Prebacivanje podataka sa starog mob.

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od napalm death »

Poz. Imam nokiu 6303 na kojoj ima više brojeva nego sto moze da stane na SIM. Interesu je me da li postoji nacin da te brojeve prebacim nekako na android telefon ? Ne fali mnogo brojeva sa telefona, mozda 70 ali je problem sto nasumićno snima pa ne znam koje imam a koje je kopirao. Da dodje do odredjenog broja pa da znam da ostale nemam, ne bi bilo problem rucno kopirati tih 70 ali ovako, preci svaki broj je bas pain in the a**.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od Azimuth »

Malo sam zaboravio, da li na 6303 imas opciju da ih saljes preko BT-a? Ako imas onda je lako. Ili da uzmes usim (4G) karticu, na nju staje vise kontakata pa tako da ih prebacis.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Re: Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od napalm death »

Na zalost nema nacina da se šalje preko BT. Koliko stane na 4G karticu ? Evo sada gledam i ima ukupno 380 brojeva.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od Azimuth »

Nemoj me drzati za rec, nisam siguran da li 500 ili 1000 kontakata staje na usim karticu. U svakom slucaju daleko vise nego na ovu obicnu sim.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Re: Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od napalm death »

Hvala ali evo izvukao sam brojeve sa nokia pc suite. Exportovao kontakte u *.csv i onda importovao na gmail. Sihronizacija prosla ok i evo imaju svi brojevi. Sreca pa pc suite i dalje radi (Win10).

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od znemanja »

napalm death kada si pomenuo Nokia PC Suite i Win 10, da te piram koju verziju PC imaš. Instalirao sam poslednju verziju kada sam prešao na Win 10, sve je instalirano Ok, ali kada spojim N8 sa laptopom ništa se ne dešava, neće da ga detektuje. Mass storage mod radi bez problema, ali meni treba PC suite mod zbog sinhronizacije poruka, kalendara i kontakata.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Re: Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od napalm death »

Koristio sam ovu: http://filehippo.com/download_nokia_pc_suite

Medjutim, mislim da ti imas problem sto ti win ne skine odgovarajuce drivere za telefon. Kada sam instalirao suite, ima dio gdje kaze prikljuci telefon i klikni next.

Tada sam cekao da windows downloaduje drivere za telefon tako da nije direktno imalo veze sa nokia suite. Kada su se driveri instalirali win mi je detektovao koji je telefon a onda sam mogao i nastaviti i sa pc suite.

Ali eto, skini taj pa probaj. mozda se nesto desi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Prebacivanje podataka sa starog mob.

Post od znemanja »

Da, tacno tu imam problem, Nokia Siute se instalira bez problema, ali kada treba da konektujem telefon, nista se ne desava. Racunar pocne da trazi drajvere, ali nista ne izbaci, tako da je taj korak problem.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori