokazuje na mobilni telefon koji se "sakrio" iza jedne boce vina, tu odmah izmedju nas. Reko', 'ajde bicemo tu jos 5 minuta i ako se niko ne pojavi da ga uzme, nas je! :D
Tako je i bilo, na brzinu platili pice, ja zgrabio telefon i krupnim koracima se uputili ka izlazu. Telefon u super stanju, Samsung SGH600 bese, mali na preklop, imao Mobtel karticu sa dovojno kredita. :D
U ta vremena se nadjeni telefoni nisu bas vracali vlasnicima, jer su kostali boga oca, nisu ih bas svi tada imali. :D

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od majkon80 »

Nikada nisam nasao,ali da nadjem vratio bih,jedno nasao sam samo novcanik sa svim mogucim dokumentima i karticama iz banke,koliko samo to kosta truda pa i novca ponovo sve izvaditi,i nije mi rekla ni hvala,cak nije ni htela da se nadjemo nego da ostavim u trafici kod njene prijateljice eto to mi se desilo,a telefon do sada nije,ali isto bih vratio i kada bi njega nasao

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Behemoth »

Meni je covek vratio novcanik sa oko 800e,podigao sam pare iz banke za centralno grejanje,odem na trafiku da uzmem kiselu vodu i zaboravim novcanik.
Nije hteo dinara da uzme,cak ni pice da mu platim.

Tako da,sta god nadjem vracam ako uspem da nadjem vlasnika.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Coni »

Ja svojim očima video kako neki penzioneri nalaze zaboravljen mobilni na klupi, okreću se levo desno i stavlja baba u džep. Ali dobro, možda su kasnije pozvali vlasnika. Moje devojka i ja na klupi našli novčanik sa 300 evra i karticom zajedno sa pin-om [emoji13] bilo je nekoliko hiljada dinara, našli devojku na fejsu preko lične karte, našli se sa njom a ona hladnokrvna kao da joj vraćamo 50 dinara. Hvala i okrenu se. Nisam očekivao na nas časti ali baš nimalo emocije da pokaže, kao da joj svejedno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od acamatic »

Coni napisao: našli novčanik sa 300 evra i karticom zajedno sa pin-om [emoji13] bilo je nekoliko hiljada dinara
Pa kada nosi toliku svotu novca, izgleda da ima mnogo više pa zbog toga i reaguje ko da je 50dinara.
A što se mene tiče ako bi nešto pronašao vodio bih se onom starom izrekom "oteto prokleto"

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od blackwhite »

Ja nisam nasao nikad,ali kada bih nasao ,ako bi bar od prilike znao ciji je,naravno da bih vratio,ali ako bi ga recimo nasao negde ,,daleko,, 90 posto bih ga zadrzao :) ..jer to nije oteto,nego nadjeno :)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od kutijagreha »

Vratio pre neki dan E72 beli :)
Seo na klupu u parku da odmorim,prisla devojka lepa kao san,nisam mogao da joj odolim,pa sam joj 'vrnuo' :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od acamatic »

Jel ti dala ono što ti sleduje :D :D

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od kutijagreha »

acamatic, nije grom je ubio,odma decka zvala sa komentarom kako ga je 'nasla' :D

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od acamatic »

Nije luda pantićeva majka u filmu tesna koža kada uzima onih 10% koji sleduju poštenom nalazaču. U tvom slučaju barem da pipneš, mislim telefon :D :D :D

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Coni »

blackwhite napisao:Ja nisam nasao nikad,ali kada bih nasao ,ako bi bar od prilike znao ciji je,naravno da bih vratio,ali ako bi ga recimo nasao negde ,,daleko,, 90 posto bih ga zadrzao :) ..jer to nije oteto,nego nadjeno :)
Ja bih zvao nekog iz imenika, jer znam kako bih se ja osećao da izgubim nešto :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Baraba »

Nikad ništa vredno nisam našao :wacko:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od Azimuth »

Ja sam našao par puta po par hiljada dinara ili desetina €, al kako nikoga nije bilo u okolini da se javi ili da vidim da traži, pa nije imalo smisla da vratim nađeno na ulicu :D
Šalu na stranu, da je telefon, novčanik ili šta već slično odakle se može saznati vlasnik, to bih i treba vratiti.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Jel ste nasli nekad neki mobilni pa vratili?

Post od miodrage »

Jednom nasao 100€ u zgradi. Ne znam kome je ispalo, tako da je pripalo meni ;) Da je osobabila tamo, naravno da bih vratio. Jednom nasao komsinicine dokumente, pa vratio, i dobio teglu slatka :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori